Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba;

Benim hikayem biraz karisik. Eski esim ile kotu bir bosanma sureci gecirdik. Cocugumun velayetini bu zorlu savasin sonunda alabildim. Court kayitlarinda patern halinde family voilence uyguladigi geciyor. Cocukla da sadece bir uzman esliginde gorusebiliyor. Ayrica bes yillik protective order aldim. Cocuga fiziksel siddet ve psikolojik siddet uyguluyordu. Bana psikolojik siddet. Buraya yaklasik 4 yil once green card ile geldik ve talihli bendim. Merak ettigim konu eski esimin deport edilme durumu olabilir mi? Bir cok yerde protective ordera uymazsa deport sebebi diye geciyor. Fakat bizim durumumuzda talihli ve sponsor olan kisi ben oldugum icin protective orderin yeterli olma durumu olabilir mi? Psikolojik siddet durdurulmasi ve ispati daha zor oldugu icin tam olarak kendimizi hala koruyamiyoruz. Ozellikle musterek cocuk olunca bir sekilde cocuga zarar vererek yine beni de etkiliyor. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Tesekkurler

• Muslu Law Firm

@Narsist, içinde söyledi: Protective Order ve Deportation

Merhaba;

Benim hikayem biraz karisik. Eski esim ile kotu bir bosanma sureci gecirdik. Cocugumun velayetini bu zorlu savasin sonunda alabildim. Court kayitlarinda patern halinde family voilence uyguladigi geciyor. Cocukla da sadece bir uzman esliginde gorusebiliyor. Ayrica bes yillik protective order aldim. Cocuga fiziksel siddet ve psikolojik siddet uyguluyordu. Bana psikolojik siddet. Buraya yaklasik 4 yil once green card ile geldik ve talihli bendim. Merak ettigim konu eski esimin deport edilme durumu olabilir mi? Bir cok yerde protective ordera uymazsa deport sebebi diye geciyor. Fakat bizim durumumuzda talihli ve sponsor olan kisi ben oldugum icin protective orderin yeterli olma durumu olabilir mi? Psikolojik siddet durdurulmasi ve ispati daha zor oldugu icin tam olarak kendimizi hala koruyamiyoruz. Ozellikle musterek cocuk olunca bir sekilde cocuga zarar vererek yine beni de etkiliyor. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Tesekkurler

Sayın @Narsist,
    Bir takım suçlar deportation sebebi olabilir. Domestic violence veya violence yani aile içi şiddet veya şiddet içeren suçların bir yıldan fazla cezası olması durumunda bunlar deportation (ülkeden çıkarılma) nedeni olabilirler. Protective order ihlali de ülkeden çıkarılma nedeni olabilir. Hatta bazı durumlarda protective orderdaki çok küçük görünen bazı ihlaller bile buna neden olabilir. Esinizin de yapabileceği bir takım savunmalar vardır. Ekteki link cok hukuki ve teknik bilgiler içerse de IV. Kısım sizin bütün sorduğunuz sorularla direkt ilgilidir. Ekteki bazı bilgiler değişmiş olabilir ancak genel bilgi için kullanabilirsiniz. https://www.ilrc.org/sites/default/files/resources/case_update_dv_deport_ground-20180627.pdf
    Teşekkürler.

Benzer Başlıklar

• 1
  • 3
  • 1
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |