Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @superdem22 Estağfurullah hocam. Ne yaptık ki? Elimden geldiğince realistik yorumlar yapmaya çalıştım. Ama gönül hep daha fazlasını istedi, hepimiz adına. Kaldı son 1 bülten. Bir sürpriz bekleyeceğiz sırası henüz gelmeyen arkadaşlarımız adına...

• Merhaba,

Sizce bu zamana kadarki sürece bakıldığında 255xx dosya numaralarına sıra gelir mi? Sonuçta EUda da kotanın doldurulması gerekiyor. Cevaplarsanız sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@akil Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

Yanlis hatirlamiyorsam, bu sene 2017 ekim aylarinda teknik problemlerinden dolayi Greencard mulakatlari 15-18 gun gec basladi. Bazi yenenler mulakata tekrar girmek zorunda kaldilar. O yuzden bu yil 15 gun daha uzatabilirler mi sizce?
    Ben postayla 15 daha uzatmasini rica etcem. Bana katilin arkadaslar! Amerika cogunlugun sesini dinleyen ulkedir.

Umut-en son olur..

@jade Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

@akil bunu danismanda soylemisti. Zaten bu yil gec basladilar ister istemez uzayacak gorusmeler. Eylulde bitirmelerine imkan olur mu hak yemezler vs vs gibi. Ekime zaten sarkacaktir gorusmeler demisti. Ama aciklanan sayilardan EUya aman aman vize vermeye calismadiklarini goruyoruz belki heh hadi uzattik deyip ozellikle AF bolgesindeki gorusmeleri Ekime sarkitirlar istisna yapip, cunku current vermisler resmen haziran gorusmeleri bile temmuza sarkarken. Netice itibariyle EUya kac vermeyi hesapladilarsa o kadar vericekler gibi sadece.. Cokuzgunum be arkadaslar cok… @superdem22 gitme buralardan ozleriz seni. ne olacagi yine de belli olur mu olmaz. Trum p baskan avrupadan gelsin gocmenler dedikce orta doguya bastirdi KCC saolsunlar ama bekliycez bir ay daha..

Boyle bir durum soz konusu degil sayin arkadaslar, "mali yil" (fiscal year) yasalarla tanimlanmis bir suredir, 30 Eylul 2018'den sonra DV2018 icin vize vermeleri mumkun degil. Bu konsoloslugun elinde olan bir karar degil. "hak yeme" gibi bir durum da soz konusu degil, cunku en basindan resmi yonergeler size bir beklenti vermiyor, mulakata cagrilmayi bekleyin, secilen kisiler vize sayisindan daha fazla diyor, biz bu beklentiye gecmis yillarda ne oldugunu gorerek giriyoruz. Dolayisiyla yasal anlamda yapilanlar dogru, hicbir anlamda herhangi bir uygunsuzluk yok. Maalesef yok.

• @crazycells Degilmi. bunu yapicak bile olsalar soylerlerdi bir zahmet. Danismanin sallamasi iste. ya tutarsa

• @crazycells 3-4 sene once benim kuzenim de greencard yenmisti. numarasi 4xxx. ds260 eylulden sonra yani zamani gectikten sonra doldursa da numarasi dusuk oldugu icin bi sonra yilin vizasini kazana bilmisti.. istisnalar oluyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gizem Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

Merhaba,

Sizce bu zamana kadarki sürece bakıldığında 255xx dosya numaralarına sıra gelir mi? Sonuçta EUda da kotanın doldurulması gerekiyor. Cevaplarsanız sevinirim.

Biraz sure verin forumdaki arkadaslara, su an hemen hemen herkes moralmen cokmus durumda. Eminim bu konudaki arkadaslar yakin zamanda hesap kitap yapip aktarir beklentileri foruma, ben onlar kadar bu yilin sayilariyla hasir nesir degilim, ama bu ay Asya ve Afrika'nin tamamen aktif olmasi o bolgelerdeki pek cok dosya hakkinda karar verilecegi anlamina geliyor, bu durumdan sonra onemli olan 50.000 vizenin kacinin geride kaldigi (Misir ve Nepal sorun degil, cunku ulke kotalari var), EU bolgesinde 1425 kisi artmis Temmuz'dan Agustos'a... Diger bolgelere dagitilacak vizeler cogunlukla dagitilmis olacagi icin mantiken Agustos'tan Eylul'e bu sayidan daha fazla artis olmasi lazim. Ne kadar artis olacagini geriye kac vize kaldigi belirleyecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@jade Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

@crazycells Degilmi. bunu yapicak bile olsalar soylerlerdi bir zahmet. Danismanin sallamasi iste. ya tutarsa

Yok sayin @jade , umut tacirligi yapiyorlar cunku bu sekilde para kazaniyorlar. Bu arkadaslarin tek derdi sizin duymak istediklerinizi soyleyip onlarla calismanizi saglamak. Hicbirine guvenmeyin. Bu konudaki butun arkadaslarin o danismanlardan sureci daha iyi bildigine eminim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells 3-4 sene once benim kuzenim de greencard yenmisti. numarasi 4xxx. ds260 eylulden sonra yani zamani gectikten sonra doldursa da numarasi dusuk oldugu icin bi sonra yilin vizasini kazana bilmisti.. istisnalar oluyor

yok bir sonraki yil, o demek degil. takvim yillariyla mali yillari birbirinden ayirin, su an kavram karmasasi yasiyorsunuz 🙂

ABD'de hukumet isleri ve planlamalari takvim yillarina gore degil (Ocak'tan Aralik'a kadar olan), mali yillara gore (Ekim'den Eylul'e kadar olan) yapiliyor. Numaraniz aktif olduktan sonra DS260'i doldurmaniz bir sorun yaratmaz, Ocak'tan sonra mulakat tarihi almasi bir sonraki yilin kotasi anlamina gelmiyor, hala ayni mali yil icinde mulakat tarihi almis kuzeniniz.

• Sadece ve sadece çocukların geleceği için istemiştim. 26 bin ilk 50 içindeyiz. Ama şimdi görüyorum ki buradaki herkes benimle aynı duygu içindeler. Vallahi arkadaşlar hepinizi çok iyi anlıyorum. İnan sıram gelse bir arkadaş dışarda kalsa çok üzülürüm. Yemin ediyorum bu duyguyu daha önce hiç yaşamadım. Allah yardımcımız olsun. 11 ay üzdükleri bizi son ay sevindirseler.

• @crazycells yanlis yazdim galiba)). bi sonraki yil derken. o yilin nisan ayiydi

• Herkese iyi beklemeler. Ben birakiyorum beklemeyi umut beslemenenin bi anlami yok ister oyle deyin ister boyle.ha simdi ha simdi derken sene bitti .koca 1 sene beklemekle gecti .elimize ne gecti 0 .keske hic cikmasaydi en azindan cikmamis napabilirsin ki der gecerdim .boyle sanssiz bi seneye geldik.senenin en basindanda belli olacagi 8 10 k larda baspayan bulten 2 .5 k basladi bi onceki sene kimse gitmezken biranda herkesde bi gitme istegi uyandi .yoruldum artik gercekten beklemekten dusunmekten hayal kurmaktan .her zamanda icimizde bi aci olarak kalacaktir .keske hic cikmasaydi.benden bu kadar bu bulten ve son bultende cikacak son sanslilari tebrik ediyorum .herkese tesekkurlerm...

• Afrika icin sira gecen ay 38.000ye ulasmis.
    Bu, 38.000'in altındaki tüm Avrupa case number'lerine görüşmeye kabul edileceği anlamına geliyor mu acaba?
    Umarim gelecek Avrupa da Current olcak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Afrika icin sira gecen ay 38.000ye ulasmis.
    Bu, 38.000'in altındaki tüm Avrupa case number'lerine görüşmeye kabul edileceği anlamına geliyor mu acaba?
    Umarim gelecek Avrupa da Current olcak.

Afrika icin evet, o anlama geliyor.

Avrupa icin "current" hala cok zor, o kadar vize olsa bu ay aciklanan sayi daha yuksek olurdu. Son ayki siniri geride kalan vizelerin sayisi belirleyecek, kalan vize sayisi konusunda guncel bilgiye biz sahip degiliz maalesef, resmi raporlardaki bilgiler 2-3 ay geriden geliyor.

• @akil herkes yazsin KCC ye aglasin. ben yazip aglicam

• Dava acamıyormuyuz ?maddi manevi tukettı bizi kcc . Psıkolojımızı bozdu . Her yerde Afrikalı current olmuş insan görüyorum kovaliyorum kayboluyorlar

• bende bırakıyorum arkadaşlar okuyup umutlanıp kendimizi kandırmaya gerek yok. @arnblt abi herşey gönlünce olsun şimdiden hayırlı olsun. @yekta kardeşim sende yüreğini ferah tut güzel olacak herşey senin adına. sayın @discordiaa sizin ailedeki şans ile 2020 de bi daha kazanır anneniz üzülmeyin 🙂 . herkese saygılar sevgiler arkadaşlar fazla üzmeyin kendinizi hayatımızın sonu değildi 🙂

• unutmadan da sayın @crazycells e çok teşekkür ediyorum böyle güzel bi ortam yarattığı için

• @gizem Size sıranın gelmesi için reel ID anlamında en az 917 ila en fazla 961 dosya sayısı arasında ilerlemesi gerekiyor. Bu da bir sonraki bültenin yaklaşık olarak vize anlamında 1238 ila 1296 tık daha ileri atması anlamına geliyor. Şimdi soru şu; son aya girerken EU kotasında 1300 vize kalır mı? Şuan için bu tempo ile zor görünüyor. Benim tahminim son ay için 18300 max kotadan 500 vize geriye kalacak. Sizler adına EU'nun kotayı en azından 800-1000 adet daha artırmaları gerekiyor, bu olmaz bir şey değil ama kesin olur diyeceğimiz mertebede bir şey de değil. Bir ay daha heyecanlı bekleyişi sürdürmeye devam edeceksiniz kısacası.

• @entelman benim cn 26 binin 50 içindeyim. Benim numara için hangi değerler gerekir? Kaç reel id. Yaklaşık kaç vize verilirse cutoff oluruz felan? Teşekkür ederim

• @muzmin_a Size sıra gelene kadar reel ID olarak 1292 dosya var. Az önce de değindiğim gibi son aya en kötü koşullarda 500 vize kalacak dersek eğer, sizin vize alabilmeniz için yetkililerin vize kotasını kabaca +750 daha artırmaları gerekiyor. Tabi bunlar sadece istatistikler. Sayılar şaşabilir. Yetkililer bizleri şaşırtadabilir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |