Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Work And Travel'dan sonra Exchange programı ile Amerika'da kalmak istiyorum 1 dönem için. Ancak vize başvuruları ben WAT yaparken oluyormuş. Ben Amerika'da iken exchange için vize başvurusunu nasıl yapabilirim?
    Ya da eğer Amerika için bu imkansız ise, diyelim ki Erasmus yapacağım. Amerika'da iken Erasmus için vize başvurusu yapabilir miyim? Yeşil Pasaportum yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fatih-Furkan-Evren, içinde söyledi: Work And Travel'dan sonra Exchange programı ile Amerika'da kalmak

Work And Travel'dan sonra Exchange programı ile Amerika'da kalmak istiyorum 1 dönem için. Ancak vize başvuruları ben WAT yaparken oluyormuş. Ben Amerika'da iken exchange için vize başvurusunu nasıl yapabilirim?
    Ya da eğer Amerika için bu imkansız ise, diyelim ki Erasmus yapacağım. Amerika'da iken Erasmus için vize başvurusu yapabilir miyim? Yeşil Pasaportum yok.

ABD icinde Exchange icin statu degisikligi yapmak mumkun ama genelde bu islemler kisa surmedigi icin ABD disinda vize basvurusu yapmak daha hizli olacaktir.

Erasmus basvurunuzu da ABD'de yapabilirsiniz. Ama basvuru yapacaginiz konsolosluklarin calisma saatlerini ve ne zaman basvuru kabul ettiklerini takip etmeyi unutmayin.

• Çok teşekkür ederim ancak sıkıntı şu ki, exchange için vize görüşmeleri ben Amerika'da iken yapılacakmış. Veyahut Erasmus için.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fatih-Furkan-Evren, içinde söyledi: Work And Travel'dan sonra Exchange programı ile Amerika'da kalmak

Çok teşekkür ederim ancak sıkıntı şu ki, exchange için vize görüşmeleri ben Amerika'da iken yapılacakmış. Veyahut Erasmus için.

Eger okulla konusursaniz ve internation office yardimci olursa Nisan-Mayis aylarinda da exchange icin vize alabilirsiniz.

Eger gecikme olursa maalesef yapabileceginiz bir sey yok, o durumda islemleri -vize basiminin gecikme ihtimalini de goz onunde bulundurarak- WAT donusune denk getirmeye calisabilirsiniz. Vizeniz basilir basilmaz ABD'ye geri gelebilirsiniz.

• Çok teşekkür ederim

• Erasmus hakkinda bir haber: Odemeler yapilmiyormus!

• WAT programıyla amerikaya gittikten sonra community college ile kalmaya karar verirsek change of status durumunun 6 ay ile 12 ay sürebileceği söyleniyor bu durumda derslere de katılamıyormuşuz sanırım. Okulun sonraki yılının bahar dönemi için kayıt yaptırabiliyor muyuz? Yani sonuçta çoğu okul bahar dönemi kayıt tarihini ağustosun sonunda kapatıyor watdaki işimizden de biz eylülün ortasında ayrılıyoruz desek gidip kayıt olmak vs çok sıkıntı olacak gibi eğer internetten bir sonraki sene için kaydı yapabilirsek change of status durumunda sıkıntı yaşar mıyız? Yani okulun 1 sene sonraki bahar dönemi için kayıt yaptırabiliyor muyuz? Yoksa illaha 2023 bahar dönemi için kayıt yaptırmak zorunda mıyız?

Benzer Başlıklar

• 380
  • 3
  • 5
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

56

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.5k

| | | |