DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ozanurgun, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@teamspirit 07/07/2023 tarihinde mulakatim olumlu sonuclandi bugün vizemi ve evraklarimi teslim aldım darisi sizlere.

Tebrik ederim umarım herşey dilediğiniz gibi olur. Darısı başımıza.

• Merhaba, acaba aşağı yukarı ne zaman Amerikaya ilk girişi yapmamız gerekir, bir tarih aralığı verebilir misiniz acaba? çok teşekkürler

• ⭐⭐

@Summer-0 Mülakat tarihinizden önce yapılacak sağlık muayenesinden itibaren 6 ay içerisinde planlamalısınız.

• @achillesoag Çok teşekkürler. Acaba muayene tarihi için bir aralık verebilir misiniz? mesela kasım ve şubat ayları arasında gibi geniş bir aralık da olur

• ⭐⭐

@Summer-0 Daha süreciniz başlamadı , mülakat almadınız bunları bilmek imkansız ? Mülakat tarihinizden yaklaşık 40-45 gün kadar önce mail ile bilgilendirileceksiniz buna bağlı olarak sağlık muayenesi için randevu alacaksınız. Tavsiyem süreci biraz daha inceleyin bazı konuları atlamışsınız sanıyorum.

• @Summer-0, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@achillesoag Çok teşekkürler. Acaba muayene tarihi için bir aralık verebilir misiniz? mesela kasım ve şubat ayları arasında gibi geniş bir aralık da olur

Ben formda okumuştum mülakat tarihi aldıktan sonra, mülakat tarihine en az 2-3 gün önce en fazla 30 gün öncesine sağlık muayenesi yapılması öneriliyor. ben şahsen sağık muayenesi için randevu alırkende soracağım ama riske girmemek için 5-6 gün öncesinden sağlık raporunu alıp cebime koymayı düşünüyorum. Ekstra test isterler bişey olur uzar felan diye riske girmemek adına antalya ankara yapıcaz mecburen.

• @erczmm hayır bir problem olmaz

• @Summer-0 vize basıldığı günden itibaren 6 ay icinde giriş yapmalısınız yoksa vizeniz iptal olur.

• @Summer-0 sağlık raporundan itibaren altı ay içinde giriş yapılması lazım, vizede son tarih yazılı oluyor.

• @lumos selamlar, ilkokul bilgilerini de girmek gerekiyor mu? Aydınlatırsanız sevinirim. Teşekkürler.

• merhabalar. ds-260 formunda işyeri deneyimlerini yazarken 6-7 yıl önce sadece bir gün çalıştığım işyerini yazmayı unuttum. Şirket bir gün için sigorta yapmıştı. Bu bir sorun teşkil eder mi? Mülakatta formda değişiklik yapmaya gerek var mıdır? Şimdiden teşekkürler.

• @achillesoag merhaba .oncelikle size yepyeni hayatınızda bol şans diliyorum . hayallerinizden guzel olsun umarım . sürecinizle ilgili birkaç soru sorabilir miyim ? 17xxx lerde olduğunuzu görüyorum fakat cok guzel bir mülakat tarihiniz var 🙂 dosya taşımışsınız görüyorum ama siz cut off beklediniz mi ? konsolosluklar ile ne zaman iletişime geçtiniz ? ne tavsiye edersiniz , sürecinizden de biraz ornek verebilir misiniz

• @ozanurgun cok tebrik ederim . yeni hayatınızda bol sans ve mutluluk sizinle olsun . Darısı basımıza . Sureciniz nerede tamamlandı , ankara da mı ? dosya mı taşıdınız ? evet ise nerede tamamlandı ve konsolosluklara ne zaman mail gondermeye basladınız ?cok soru sordum biliyorum ama sureci tamamlayan herkesin deneyimi bizler icin cok degerli

• @crazycells 🫡
    Merhabalar, sevgili çekiliş talihlileri. 2024 talihlisi olmak çok güzel. Ama kafamda bir sürü soru var.. Sizlerden rica etsem beni aydınlatabilir misiniz?

1. Erkek arkadaşımla Temmuz ayında evleneceğiz ki sürece birlikte devam edebilelim. Evlilik sürecimizden sonra mülakat tarihi açıklanana kadar herhangi bir değişiklik yapmamalıyım değil mi?
    2. Mülakat sırasında kişi başı $15000 olan teminatımızı evlendikten sonra eşler için ortak mı oluyor yoksa her eş $15000 mi göstermesi gerekiyor? Bu göstereceğim miktar sadece para olarak mı kabul ediliyor yoksa taşınmazda gösterebiliyor muyuz?
    3. Dosya numaram 14*** ler de dosyamı başka bir konsolosluğa taşıma gereksinimim olmalı mı sizce?
    4. Mülakata girmeden önce herhangi bir işte sgk lı olarak çalışmanın bir artısı var mıdır? Aynı zamanda çalıştığımız sektörün bu süreçte bir önemi oluyor mu? Veya yatan brüt maaş önemli mi?

• Herkese merhaba. Ben ds 260 formunda belirttiğim konsolosluğu değiştirmek istiyorum. Bu konu ile ilgili "başlık" var mı, biliyor musunuz? Sizce bu değiştirme işlemini şimdi mi ya da ekimde süreç başlayınca mı değiştirsem daha sağlıklı olur? KCC ye yazacağım mailin tam olarak nasıl yazıldığını bilen arkadaşlar varsa, bilgilendirme yaparlarsa sevinirim. Teşekkürler

• ⭐⭐⭐

@kkaya Lise'den itibaren girmeniz gerekiyor. Lise yoksa ilkogretimi (ilk 8 sene) girebilirsiniz. Bu basligin ilk sayfasinda DS-260 formunun doldurumunun anlatimi var, orayi mutlaka inceleyin.

• ⭐⭐⭐

@Ovezgeldi Bir yerde oturumunuz ya da vatandasliginiz varsa KCC ile iletisime gecerek yapabilirsiniz. Su basligi inceleyin lutfen, Kentucky Consular Center (KCC).

• @ozanurgun tebrik ederim sizi.Yeni hayatinizda basarilar dilerim.Darisi basimiza insallah

• ⭐⭐⭐

@ilayda-ozcan00 Merhaba,

1. Esinizi evlendikten sonra 'add applicant' ile dosyaniza ekleyin. Sonrasinda, mulakat aldiktan sonra kendi formunuzu guncelletmek icin konsolosluktan guncelleme talebi yapmalisiniz.
    2. Aile olarak gostermeniz yeterli finanasal kaynaginizi. Likit olmasi gerekir.
    3. Bunu soylemek icin cok erken, aksiyon alamaniz icin de, henuz surec bile baslamadi sizin icin.
    4. Calisip calismamanizin hic bir etkisi yoktur Dv icin.

• @eray26 güzel dilekleriniz için teşekkürler

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   lumos lumos 

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

68

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.4k

| | | |