Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler!
DV2022 Green Card çekiliş başvuru tarihleri 7 Ekim - 10 Kasım 2020 olarak açıklandı. Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu için buraya tıklayın.
LÖSEV Lösemili Çocuklar Vakfına bağış karşılığında Yeşilkart Forum Başvuru Servisini kullanmak istiyorsanız buraya tıklayın.

Jeoloji Mühendisi veya Jeolog

• Merhaba arkadaşlar,
    Gördüğüm kadarıyla forumda meslektaşlarım ve çevre, maden gibi, enerji sektörü gibi yakın iş dallarında çalışan deneyimli birçok kişi var.
    Amerikada jeolog olarak çalışan arkadaşların tavsiyelerini duymayı çok isterim, nereden başlayıp ne yapmam gerektiği konusunda kafam biraz karışık.
    Texas, Houston özellikle galiba oil & gas konusunda bu mesleği yapmak isteyenler için güzel bir başlangıç şehri olarak gözüküyor ama ilginç bir şekilde başkent ve new york çevresinde de ilanlardan baktığımda ciddi bir potansiyel görüyorum.
    California da bir jeolog için iş olanaklarının geniş olduğu bir eyalet olmasına karşın hem pahalı olması hem de şehirlerinin birbirinden uzak ve uçakla Türkiyeden tek sefer olmaması dezavantajları.
    Hem amerikada birbirimizle iletişimde olmamız, hem de tanışmamız ve sektörel tecrübe ve deneyimlerimizi birbirimize aktarabilmemiz açısından bu başlığı açtım.
    Ben şuan türkiyede kamu sektöründeyim, belediyede jeoloji mühendisi olarak çalışmaktayım.
    Herkese merhaba tekrardan 😊

Log in to reply

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

10.5k
Users

2.7k
Topics

166.4k
| | | |