DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Avustralya'da bir ömür böyle geçti...

• 10 dakika buraya yazi yazdim ve yalnis bir tusa basinca hepsi kayboldu,aceleciligim ve yaslilik olmali....simdi daha yavas yavas yazacagim. 9 haziran pazar sabahi,yarin resmi tatil, kralin dogum gunu, daha evvelki yillarda kralicenin dogum gunu olarak kutlanirdi,cok sevilen bir kraliceydi, allah rahmet eylesin, oglu charles kral oldu,ne yazikki oda prostat kanseriymis...

......evimin su sacaklari bayagi eskimis bazi yerlerinden sular akiyor yani bizi degistirin diyor, ev iki katli,bu isleri yapan bir kac is yeri cagirdim, ilk gelenin sistemi guzel,oluklarin uzeri kapali iceri ot yaprak ve baska seylerin girmesi onleniyor, gelen adam numuneleri gosterdi hosuma gitti ama fiati 12.000 doolara yakin soyledi,icimden bir ohaa cektim sonra dusuneyim dedim, daha sonra adam telefon edip fiati $9800 e indirdi biraz daha dusuneyim dedim, baska birini cagirdim normal su oluklari,oluklar ve asagiya inen borular yenilenecek borularin altindaki tahtaya facia deriz onlarin ustunede ayni renkte colorbond metal kaplanacak,bu vatandasda 7000 dolar dedi, onada biraz dusuneyim dedim...

......gecen hafta baska bir sirkete mail attim iki gun sonra elemani geldi olctu bicti.... bu sirketin malzemesi aluminum fena degil,catida birde canak anteni var 23 yildir duruyor pek kullandigimiz yok, okay bu antenide indireceksiniz dedim, tek katli bina olsa kendim indiririm, merdivenle 8 metreye kadar cikmayi gozum yemez,,, bu adamda 6600 dolar fiat cikardi eyu 400 dolar karimiz olacak dedim, iyi bir iki gun sonra seni ararim dedim,,,,,,catiya iki tanede doner havalandirmalar onlardan koymayi dusundum whirlybird deniliyor,ayni sirklet iki tanesi icin 1030 dolar istiyor,adami aradim su oluklari icin son fiat ne dedim . Adamda son fiat $6000 dedi okay dedim,havalandirmalar pahali geldi, alcak bina olsa yerlestirmesi cok basit sadece bir tane kiremit cikacak,, cuma gunu adam geldi 600 dolar deposit verdim ve kontrat imzaladim, iki hafta icinde gelecekler eski oluklari indirecekler ve goturecekler, bu adamlarin sistemi, kamyon geliyor, boru mesafesi olculup,kamyonda rula halindeki aluminyumdan pres ile su olugu yapiliyor ,ingilizcede guttering deniliyor.

.....gall bladder safra kesesi,benimkinde tas dolu,,, daha evvel uzman doktora gorunmustum, rahat birak dursunlar demisti,ama kafama takildi iste stress yapiyor, yine aile doktoruma gidip bu taslarin alinma zamani geldi beni uzman doktora gonder dedim.... referral yazdi yani tavsiye mektubu, uzman doktorun adresine gidip randevu aldim sekreter hatun daha evvel burda bulundunuzmu dedi yoooo dedim, sonra ofisi hatirladim, evet evet burda bu doktoru gormustum dedim,malum bilgisayarda her sey var,kadin gecmisi buldu ,iki hafta sonraya randevu aldik,aile doktoru havale etmezse doktorlar bakmazlar, yada masraflari cebinizden odersiniz,

..randevu sabah 10, 30 da sekreter hatun gelirkende 140 dolar getirin dedi,60 dolarini hukumet geri oduyor.iki hafta sonra yine ayni yere yarim saat evvelinden gittim ve doktorun gormesini bekledim benden evvel bir kac kisi vardi, sira bana geldi once doktor dosyayi alip odasina gitti,bir kac dakika sonra gelip beni cagirdi...

..hadi anlat bakalim bu oluyormu, yooo, miden bulaniyormu,,,yooooo yemeklerden sonra istifra ediyormusun,yoooo... burda agri varmi, yoooo,uzandik doktor sedyesine karnima saga sola bakti..... bak arkadasim bu taslarin sana zarari yok,,,,, dr vietnam asilli genc cerrah ama neseli adam,sen yaslisin seni bosu bosuna ameliyat etmek istemem, amleyiat masasinda kalp krizi gecirip olursen karin beni dovmeye gelir,,ya doktorum bu taslar bana stres yapiyor, bos ver stresi at kafandan unut taslari....iyi dedik, 4 yil evvel ayni yerde baska bir odadaki baska doktorda ayni seyleri soylemisti,,,, doktora tesekkur edip ciktim sekreterde karttan 140 dolar odedim,safra kesemdeki taslarida kafamdan attimmi bilemiyorum

..kalin saglicakla

• ..malum kis mevsimindeyiz 25 haziran sabahi disarsi 3 derece soguktu,disari cikip baktim arabamin on caminda buz var,KITIR KITIR,,iki haftada bir sehire inmeye alistik,soguk moguk gidelimmi gidelim, 8,15 otobusune bindik,tabi mevsim kis diye kalin seyler giydik.otobus,tren otobus, bondi plajina gittik,saat 9,30 bir suru insan denizde surf yapiyor,iyi dalga yakalayip surf yapanlara baktim,kimileri sona kadar gidiyor kimileri yari yolda dusuyor.,sahil kenarinda yuruyus yapan insan cok, bende kalin motgomer var kafamda kulaklarimi kapayan takke,kimileri yari ciplak kosuyor,kimileri daha ince giyinmis,...

...watsonbay adli bir bolge var,baska bir otobuse binip oraya gittik, ordan tekne sehir merkezine gidiyor,3 saat icinde hava sicakligi 17 dereceye yukseldi,20 dakika teknede liman kiyilarini izledim, istanbul bogazi gibi sahane guzelligi var,ne varki istanbul gibi gok delenler yok,varsada cok nadir.,tekneyle sehir iskelelerine geldik ordan baska bir tekneye binip bu defa manly plajina gittik sicaklik oldu 19 derece,bir kanapeye oturup ekmegimizi yedik biraz martilere ekmek attik,her ne olduysa martiler toplanip havada daire seklinde bagira bagira ucmaya basladilar, 10 dakika kadar durmadan ayni yerde donduler,cok garipti korktuklari bir seymi oldu anliyamadim.

.....manly plajida kalabalikdi ,yuzenler yoktu ama gezmeye gelip yiyecek yerlerinde bir seyler yeyip yuruyus yapan insanlar,, tekneden inince bir tabela var uzerinde harita var, baktim bir indiali aile haritatya bakiyor, nereye bakiyorsunujz dedim, adam plaj plaj dedi,kalabaligi takip et dedim,tekneden inilince tek yhurunecek yer ,5-6 yuz metre otedeki plajdir,bir taraf ic deniz korfezdir diger tarafi acik deniz okyanus,tekneyle geriye donduk bu defa sehir icinden gecip baska bir bolgeye giden tramvay var ona binip central istasyonuna gidiyoruz,guzel sehirin ana caddelerinden geciyoruz, kenardaki insanlara bakiyorum cogunlugu asyali,chinli, vietnamli....
    ..kalin saglicakla.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

35

43.6k
Users

4.5k
Topics

440.6k

| | | |