Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Selam Arkadaşlar,

Öncelikle yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. Nişanlım ile Amerika'da evlenip yerleşmeyi planlıyoruz. Bir çok konu ile ilgili forumda yeterli bilgiyi buldum fakat bir konuda tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum. Evlilik yolu ile greencard başvurusu yapan arkadaşlar bu süre zarfında orda ne yapıyor ? Kaçak çalışanlar oluyor bildiğim kadarıyla ama bu konuda ne önerirsiniz ? Tek maaşla geçinmek zor olabilir başlangıçta. Uber vs kullanmak için de çalışma izni olmalı tahminimce. ( Sektör IT )

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pyori Evlilik ile Greencard içinde söyledi:

Selam Arkadaşlar,

Öncelikle yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. Nişanlım ile Amerika'da evlenip yerleşmeyi planlıyoruz. Bir çok konu ile ilgili forumda yeterli bilgiyi buldum fakat bir konuda tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum. Evlilik yolu ile greencard başvurusu yapan arkadaşlar bu süre zarfında orda ne yapıyor ? Kaçak çalışanlar oluyor bildiğim kadarıyla ama bu konuda ne önerirsiniz ? Tek maaşla geçinmek zor olabilir başlangıçta. Uber vs kullanmak için de çalışma izni olmalı tahminimce. ( Sektör IT )

Su konunun ilk iletisini inceleyip sorunuzu yine orada sorabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/78/abd-yolunda-evlilik

Ayrica sorunuza GC statusu/Vatandaslik bilgisi de eklerseniz iyi olur, cunku verilen cevap bunlara gore degisecek.

• Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. O konu üzerinden devam edeceğim.
    Saygılar

• Merhabalar ben greencardliyim 4 sene ulke disinda kaldim gecerli sebeplerim vardi tekrar ulkeye giris yaptim. Nisanliyim ve nisanlimi en kisa surede buraya getirmek istiyorum. iltica basvurusunda bulunsa sponsor olan biriyle benim bulundugum yere getirilse iltica eden biri greencardli biriyle evlenebilir mi sorum bu. Birde ben evlenip bosandigim icin greencardimi eski esim sayesinde almistim cekilis ona cikmisti buda bir sorun teskil eder mi ? Cevaplar icin simdiden tesekkuler:)

• @Liliac, içinde söyledi: Evlilik ile Greencard

Merhabalar ben greencardliyim 4 sene ulke disinda kaldim gecerli sebeplerim vardi tekrar ulkeye giris yaptim. Nisanliyim ve nisanlimi en kisa surede buraya getirmek istiyorum. iltica basvurusunda bulunsa sponsor olan biriyle benim bulundugum yere getirilse iltica eden biri greencardli biriyle evlenebilir mi sorum bu. Birde ben evlenip bosandigim icin greencardimi eski esim sayesinde almistim cekilis ona cikmisti buda bir sorun teskil eder mi ? Cevaplar icin simdiden tesekkuler:)

• liste madde
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Liliac, içinde söyledi: Evlilik ile Greencard

Merhabalar ben greencardliyim 4 sene ulke disinda kaldim gecerli sebeplerim vardi tekrar ulkeye giris yaptim. Nisanliyim ve nisanlimi en kisa surede buraya getirmek istiyorum. iltica basvurusunda bulunsa sponsor olan biriyle benim bulundugum yere getirilse iltica eden biri greencardli biriyle evlenebilir mi sorum bu. Birde ben evlenip bosandigim icin greencardimi eski esim sayesinde almistim cekilis ona cikmisti buda bir sorun teskil eder mi ? Cevaplar icin simdiden tesekkuler:)

Maalesef Green Card'lilar nisanlilarina sponsor olamiyorlar, ABD vatandasi olduktan sonra nisanliniza K1 ile sponsor olabilirsiniz.

Genelde yeniden evlenip Green Card sponsoru olacaksaniz gocmen olma tarihinizin ustunden en az 5 yil gecmis olmasini istiyorlar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

122

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |