DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @tufank evet maalesef mantıklı GC gelmeden sonraki iş risk oluşturur ama şöyle de bir durum var GC geldi 1 sene içinde ve ayrılma imkanı var ancak henüz biz de hazır olmayabiliriz belki kendi alanımızda iş bulamamış yada dili tam oturtamamış yada başka eyalete taşınma hazırlıkları meslek hazırlıkları falan derken kendimiz de bir süre daha devam etmek isteyebiliriz gibi. tabi bu süreçte kazanç artabilir

• @tufank Bey; yazdığınız gibi bir ihtimal var mı gerçekten? yani; CP ile 2-3 yıllık süreci tamamlayıp ABD'ye ayak bastık diyelim, sponsor olan firmada 1 yılı doldurduğumuz halde hala green card ın ulaşmadığı durumlar oluyor mu?
    Lottery'den green card çıksa, DS-260 dolduruyoruz (EB3 de CP yaparsak da DS-260 doldurarak mülakat bekliyoruz) mülakat sonrası 6 ay içinde ABD'ye gittikten sonra maks. 1-2 ay içinde green card ulaşıyor elimize diye biliyorum. sponsor vasıtasıyla da CP yönteminde lottery ye benzer bir süreç işletiyoruz, ABD'ye gittikten sonra yine 1-2 ay içinde gelmeme ihtimali var mı green card ın?

• @Berki-Birdinç CP de onay alarak gidiliyor ve 1 2 haftaya geliyor kart ancak bu konuşulanlar AOS için

• ⭐⭐

@Berki-Birdinç bu sadece AOS yapanları ilgilendiren bir durum. CP ile ilerleyenler ABD'ye ayak basar basmaz green card basım işlemleri için kuyruğa girecekler ve hazır olunca adreslerine postalacak. Yani posta beklemek dışında bir derdiniz olmayacak. Max 90 gün sürebilir bu süreç ama sorun değil, zaten sponsorda 1 yıl çalışmanız gerekiyor. O sürede elinize çoktan geçmiş olur.

• @mesut1905 Bey, teşekkürler. soru mesajımı gönderdikten sonra diğer mesajları okurken fark ettim ben de AOS için olduğunu ama mesajı göndermiş bulundum 🙂

• Arkadaşlar bu arada EB3vize.com hala yeni lokasyonu açmadı. Geçtiğimiz hafta Orçun Bey ile Whatsup üzerinden yazışmıştım, yeni lokasyonu merakla bekliyoruz diye. kendisi de merak ettiğini söyledi 🙂
    yeni lokasyonun ne zaman açılacağı veya alternatif lokasyonların neresi olacağı ile alakalı bilgisi olan, herhangi bir duyum alan var mıdır?

• @tufank Bey teşekkürler.

• Buralar şenlenmiş yine :)) napıyoruz neye karar verdik 🤣 lc onaylanınca currenta yakın gidiyo muyuz ? Toplu gidersek hemen kartı verirler belki 🤔 kavgaya giderken adam toplayan o kişi gibi oldum biraz ama 🤣

• ⭐⭐

@serel ben dün gece ve bu sabah tekrardan değerlendirdim eşimle beraber. En sağlıklısı I-140 onayından sonra bülten durumuna göre ABD’ye giriş yapmak. Diğer seçenekler gözüme çok masraflı ve yorucu geldi. Yani sizin yöntem ile aynı ilerleyeceğiz kavgaya gider gibi gideriz artık 🙂

• @tufank ben seçenekleri anlattıkça eşim darlanıyor artık bebek var bi yandan bi zaman sonra dinlemek istemiyor bu konuyu bence. sizde nasıl ilgi alaka yoksa tamamen size mi bırakıldı süreç 🙂

• ⭐⭐

@mesut1905 detaya girdiğim zaman kafalar çok karışıyor ve "hangisi sana uygunsa öyle ilerleyelim" cevabı geliyor 🙂 hak veriyorum, süreç çok karmaşık her gün burada fikir alışverişi yaptığımız halde biz bile yeni yeni öğreniyoruz ve güncelliyoruz kendimizi. ama şunda hemfikir olduk; boşuna erkenden gidip orada para harcamaya ve belirsizliğe girmeye gerek yok. süreci takip edip hareket etmek en iyisi. olumsuz konuları fazla dillendirmemek lazım, riskleri biliyoruz ama onun için hazırlığı sonra yapacağız.
    planımız da şu:

2024 yazında LC onayı almak ve I-140 doldurup onaylanmasını beklemek. Bu süre zarfında ABD'yi ziyaret edeceğiz, muhtemelen Ağustos ayında ama o zaman I-140 onayı gelmemiş olur büyük ihtimal. Yine süreç içerisinde belki 1 kez de I-140 onayından sonra masrafsız bir ABD gezisi yapıp hem girişi test etmek hem de görevliye "bakın biz sürekli gelip gidiyoruz amacız gezmek, yine onun için geldik" demek.

Bültenin durumuna göre 2025 yazında ABD'ye giriş ve I-485 formunu doldurmak için 60 gün beklemek. Eğer bülten geriye giderse vizemizin süresine göre biraz daha beklemek, olmuyorsa da F1 alternatiflerine bakmak. En kötü senaryoda TR'de evimizin duruyor olacak, dönüp kaldığımız yerden devam etmeye çalışacağız. sonrasında duruma göre tekrardan giriş yapıp işlemlere devam edeceğiz veya duruma göre CP ile ilerleyeceğiz. Bu son seçenek olacak. Nasıl olsa parasını ödedik, 2 seçenek de elimizde.

• ⭐⭐

@mesut1905 Süreç çok uzun ve meşakkatli. Ben ev okul dahi baktım ama biz gidene kadar okulun puanı bile düşebilir , o kadar bence belirsiz. Çok keskin değişiklik olmaz belki ama yine de olabilirliği var. Süreç hakkında eşime genel bilgiler veriyorum ama en az 3 sene burdayız diye de belirtiyorum. Kendimizi şartlandırmamak adına.
    Bu süreçte çelik gibi bir irade , sınırsız sabır gerekiyor.

• @tufank evet her gün yeni bir bilgiye döndü bu başlık 🙂 ama çok verimli oluyor bence '' I- '' formları hariç diğer sürece az çok hakim oldum ama hala I-140 ve I-485 tam oturmadı bende bile 🙂
    peki dönüp geriye kaldığımız yerden devam derken bu durumda Türkiye'de bülteni beklemeye devam edip tekrar ABD'ye gitmek mi yoksa CP zorunluluğu mu devreye giriyor. yani statü dğeişikliği yapmadınız ama bültende 6 ay içinde yetişmedi geri gelip 6 ay ay Türkiye'de kalınabilip hala bülten müsait değilse bir 6 ay sonra geri gidilebilir mi. giriş çıkışa müsade var yani

• ⭐⭐

@serel Toplu gidersek nakitte indirim yapar mı acaba Uscis ? 🙂

• @selamibasaran ikisi de var bende hocam 🙂 ama keşke kendimi düşünebilsem sadece ben olsam sadece bu yola girmem bile hiç oğluma her gün baktığımda onu kendini bildiği zamana kadar buralardan alıp bu ülkenin stresini endişelerini kaygılarını hiç tatmadan götürme sözü veriyorum kendime

• ⭐⭐

@mesut1905 Amacımız I-485 formunu doldurup AOS yapmak ama bülten buna izin vermiyorsa ve kalış sürelerimizde sorun çıkıyorsa ve kalmak için bir alternatif bulamıyorsak, TR'ye dönüp bültenin durumuna göre tekrardan giriş yapabiliriz. Elimizde turist vizesi olduktan sonra giriş çıkış yapmamızda bir sakınca yok, tek sorun çocuğun okulu 🙂 I-485 doldurmaya hazır hale gelirsek zaten o zaman kalış süreleri ile ilgili bir sorun yaşamıyoruz ABD'de. süreler dondurulmuş oluyor.

• ⭐⭐

Hepimizin derdi aynı. Bende 2 tane kız çocuk var. Bizden geçti bazı şeyler ama onlar için güzel bir Türkiye bırakamayacağız o nedenle göç etmek istiyorum zaten. Herkesin sürecinde başarılar.

@mesut1905, içinde söyledi: EB-3C (EW) Other Workers Vizesi Aşamaları

@selamibasaran ikisi de var bende hocam 🙂 ama keşke kendimi düşünebilsem sadece ben olsam sadece bu yola girmem bile hiç oğluma her gün baktığımda onu kendini bildiği zamana kadar buralardan alıp bu ülkenin stresini endişelerini kaygılarını hiç tatmadan götürme sözü veriyorum kendime

• @tufank anladım burada kritik nokta I-485 turist statüsünde bu form doldurulabilir hale gelebiliyorsa bültende sorun yok ama olmuyorsa ya statü değişikliği yada TR dönüş tekrar gidiş planı

• ⭐⭐

@mesut1905 aynen öyle. bir avantajımız var bu konuda. AOS yapabilmek yani bu formu doldurabilmek için USCIS her ay bültende hangi tabloya bakmamız gerektiğini söylüyor. bununla ilgili detaylar zaten ilk iletide mevcut. Eğer gittiğimiz dönemde B tablosuna denk gelebilirsek bu hep daha ileride oluyor. Bazen "C" all current oluyor yani tüm başvuruları alıyorlar ki kaç kişi sırada var görmek için. Bu özellikle AOS yapanlar için çok büyük avantaj. Umudumuz da bu.

• ⭐⭐

@puzzle-tuba hangi kategoridesiniz?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

55

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

436.9k

| | | |