DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba, case nr 2025EU15XXX

Başvuran ve gc hak kazanan benim. Türkiye’de ikametli TC vatandaşıyım.
    20 gün sonra evleniyorum. Müstakbel eşim Ukrayna Pasaportlu.
    Böyle bir durumda olup dosya taşıyabilir miyiz sizce? Belki çok erken ancak ankara’nın yavaş ilerlemesine karşı planlama yapmak istiyorum.

• Merhaba herkese şöyle bir problemim var cevaplarsanız çok mutlu olurum.2025 yılı green card başvurusu yaptım yalnız isim ve soyismimi türkçe karakterle yazdım bu sebeble kontrol edemiyorum başvurumu her hangi bir başka yolu var mı kontrol edebilmem için?

• @gucarslan merhaba,
    verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim ben dv2025 talihlisiyim yukarıdaki anlatımlarınızda ds260 formunu doldururken henüz pasaportunuz yoksa other travel documents seçeneğini işaretleyin demişsiniz ama ben bu seceneği bulamadım ayrıca pasaport süresi üç yıllık olanı yeterlimidir sizce yerdımınız için şimdiden teşekkürler

• Arkadaşlar merhaba ben de DV-2025 talihlilerindenim ancak aklıma takılan bir soru var. DS-260 formunda bir amerikan adresi belirtmemiz istenmiş ancak benim buraya verebileceğim bir adres yok. Bunun için ne önerirsiniz?

• Bu ileti silindi!

• @Trio Merhabalar, bu başlığın ilk iletisindeki videoda 9:55-11:05 arasını izlerseniz sorun kalmayacaktır.

• @Revolter Hocam videoyu izledim. Ancak benim adres bulma gibi bir şansım yok. Ne önerirsiniz bazı kişiler ev kiralıyormuş adresi oraya felan veriyorlarmış.

• Bu ileti silindi!

• @Ethem-Kostak
    Tebrikler hocam cn çok iyi 🙂

• @Trio Merhabalar, önünüzde uzunca bir süre olacak. Bu süreç içerisinde güvenebileceğiniz yerleşik olarak yaşayan birini bulmalısınız. Amerika'ya gitmeden ev kiralayabilmek fazlasıyla zor, otel yada başka bir uygulama üzerinden yapacağınız kiralamaların da güvenilirliği tartışılır ki posta için adres kullanımına da izin verecekler mi o da soru işareti. Tavsiyem bu süreç içerisinde kan bağınızın olduğu kişilerden(veya onların çevrelerinden) veya sosyal çevrenizden bir adres bulmaya çalışın. İnanın biraz irdeleyince bir adres bulunuyor, kendimden biliyorum 🙂

• Herkese merhaba, bende dv2025 talihlisiyim cn 19XXX , ds-260 formumu daha doldurmadım bugün doldurmayı düşünüyorum.

• Herkese Merhaba,
    Çekiliş hakkı kazananlardanım, alkollü araç kullanmaktan denetimli bir sürecim var ancak e- devletten adli sicil kaydımı arşivli olarak sorgulattığımda "adli sicil kaydı yoktur" yazısı çıkmakta ve herhangi bir suca dahil olursam ve suclu bulunursam sadece mahkemede hakim tarafından gözükmekte, ilk etap belgeleri doldururken bunu belirtmem mi sağlıklı olur yoksa bu durumu hiç belirtmeden online başvurumu tamamlamak mı daha sağlıklı olur? Benim gibi olan varsa ya da konu hakkında bilgisi olan bilgilendirirse çok memnun olurum 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@atibaba tebrikler.
    lütfen ilk sayfadaki excel listesine kayıt olup sürecinizi imzanıza taşıyın..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ethem-Kostak adli sicil kaydınızda çıkmayan hiçbir konuyu yazmanıza gerek yok. ayrıca lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.

• @Trio amerika birleşik devletlerine ilk girişinizde sarı zarfla birlikte işlemleriniz yapılacak. hem adres değişikliği beyanıda orada güncelleyebilirsiniz. ds260 formunda güncel olmayan adres belirtebilirsiniz

• @Ethem-Kostak gucarslan'a katılıyorum e devlet işlemlerinizde herhangi bir durum gözükmüyorsa veya e devlet sonucunuzda ne gözüküyorsa onu belirtin

• @salihcak0 bazı arkadaşlar mülakat tarihi belli olduktan sonra mail'den ya da direkt mülakatta da değiştirilebileceğini söylemişti

• @Revolter Evet kesinlikle haklısınız. Sanmıyorum ancak umarım bulabilirim. Diyelim ki bulamadım bu durumda siz olsanız ne yapardınız ?

• @Trio Öncelikle kendim için süreci biraz daha netleştirmek adına şu başlığı okurdum ; Green Card ile ABD'ye giriş yapmadan ev kiralamak/adres belirlemek.

• Merhaba, 2025 talihlisiyim ve 7XXX'lerde bir numaram var. Ankara için bu civarlarda bir numara yeterli gelecek midir yoksa başka yerleri mi bakmalıyım?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.8k

| | | |