DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @tufank EW kategorisinden Sener Bey almisti Eylul’de vizesini. 3 kisilik bir aileydiler. PD Subat 2020, DQ Haziran 2021 idi.

• ⭐⭐

@dpdemir evet en yakın örnek Şener beydi. PD ve DQ tarihlerini bilmiyordum teşekkürler bilgi için. 3.7 yıl sürmüş bu bilgilere göre. aşağı yukarı hesapladığımız gibi ilerliyor. o zaman konsolosluklar yavaş çalışıyordu pandemiden dolayı. tabi şimdi de başvuru sayısı daha fazla, konsolosluklar daha hızlı çalışıyor ama yıllık kota durumu var. bakalım nasıl ilerleyecek süreç.

• @tufank Rica ederim. Sener Bey’in talihsizligi su oldu, neredeyse bir yila yakin EW icin bulten Jan 20’de kaldi. Bir ay icin cok bekledi. Gerci bizim kategori de hep current idi ama biz de yine 3 yilda almis olduk.

• ⭐⭐

@dpdemir DQ tarihi Haziran 2022 olabilir mi acaba? Çünkü Haziran 2021 den Haziran 2022'ye kadar bülten tüm tablolarda "all current" olmuş. 2021 ise çok daha vahim çünkü 1 sene boyunca current olmasına rağmen randevu alamamış ve bülten Haziran 2022'de gerileme dönemine girmiş.

• @tufank Employment Based - mulakat randevu tarihleri - gerceklesenler ve tahminler

Herkese merhaba,

Nvc den beklediğimiz mülakat mailini sonunda aldık. Benim kategorim EW olduğu için süreç biraz daha uzun sürdü. Nvc onay tarihimiz 15.06.2021 mülakat tarihi 20 Eylül.
    1.5 yıldır telefon hattıma taahhüt bile vermemiştim heran gidebiliriz diye. Geçen hafta pazartesi taahhüt verdim, umudum iyice bitmişti. Artık ne zaman olursa diye düşünürken Perşembe günü mülakat mailini aldım. Ne kadar sabretsenizde bir süre sonra tükeniyor gerçekten. Şimdi son bir basamağımız kaldı. Onu da halledersek 2020 de başladığımız bu süreç bitirerek. Yeni bir sürece başlayacağız.

Mülakat bekleyen herkese bol sabır diliyorum. Darısı başınıza

Şener beyin eski bir iletisi

• ⭐⭐

Bu durumda gerçekten çok talihsiz bir süreç yaşamış. PD'i Şubat 2020.

DQ olduğu tarih Haziran 2021. 1 yıl boyunca bülten her 2 tabloda da "C" all current. Ama kuyrukta bekleyen vize sırasından dolayı ( diğer EB kategorileri de bunu etkiliyor ) 1 yıl boyunca randevu alamamış. Haziran 2021'de bülten gerilemeye gitmiş. Ta ki Ağustos 2023 ayına kadar. Ağustos ayında "01MAY20" göstermiş ve Şener bey tekrar cut off içerisinde yer aldığı için Eylül 2023 tarihinde mülakat alabilmiş. Yani mülakat alabilmek için 2 sene 3 ay beklemek zorunda kalmış DQ olmasına rağmen..

@sametyavuz, içinde söyledi: EB-3C (EW) Other Workers Vizesi Aşamaları

@tufank Employment Based - mulakat randevu tarihleri - gerceklesenler ve tahminler

Herkese merhaba,

Nvc den beklediğimiz mülakat mailini sonunda aldık. Benim kategorim EW olduğu için süreç biraz daha uzun sürdü. Nvc onay tarihimiz 15.06.2021 mülakat tarihi 20 Eylül.
    1.5 yıldır telefon hattıma taahhüt bile vermemiştim heran gidebiliriz diye. Geçen hafta pazartesi taahhüt verdim, umudum iyice bitmişti. Artık ne zaman olursa diye düşünürken Perşembe günü mülakat mailini aldım. Ne kadar sabretsenizde bir süre sonra tükeniyor gerçekten. Şimdi son bir basamağımız kaldı. Onu da halledersek 2020 de başladığımız bu süreç bitirerek. Yeni bir sürece başlayacağız.

Mülakat bekleyen herkese bol sabır diliyorum. Darısı başınıza

Şener beyin eski bir iletisi

• @tufank Mülakat beklemekte başlı başını ayrı bir sıkıntı. Karamsarlığa sürüklüyor insanı 😔 tek umut “pandemiye denk gelmiş o yüzdendir mi?”diye sorgulamak

• @tufank Haziran 2021. Eminim. Konsolosluk current olsan da randevu vermiyor ne yazik ki. Bizim kategori Mayis 23’e kadar hep Current idi. Mulakat alamadik yine de.

• @sametyavuz Surecimizin en sıkıntılı kısmı mülakat verilmesini beklemekti. Yoksa Amerika ayağındaki işler pandemi olmasına rağmen tıkır tıkır ilerledi.

• ⭐⭐

@sametyavuz yani büyük ihtimal öyle oldu. birikmiş dosyalardan dolayı current olmasına rağmen randevu alabilecek duruma gelemedi, boş slotlar dahilinde DQ tarihi ondan daha önce olan başvurulara öncelik verilmiş anlaşılan. Bizim durum da vize kotaları ile ilgili sıkıntı mevcut. Çok başvuru var ve yeterli vize sayısı yok. ( aile üyeleri de işin içerisine girince ) Bu yüzden DQ olduktan ve tüm belge işlemleri tamamlandıktan sonra konsolosluk vize kuyruğuna girmek gerekiyor. Konsolosluğun çalışma hızı / boş slotları burada önem kazanıyor. Eğer oturum izni olan başka bir ülke var ise bu aşamada taşıma yapmak işe yarayabilir. ( konsolosluk çalışma performansı daha iyi ve boş slotları daha fazla olan bir yer varsa.) tabi herkesin bu imkanı olmayabilir ama olanlar için en azından bir avantaj sağlayacaktır.

• @tufank eb3 skilled worker kategorisinde

• @tufank surecimiz Pakistan gibi ilerliyor. Ben artik Turkiye’deki islemlerin kasitli olarak uzatildigini dusunuyorum.

• ⭐⭐

@dpdemir evet çok haklısınız. eğer aynı hızda devam ederse Ankaradaki işlemler, gözden kaçırılan en büyük ve sıkıntılı aşama bu. siz bunu en baştaki yazışmalarda da söylüyordunuz fakat ben o sıralar konuya çok hakim değildim. Şimdi rakamlar / raporları inceledikçe ve bu deneyimleri gördükçe çok daha daha net anlayabiliyorum durumu. Ankara yeterli sayıda boş slot açmaz ve NVC'ye bunu bildirmezse biz daha çok randevu bekler dururuz. Kapasitesi olduğu halde bunu yapmak istemiyorsa ( ki büyük ihtimal ağırdan alıyor) dosya taşıma seçeneği mutlaka düşünülmeli. Bu verileri gördükten sonra AOS seçeneği daha cazip geliyor risklerine rağmen. Umarım ileride işlem hızları değişir ve kimse bu kadar fazla beklemek zorunda kalmaz.

• ⭐⭐

@tufank Cut off olunca taşımayı denemek lazım anlaşılan. Diğer konsolosluklarda sanki bu vize türü de yine aynı aylık 3-5 randevu ile sonuçlanıyor. Taşıma da belki çözüm olmayabilir.

• ⭐⭐

@selamibasaran belki yeterli dosya / başvuru olmadığı için de öyle ilerliyor olabilir bazı konsolosluklarda. Mesala EB-2 NIW kategorisinde dosya taşıyan bir forum üyesi mevcut şu başlıkta: https://yesilkartforum.com/forum/post/394312

DQ tarihi 6 Mayıs 2022 ve dosyasını Belçika ya taşıdığı için vizesini alabilmiş. Haziran 2023 tarihinde taşınmış dosya ve Eylül 2023 de randevu / vize almış..

DQ Tarihi 2022 olan kaç kişi Ankara'dan vize alabildi acaba? İlgili başlıktaki Excel'a baktığımda henüz randevu alan yok. 2021 DQ ile dosyasını Ankara'ya taşımış ve beklemede olan bir üye mevcut. ( foruma kayıtlı olmayan ve vize alan kişiler var ise bilmiyorum elbet o da mümkün ama bekleme süreleri Ankara için çok uzun görünen o )

• ⭐⭐

@tufank Rusya da oturumum var benim. Onlarda varşovada giriyor.Kapadılar moskova konsolosluğunu , al varşovayı vur ankaraya. Orasıda pek iç açıcı değil. Ama rusya vasıtasıyla türki cumhuriyetlerde v.s oturum alabilirim. O seviyeye gelince düşüneceğiz artık. Özbekistanı gezelim vizemizi alalım yapabiliriz. 🙂

• ⭐⭐

@selamibasaran en hızlı hangi konsolosluk çalışıyor ve elleri boş ise oraya taşımak en sağlıklısı bence 🙂 kolay bir şekilde oturum izni alınabilecek yerleri bulmak gerekiyor aynı zamanda.

• @tufank Bey selamlar;
    bu veriyi visa statics'den mi takip ediyorsunuz. ben sabah baktığımda eylül 2023 için EW sayısı 7 gözüküyordu. yanlış yerden bakıyor olabilirim, nereden takip etmemiz gerekiyor?

• ⭐⭐

@Berki-Birdinç evet oradan takip ediyorum. sizin baktığınız EW için olan 7 sayısı TR vatandaşlarına verilen vize sayısı ( bunu belki başka konsolosluklar da vermiş olabilir ama büyük bir çoğunluğu Ankara'dan aldı muhtemelen). Bir de Ankara'nın verdiği toplam vize rakamları var bu da Eylül ayı için 10. Şu rapor başlığına bakabilirsiniz: September 2023 - IV Issuances by Post and Visa Class

İlgili rapor:

• Ho chi minh city 643 ew vermiş 😮

Benzer Başlıklar

• 1
  • 8
  • 1
  • 39
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

118

42.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.8k

| | | |