Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• B1/B2 vizemle Amerika da hali hazırda satış yaptığım Amazon platformunda şirket kurarak devam edeceğim, bu süreçte devam eden ticaretimin %50 sinden fazlası Türkiye' den yapılıyor, önümüzdeki süreçte E1 vizesine başvurmayı düşünüyorum, depo tutulacak en az 1 veya 2 kişi istihdam edilecek, iki sorum olacak,
    1- Ticaretin boyutu ciro olarak ne olmalı, yazılı bir kural var mı? yıllık 50.000.$ ? 100.000.$ ? 200.000.$ ?
    2- Başvurunun Türkiye' den yapılacağı düşünüldüğünde 5 yıllık E1 alınırsa Greencard a başvuru mümkün olur mu?

• Muslu Law Firm

@nakres, içinde söyledi: E1 vize başvuru süreci

B1/B2 vizemle Amerika da hali hazırda satış yaptığım Amazon platformunda şirket kurarak devam edeceğim, bu süreçte devam eden ticaretimin %50 sinden fazlası Türkiye' den yapılıyor, önümüzdeki süreçte E1 vizesine başvurmayı düşünüyorum, depo tutulacak en az 1 veya 2 kişi istihdam edilecek, iki sorum olacak,
    1- Ticaretin boyutu ciro olarak ne olmalı, yazılı bir kural var mı? yıllık 50.000.$ ? 100.000.$ ? 200.000.$ ?
    2- Başvurunun Türkiye' den yapılacağı düşünüldüğünde 5 yıllık E1 alınırsa Greencard a başvuru mümkün olur mu?

Sayın @nakres ,
    Ticaretin boyutu ile ilgili bir kural yoktur. Ancak TC’de E1 vizesine başvurduğunuzda konsolosluk ABD’den yapılan başvurulara göre daha yüksek bir sermaye istemektedir. E1 vizesinin greencarda değişimi çok zordur. E1 vizesinde ticaretin söz konusu ülke ile en az %50 veya daha yüksek miktarda devam etmesi gerekir, yani sizin durumunuzda TC. Eğer ticareti başka ülkelerle de yaparsanız, E1 tehlikeye girer. O yüzden E1 yerine E2de tercihe edilebilmekte ve ayni amaçla kullanılabilmektedir.
    Teşekkürler.

• @Claudia-J-Muslu, içinde söyledi: E1 vize başvuru süreci

E1 vizesinin greencarda değişimi çok zordur.

Merhaba, mesajinizda " E1 vizesinin greencarda degisimi cok zordur" demissiniz. Yaklasik 2 yildir E1 ile NYta yasiyorum. Teknik olarak (zor dahi olsa) E1 vizenin Green Carda donusumu mumkun diye anliyorum. Konu hakkinda kisa bir yonlendirme yapabilir misiniz? Hangi sartlar altinda E1in Green Card`a donusumu mumkun olabilir?
    Cevabiniz icin simdiden tesekkur ederim.
    Iyi calismalar...

• Muslu Law Firm

@sutik, içinde söyledi: E1 vize başvuru süreci

@Claudia-J-Muslu, içinde söyledi: E1 vize başvuru süreci

E1 vizesinin greencarda değişimi çok zordur.

Merhaba, mesajinizda " E1 vizesinin greencarda degisimi cok zordur" demissiniz. Yaklasik 2 yildir E1 ile NYta yasiyorum. Teknik olarak (zor dahi olsa) E1 vizenin Green Carda donusumu mumkun diye anliyorum. Konu hakkinda kisa bir yonlendirme yapabilir misiniz? Hangi sartlar altinda E1in Green Card`a donusumu mumkun olabilir?
    Cevabiniz icin simdiden tesekkur ederim.
    Iyi calismalar...

Sayın @Sutik,
    Aile üyelerinden birinin ABD vatandaşı olup E1i sponsor etmesi (örneğin çocuk 21 yaşına geliyor ve anne ve babaya sponsor oluyor gibi), şirketin çok başarılı olması ve olağanüstü yetenek kategorisinden EB1 yolu ile yeşil kart almak, size başka bir şirketin sponsor edip ise alması ve yeşil karta başvurması veya şirketinizin EB5 yatırımcı vizesine kalifiye olması gibi yollardan E1 vizesinden yeşil karta geçmek mümkün olsa da hayli zordur.
    Teşekkürler.
    Ayrıca sorularınızı ayrı başlık altında sormanızı rica ederiz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.3k

| | | |