DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@freelander Sayılar ile DV 2019 içinde söyledi:

@crazycells TR den genellikler toplam kaç kişi alıyorlar?

suradan istatistiklere bakabilirsiniz: https://yesilkartforum.com/turkiye-ve-azerbaycan-ile-ilgili-istatistikler/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hockeyumpire2 Sayılar ile DV 2019 içinde söyledi:

@arnblt ciddimisin? Yani bu sene 18000 den sonrası tehlikeli mi?

hayir, dosya numaralari arasinda bosluklar var; ayrintili bilgi icin once su konuyu okumalisiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/275/sayılarla-green-card-lotosu-diversity-visa-sürecine-bakış

• ⭐⭐

@aytac59 merak etmeyin bu bilgiler kesin. İspatlarıda var zaten. Sürecin başındasın. Biz bir senedir bu rakamlarla uğraşıyoruz. Bir ara ıspatları ile yazarım size.Ama sizin merak edeceğiniz bir şey yok, siz yılbaşından önce mülakata girersiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@anaraliyev Sayılar ile DV 2019 içinde söyledi:

Arkadaşlar vize bülletinde 2019 için olan ülkelerin greencard talipli statistiğinde galipler, mesela avrupada 30006 talihli, aile üyeleriyle birlikte midir? Öyleyse, bunu nerede yazıyor?

@aytac59 @arnblt

O sayilarin hepsine aile uyeleri dahil, aksi takdirde hicbir matematik tutmuyor.

Vize bulteninde KCC ya da DOS (hangisi yaziyorsa) "applicant" kelimesini yanlis kullaniyor. Daha once bu konu baska platformlarda konusulurken ben de "applicant" kelimesi o anlama gelemez, resmi belgeler bunlar, boyle bir hata yapiliyor olunamaz diye itiraz etmistim ama alinan, mulakata giren, vize alan kisileri vs. hesaplayinca matematigin aksi durumda tutmadigini goruyorsunuz. O nedenle size acik bir sekilde surada yaziyor diyemeyiz, hatta daha da ileri giderek dis isleri bakanligi o bultende "applicant" kelimesini yanlis kullaniyor diyebilirim 🙂 ama o sayilarin hepsi aile uyeleri dahil olan sayilar...

Dosya numaralari arasindaki bosluklar aile uyelerinden kaynaklanmiyor, cunku surec sonunda aile uyeleri dosya numaralarinin en sonuna 01 02 03 diye ekleme aliyorlar.

• Oww bu süper bilgiler için çok teşekkürler sn @arnblt ve @crazycells

• @mindi merhaba
    ben @arnblt in verdiği bilgiden tam tersini anladım aslında?

• @aytac59 Resmi sayfalarında 2016-2017-2018 istatistikleri bulunuyor. Toplam kaç tekil başvuru ve toplam kaç kişi kazanan şeklinde. Ayrıca ülke ülke, kıta kıta şeklinde de detaylı çalışma mevcut. Onları incelerseniz aklınızda daha çok şey netleşir. DV2018 özelinde mesela, yaklaşık olarak, EU bölgesindeki 40.000 selectee'den sadece ilk 25.775'ine sıra geldi. Ve bu 25.775 selectee'den ise yaklaşık olarak 18.500-19.500 arası aile üyeleri dahil olmak üzere, GC vizesi dağıtıldı.

• ⭐⭐

Size sayılarla ilgili bu sene tecrübe ettiğimiz bilgileri paylaşayım. (1)

Bu ay açıklanan bültende DV2019 içinde bilgilendirmeler var. En önemlisi de aşağıdaki cümle.
    "Approximately 87,610 applicants have been registered and notified and may now make an application for an immigrant visa. "
    Bu rakam DV2018 de 115968 idi. Yani bu sene yaklaşık 30 bin kişi daha az geçen seneye göre.
    Bu gayet iyi sizin için. Zira kazanan ne kadar olursa olsun verilecek vize sayısı 50000.
    Kazandıktan sonra mülakata gitmeyen ya da form doldurmayan çok kişi var. Buna sürece devam etmeyen kişiler diyebiliriz. Devam edenlerin oranı geçmiş senelerde %50 civarında iken bu sene özellikle EU bölgesinde %60 ı buldu.Bu senede böyle olsa bile vizeler EU yani avrupa bölgesindeki herkesin vize almasına yeter.
    Avrupa bölgesinde 30006 kişi çekilişi kazandı (Aileler dahil). Her bölgenin bir kotası var. Avrupa için bu sene toplam vizelerin %37 si gibi bir orandı.Yani 19 bin civarı.
    Kaba bir hesapla EU bölgesinden kazananların %60 sı mülakata giderse EU daki herkese sıra gelir. Bu orandan sonrası sıkıntı yaratır.

• türkiyede geçen sene çook aşırı kazanan oldu . bu sene ise sayı daha azdı demekki ondan dolayi böyle olmuş . forumda dikkatimi çekti 2019 da ki bekleyen arkadasların case noları düşük .

• ⭐⭐

Size sayılarla ilgili bu sene tecrübe ettiğimiz bilgileri paylaşayım. (2)
    Bu 87610 toplam sayısına veya 30006 EU sayısına aileler dahil mi?
    Cevap: Kesinlikler EVET.
    Bunu biraz daha netleştirelim.
    Kura çekimi nasıl yapılıyor. ?
    Kurada çıkan her sayı kendi bölgesinde tekil ama aynı sayı diğer bölgeler içinde var.
    Yani 2018EU00022150 avrupa bölgesine ait bir numara iken 2018AF00022150 Afrika bölgesinden bir talihliye ait.
    Kura çekilirken her ülke için 3000 case /4500 kişi kuralı uygulanıyor. Bu KCC nin uyguladığı bir yöntem.
    Örneğin kura çekimi bitiyor.
    Ülke bazında kontrol başlıyor. TR den çekilişi kazanan dosya sayısı (kazanan başvuru numarası) 3000 i veya aileler dahil 4500 i bulunca TR den o numaradan sonra kazananları eliyorlar. Eğer 3000.nci 4 kişilik bir aile ise 4503 olabiliyor bu sayı. O kadar da takılacak bir durum değil.
    Böylece numaralarda boşluklar oluşuyor. 2018EU00022150 dolu iken 2018EU00022151 boş olabiliyor. 51 olan numaranın aile bireyleri ile ilgisi yok. Yani 2018EU00022150 nolu dosya (Case) 3 kişilik bir aile ise diğer aile bireyleri 22151 ve 22152 yi almıyorlar. Onların ki 22150 02 ve 22150 03 şeklinde ayrı bir düzende oluyor.
    EU bölgesinde DV2018 de kurada 39696 tane sayı kazandı çekilişi. Ama elenenler ile bu sayısı 20916 dosya sayısına düştü. Bu 20916 dosya sayısı aileler hariç.
    Örneğin ben 22150 ile 14400 üncü sıradayım boşlukları çıkarınca. Yani benden önce 14400 kazanan numara var.

• ⭐⭐

Size sayılarla ilgili bu sene tecrübe ettiğimiz bilgileri paylaşayım. (3)
    Peki sıranız garanti bir sıra mı?
    Cevap: Buna kimse kesin bir cevap veremez.
    Pratikte pek mümkün değil ama ilk 4000 numaranın hepsi mülakata gider ve bu numaraların hepsi 5 kişilik aile olursa EU cut-off 4000 olur ve vize biter.
    Böyle bir şey olmaz, olursa da artık çöl,bedevi ilişkisinin teoriden gerçeğe dönme hali olur. Korkmayın olmaz. Ben sadece teorik olarak bahsettim.
    Numaralarda kaç boşluk var bunların hepsini 1 Ocak 2019 dan sonra açıklanacak olan resmi CEAC verilerinden öğreneceksiniz.

• 2019 da bu şekilde cuvallamazlar... Az kişi seçtiler...

• avrupadan 30bin kisi kazanmis ve benim numaram 29binlerde yane mülakat tarihi alacak olanlarin en sonlarinda ben geliyorum bu dogrumu? Birde ben almanya kotasindan sayiliyorum simdi istatistiklere bektimda almanyadan sadece 488 kisi kazanmis bu düsük rakamin benim icin bir avantaji varmi cevaplarsaniz sevinirim. Insallah hepimiz bu sene dert yasamadan vizelerimize kavusuruz 🙂

• birde dikatimi cekti listede kuzey kore'den 1 kisi kazanmis benim bildigim k. korenin katilimi yasak olmasi lazimdi, kim acaba bu gizemli k. koreli diye düsünüyorum 🙂

• @ca213 Almanya kotasından katılıyor olmanız maalesef size bir artı sağlamaz. Burada asıl nokta; numaranızın (EU bölgesinde yani) current olması yani sıranın size gelmesidir. Sıra geldikten sonra bulunduğunuz elçilikten işlemlerinizi yürütürsünüz.

• @crazycells selamlar bi sorum olacak bu green kart olayını yeni duydum.Sanırsam 2018 yılında 2020 için başvuru yapabiliyoruz ve ekimde başlıyo başvuru.ŞİMDİ BENİN YAŞIM 16 Bİ YAŞ KISITLAMASI VARMI B YIL BAŞ VURSAM 2020 AÇIKLANDĞINDA 18 OLACAM 2018DE EN AZ 18 OLMAYAMI BAKILIYOR YOKSA 2020DE 18 OLACAĞIM İÇİN BU YIL BAŞVURU YAPABİLİRMİYİM???

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ca213 Sayılar ile DV 2019 içinde söyledi:

birde dikatimi cekti listede kuzey kore'den 1 kisi kazanmis benim bildigim k. korenin katilimi yasak olmasi lazimdi, kim acaba bu gizemli k. koreli diye düsünüyorum 🙂

hayir, kuzey kore'nin cekilise katilimi yasak degil, ama yuksek mahkeme tarafindan onaylanan son seyahat yasaginda kisitlama var.

O kisinin, Kim Jong-un'un kendisi olduguna dair bir dedikodu var forumda 🙂 ama net bilmiyoruz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@berat-açikgöz Sayılar ile DV 2019 içinde söyledi:

@crazycells selamlar bi sorum olacak bu green kart olayını yeni duydum.Sanırsam 2018 yılında 2020 için başvuru yapabiliyoruz ve ekimde başlıyo başvuru.ŞİMDİ BENİN YAŞIM 16 Bİ YAŞ KISITLAMASI VARMI B YIL BAŞ VURSAM 2020 AÇIKLANDĞINDA 18 OLACAM 2018DE EN AZ 18 OLMAYAMI BAKILIYOR YOKSA 2020DE 18 OLACAĞIM İÇİN BU YIL BAŞVURU YAPABİLİRMİYİM???

onemli olan mulakat sirasinda cekilis sartlarini sagliyor olmaniz. Sartlari surada bulabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/basvuru-sartlari/

• @alimanstory 2019 yılı'nın ilk cut off numarası ağustos ayında açıklanacak (genelde ayın 15'ine yakın bir tarihte açıklanıyor +/- 2-3 gün değişebiliyor) hepimizin umudu yüksek bir numaranın açıklanması, ancak ben şöyle bir tahmin yürütüyorum EU kotasından kazanan talihli sayısı 30000 ve 12 ay'a pay ettiğimizde 2500 yapar, yani açıklanacak olan 2500 rakamı harika olur, şunu da belirtmekte fayda var, ben ilk başvurumu yaptığım günden itibaren anladım ki bu süreç beklemekten ibaret, bekleyeceğiz ve göreceğiz, umarım herkes için hayırlı olur. saygılarımla... 🙂

• @aytac59 En kotu yillardan biri 2018 ve aciklanan ilk rakam 2600. Dolayisiyla bu yil 6-7-8-9 bin araliginda bir rakam aciklanacagini tahmin ediyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

120

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.3k

| | | |