DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@kkaya, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Öncelikle kazanan herkesi tebrik ederim. Formu doldurmaya çalışıyorum fakat danışmak istediğim noktalar var :

1- 16 yasından sonraki kaldıgımız adresleri dolduruyorum. Bu noktada üniversite sürecinde sehir dısında iki yılda iki ayrı adreste kaldım. Fakat oturduğum adreslere ikametimi aldırmadım. Bu adresleri yazmalı mıyım ve eğer yazacaksam tarihleri hatırladığım kadarıyla yazsam olur mu? Kaldığım ikinci adresin sözleşmesini bulamıyorum.

2- Lisans okurken aynı zamanda kurumsal bir firmada yarı zamanlı olarak 9 ay calıstım bu bilgiyi deneyime yazmalı mıyım? Ayrıca kısa dönemlik 1 aylık stajlar yazılmalı mı?

Aydınlatırsanız sevinirim, desteğiniz için şimdiden teşekkürler 🙂

1. uzun sureli kaldiginiz tum adresleri yazmanizi tavsiye ederim, adreslerin hatirladiginiz kadarini yazmaniz yeterlidir.

2. cok kisa sureli stajlari yazmaniza gerek yok. Fakar kariyeriniz icin onemli deneyimler oldugunu dusunuyorsaniz belirtmenizde hicbir sakinca yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@copataxi, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese hayirli olsun/

DS260 formu doldurulurken permanent adres ve greenkart g,nder'lme adresini nasil dolduracagiz? Şu an benim bir adresim yok

DS-260 formunu doldururken forum kaynaklarindan yararlanmanizi tavsiye ederim,nasil doldurabileceginize dair ornek var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zerowan, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Yatay geçiş ile farklı üniversiteye geçtim bölümüm aynı ve hala okuyorum. Geçiş yapmış olduğum önceki üniversiteyi de yazmalı mıyım acaba?

size kalmis, hepsini tek bir universite olarak da yazabilirsiniz. neticede diplomayi su anki universiteden alacaksiniz.

• ⭐⭐⭐

@Mehmet-Ali-Eken, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar. Egitim kisminda takildigim birkac nokta var. Forumda aradim cevabini ama bulamadim. Oncelikle normal bir anadolu lisesi icin bilgiler ACADEMIC ve DIPLOMA seklinde mi olmali? Videolardan izleyerek doldurmaya calistim ama emin olamadim. Bir de universite ismi ingilizce mi olmali? MAJOR ve BACHELOR OF SCIENCE DEGREE seklinde mi doldurmaliyim bosluklari? Yardimci olabilir misiniz?

1- Diploma şeklinde olmalı.
    2- örneğin; Istanbul University Bachelor Degree

• ⭐⭐⭐

@feedermann, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

En son sayfada KCC numberımı sıfırlar olmadna girip confirmationa tıkladığımda hiçbir şey olmuyor böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu?

Anlık hata olabilir tekrar deneyin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@onurmert, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar. DS-260 formunu dün doldurdum fakat şöyle bir sıkıntım var; üniversite öğrencisiyim 3. sınıfım ve seneye haziranda mezun olacağım. Bu yüzden en azından ocak gibi vizemi alırsam mezun olup gidebilirim 6 ay içinde işimi halledebilmek için. Forumda biraz araştırabildim. Mülakatı erkene verirlerse sağlık raporunu almadan mülakata gir neden raporsuz geldiğini açıkla; ocak, şubat civarı sağlık raporunu gönder vizen o zaman gelir Amerika'ya giriş süreni erteletirsin gibi şeyler söyleyenler var. Bu doğru mu ya da bunu yapmamın herhangi bir riski var mı? En kötü ihtimal ülkeye girip greencard'ı alıp geri dönüp mezun olacağım ama böyle bir yol varsa çok daha iyi olacak. Şimdiden teşekkürler

Mulakat tarihi aldiktan sonra bu sorunuzu bir daha sorun isterseniz, guncel duruma gore yonlendirmek daha iyi olur.

• ⭐⭐⭐

@aykutyildirim, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Aceleyle başvuru yaparken doğum tarihinde gün ve ay sırasını yanlış yazdım. Ve kaderin cilvesi ki geçtiğimiz gün çekilişte de kazandığımı öğrendim. Fakat XX/ZZ/1990 olması gereken doğum tarihim ZZ/XX/1990 olmuş oldu. Geri kalan tüm bilgiler doğrudur. Konu ile ilgili KCC'ye mail de gönderdim ve henüz dönüş olmadı. Acaba bu konuda bir tecrübesi olan var mıdır? Sizce ilk başvuruda yapılan bu hata Green Card almaya engel midir?

Ds260 formunu doldururken dogru girin bu problem yaratmaz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@feedermann, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

En son sayfada KCC numberımı sıfırlar olmadna girip confirmationa tıkladığımda hiçbir şey olmuyor böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu?

26 yasindan genc bir erkek misiniz?

• ⭐⭐⭐

@symbi0te, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar kazananları tebrik ederim ve ayrıca kazanamayan ları da aramızda görmek isterim başvuru yaptım kazandim cs number 1xxx lerde bir sayı ds 260 bugun iş sonrası evde doldurup göndericem ancak forumu çok inceleyemedim

Sormak istediğim 4 soru var kusura bakmayın sizi yorucaksam cidden

1.si kronik bir rahatsızlığım var tedavi sürecindeyim hatta tedavi bitti sayılır antikor oluşumunu bekliyorum bu mülakat sürecinde sorun yaratır mı

2.ds 260 formu içerisinde şimdiye kadar SGK ile çalıştığım tüm işyerlerinin adreslerini ve her şeyini belirtmem gerekiyor mu yani barmen olduğum için kimi zaman 1 sene kimi zaman 1 2 ay çalıştığım da oldu

3.sü eskiye dönük 2 pasaportum var biri 6 yaşında alınmış bir pasaport resim dahi yok içinde Almanya vizesi için kullanıldı tahmini 99 senesinde 2. Si içine hiçbir şey işlenmemiş bos bir 2 senelik pasaport bunlari da getirmem gerekiyor mu

4.iş ve ikamet bulursam ki nj bölgesine gidicem burda bankada belirtmem gereken para daha cüzzi olsa sorun olur mu doların durumu ortada cünkü

Şimdiden teşekkür ederim herkese hayırlu ugurlu olsun forumla karşilssmsm cidden çok iyi oldu böyle bir yerden haberim bile yoktu

1- buna unganlar Sağlık raporunu veren kişiler karar vericek ancak bulaşıcı hastalıklar yoksa sorun olmuyor

2- cok önemli bi kısım değil hatırladığınız kadarını yazın

3- hayır eğer içinde ABD vizeniz yoksa gerek yok en güncel pasaportunuzu yanınıza alın
    4- buna mülakatta konsolos karar vericek forum önerisi 15.000 dolar + her aile üyesi için 5.000$

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Too-Films, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Başka ulkeden hapiste olmamazla ilgili evraki o ulkenin vatandasi olmadan ala biliyormuyuz? Birde tercuman istiyormuyuz yoksa giderken tercumanla mi gidiyoruz?

evet, alabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/150/türkiye-dışındaki-ülkelerden-adli-sicil-kaydı-almak/

• ⭐⭐⭐

@Vusal-Mansurov, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar. Ben eşim için bir önceki sene başvuru sırasında kullandığımız fotoğrafı kullanmak zorunda kaldım. Eşim bu sene kazandı, fakat fotoğraf yüzünden diskalifiye olma riski var. Konu ile ilgili bilgisi olan var mı? Daha önce konsoloslukta bu sebeple elenen oldu mu? Yoksa çekiliş sırasında diskalifiye olmayanlar sorunsuz bir şekilde vizeyi alabiliyor mu? Lütfen bilgi veriniz, umarım bir sıkıntı çıkmaz, 90 artıda maçı kaybetmeyiz. İnşallah 🙏

Öncelikle süreci imzanıza taşıyın; https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin?_=1623761125532

Fotoğraf konusu cok tartışılan bi konu olsada sorun yaratıldığını daha önceden fotoğraf sebebiyle elenen birini görmedim. Her çekilişi kazanan vize alır diye bi kural yok, eğer gereklilikleri sağlıyor ciddi suçlara karışmadıysanız vize alırsınız.

• ⭐⭐⭐

@symbi0te, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar kazananları tebrik ederim ve ayrıca kazanamayan ları da aramızda görmek isterim başvuru yaptım kazandim cs number 1xxx lerde bir sayı ds 260 bugun iş sonrası evde doldurup göndericem ancak forumu çok inceleyemedim

Sormak istediğim 4 soru var kusura bakmayın sizi yorucaksam cidden

1.si kronik bir rahatsızlığım var tedavi sürecindeyim hatta tedavi bitti sayılır antikor oluşumunu bekliyorum bu mülakat sürecinde sorun yaratır mı

2.ds 260 formu içerisinde şimdiye kadar SGK ile çalıştığım tüm işyerlerinin adreslerini ve her şeyini belirtmem gerekiyor mu yani barmen olduğum için kimi zaman 1 sene kimi zaman 1 2 ay çalıştığım da oldu

3.sü eskiye dönük 2 pasaportum var biri 6 yaşında alınmış bir pasaport resim dahi yok içinde Almanya vizesi için kullanıldı tahmini 99 senesinde 2. Si içine hiçbir şey işlenmemiş bos bir 2 senelik pasaport bunlari da getirmem gerekiyor mu

4.iş ve ikamet bulursam ki nj bölgesine gidicem burda bankada belirtmem gereken para daha cüzzi olsa sorun olur mu doların durumu ortada cünkü

Şimdiden teşekkür ederim herkese hayırlu ugurlu olsun forumla karşilssmsm cidden çok iyi oldu böyle bir yerden haberim bile yoktu

1. rahatsızlığınız çok dert değil sağlık muayenesinde doktor karar veriyor ama hastalığınızı söylemeden direk yorum yapmakta doğru olmaz

2. sizden sgk dökümünüzü istemeyecekler olabildiğince doğru şekilde çalıştığınız yerleri yazın ama kısa süreli 1-2 aylık yerleri çalışmaları belirtmesenizde sorun olmaz

3. eskiye dönük pasaport gerekmez sadece şöyle istisna var. Eski pasaportunuzda geçerli bir ABD vizeniz varsa onu iptal etmeleri için yanınızda götürmelisiniz onun dışında eski pasaportlarınızı istemiyorlar

4. bunu net cevap vermek doğru olmaz NJ tarafını söylemek tabii ki örnek veriyorum Californiayı söyleyen birine göre daha avantajlı olur sizin için ama net rakam vermek zor tavsiye edilen miktar kişi başı 15K dolar ve her aile üyesi için 5K dolar şeklinde

• ⭐⭐⭐

@Vusal-Mansurov rahat olun bir sorun yaşamazsınız, fotoğraf kendi fotoğrafıysa sorun yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kkaya, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan teşekkür ederim + olarak şu an devam ettiğim yüksek lisans eğitimimi belirtmeme gerek var mı?

size kalmis, bazi arkadaslar belirtmeyi tercih ediyorlar, bazilari ise hic bahsetmiyorlar. Eger yazacaksaniz bitis tarihini dun gibi gosterip henuz diploma aldiginizi belirtin.

Zaten lise mezunu oldugunuz icin sarti saglamis oluyorsunuz.

• ⭐⭐⭐

@Detroit2222 eşinizin pasaport bölümünü other travel documents yazarak doldurabilirsiniz

• ⭐⭐⭐

@semihistanbul mülakatınız hangi ay olur bunu KCC ve Ankara dışında kimse bilemez şu an. Bir bekleyin süreç başlasın nasıl ilerliyor görün ondan sonra tahmin yürütebilirsiniz ki o bile çok sağlıklı bir tahmin olmaz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Vusal-Mansurov, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar. Ben eşim için bir önceki sene başvuru sırasında kullandığımız fotoğrafı kullanmak zorunda kaldım. Eşim bu sene kazandı, fakat fotoğraf yüzünden diskalifiye olma riski var. Konu ile ilgili bilgisi olan var mı? Daha önce konsoloslukta bu sebeple elenen oldu mu? Yoksa çekiliş sırasında diskalifiye olmayanlar sorunsuz bir şekilde vizeyi alabiliyor mu? Lütfen bilgi veriniz, umarım bir sıkıntı çıkmaz, 90 artıda maçı kaybetmeyiz. İnşallah 🙏

Ankara'da mi mulakata gireceksiniz? Ankara'da mulakata girmenizi tavsiye ederim, dediginiz sekilde bir diskalifiyeyi Ankara'da su ana kadar hic yasamadik.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@OzzieOzzy8, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba,
    Bir sorum daha var. Lise eğitimimin ilk üç yılını Adana'da son senesini Eskişehir'de tamamlayarak mezun oldum. Bu durumda mezun olduğum okullarda, 3 yılını Adana'daki lise, son bir yılını da Eskişehir olarak mı yazmalıyım; yoksa mezun olduğum lise Eskişehir'de olduğu için sadece onu mu yazmalıyım?
    İkametlerimde Adana gözüküp, okul bilgisi gözükmezse problem olabilir diye düşündüm ancak yine de sormak istedim. Hangi yöntemi izlemeliyim?
    Teşekkürler!

3 yil Adana + 1 yil Eskisehir olarak da yazabilirsiniz, diplomayi aldiginiz yer oldugu icin 4 yil Eskisehir de yazabilirsiniz. Ikisi de sorun yaratmaz. Siz nasil daha rahat ediyorsaniz o sekilde aktarabilirsiniz bilgileri.

• Şu an hali hazırda üniversite okuyorum bu yüzden universty no degree mi seçmem gerek ve bir de course of study diyor burayı ingilizce mi yazayım türkçe mi ve özellikle bölümün adı mı fakültenin adını mı yazmalıyım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@serhat-01, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Pasaportuma Arabistan da uzatma aldım, dolayısıyla ds 260 formuna Suudi Arabistan mı yazmam lazım

Hangi soruyu cevapliyorsunuz?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

63

42.9k
Kullanıcı

4.5k
Konu

436.5k

| | | |