DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @kayaomerrrr Tam olarak ne sordugunuzu bilemiyorum ama bir durum degerlendirmesi yapayim:

Bugun hava yaklasik 83 Fahrenheit dereceydi. Artik klimalari calistirmaya basladik, geceleri aslinda cok sicak degil. Pencere acik sekilde klimasiz uyunabiliyor rahatlikla.

Bu yaz, cok sasirtici bir sekilde, cok ama cok az sivrisinek var. O yuzden ogleden sonra ve aksamlari bahcede cicekler icinde rahatca oturup cay falan icip takilabiliyoruz.

Arka bahcede her yaz oldugu gibi bu yaz da kucuk bir bostanligimiz var. Domates, biber, fasulye, marul, lahana, nane, sogan, sarmisak var bu yaz. Meyve olarak da cilek, blueberry, seftali, erik, elma ve incir var. Dut agacimiz da bu yaz iyi meyve verdi ama artik sonu geliyor. Kucuk bir nar fidanimiz var, boyu yarim metreden biraz uzun ve uzerinde 5 tane cicek var. Meyveye donmesini heyecanla bekliyoruz! Gecen yaz bol bol incir yemistik, bu yaz da ayni performansi bekliyoruz..

Bugun buradaki en buyuk alisveris merkezi olan Christiana Mall’a gittim. Hem biraz alisveris yaptim, hem bazi iadeler vardi, onlari verdim hemde Nordstrom Cafe’de kahve ictim. Oldukca kalabalikti. Insanlar surekli alisveris yapiyorlar. Food Court cok kalabalikti, neredeyse oturacak yer yoktu.

Ben Nordstrom Cafenin onundeki bolgedeki koltuklarda oturup kahvemi ictim. Yasli bir adam yanimdaki koltuga oturdu. O da kahve iciyordu. Biraz konustum. Vietnam gazisiymis. Torunlari alisveris yapiyorlarmis, onlarla gelmis. Savas sirasinda yakininda bir el bombasi patlamis. Yarali kurtulmus. Birkac tane ameliyat gecirmis. Iki yil kadar rehabilitasyon merkezinde kalmis. Iki yil boyunca kendisi gibi gazilerle orada vakit gecirmis. Hergun poker oynayip, gizli gizli icmisler. Sonra kendisine hukumet postanede is ayarlamis. 10 yil kadar posta dagitmis. Sonra sagligi kotulesmis ve malulen emekli olmus. Sohbeti cok guzel ve samimiydi. Gittim iki kahve daha aldim, beraber takildik torunlari yanimiza gelinceye kadar…

Benzin bugunlerde gallonu $3.40 civarlarinda. Cok da takmiyorum. Zaten haftada iki gun isyerine gidiyorum. Isyeri 15 dakikalik mesafede. Diger gunler evdeyim. Gecen gun North NJ’e gidip geldim. Birisini Liberty havaalanina biraktim. Yaklasik 220 miles yaptim ve bir gallon benzin ile 42 miles yapmis araba.

Gecen ay is nedeniyle Atlanta’ya gittik. Orada benzin Delaware’den daha pahaliydi. Atlanta’da 5 gece kaldik, yanimda iki tane de isyerinden arkadaslar vardi. Her aksam baska bir restaurantta yemek yedik. En cok Marietta Diner begendim. Yunanli sahibi. Food Network kanalinda da cikmis, unlu bir restaurantmis. Yaklasik 45 dakika disarida bize oturmak icin sira gelmesini bekledik. Ben karisik tavuk sis ve doner istedim. Yaninda patates kizartmasi, pilav ve salatayla birlikte geldi. Yaninda bir tane de bira ictim. $40 odedim, bahsis dahil.

Son aksam Ray’s in the city adinda bir restauranta gittik. Dress code vardi. Oyle kotla, spor ayakkabiyla, sapkayla falan giremiyorsunuz. Rezervasyonsuz da giremiyorsunuz. Ayrica vallet parking var. Kafaniza gore park da yapamiyorsunuz. Nehir kenarinda nezih bir restaurantti. Disarida oturduk. Ben balik istedim. Yaninda karisik, meyveli ve sebzeli bir salata ve grit (ogutulmus misirdan yapilmis bir cesit pilav) ile geldi. Oldukca lezzetliydi. Yaninda bu defa sarap ictim. $60 odedim, bahsis dahil.

Diger restaurantlarda cok fazla detay yok. Bir aksam Mediterranean restaurant denedik, bir aksam Mexican takildik. Bir aksam da Brazilian buffet takildik.

Bu arada bir ogle molasinda Marietta downtown da bir cafede oturduk. Kahve ictik, pasta yedik. Bir digerinde baska bir cafede oturduk. Sarap ve bira ictik. Son gun ogleden sonramiz bosdu, Atlanta downtown da akvaryumu ziyaret ettik. Giris icin kisi basi $56 odedik. Ben biraz kucuk buldum ama arkadaslar begendiler. Bence Baltimore daki akvaryum daha buyuk ve daha iyi.

Delaware de hot pot restaurantlar var. Arada sirada gidiyoruz. Onunuze isterseniz grill isterseniz sicak corba seklinde pisirebileceginiz birsey getiriyorlar. Siz tabletten istediginiz etleri ve sebzeleri seciyorsunuz. Tabii ki isterseniz noodle cesitleri, pilavlar ve mantar cesitleri de var. Onlar pilav haric herseyi cig olarak getiriyorlar. Siz zevkinize gore ya grill de yada hot pot corbanin icinde pisiriyorsunuz. Tabii ki masada ocaklar var, yani sicak! Ve istediginiz kadar siparis edip yiyebiliyorsunuz. Yani limitsiz. Arka arkaya tabletten siparisler verebilirsiniz. Kisi basi $25 di en son ailecek gittigimiz yerde. Bu arada icki yok ama soft icecekler free.

• @MySea teşekkür ederim bilgilendirme için,bir soru daha sormak istiyordum aşçılık işiyle uğraşıyorum Delaware de beachlerin daha yaygın olduğu ilçe neresi aşçılık için hangi ilçeyi tercih etmeliyim?

• @kayaomerrrr Rehoboth Beach bolgesi plajlarin oldugu ve yazlari cok kalabalik olan bolge. Mayis sonundan Eylul basina kadar yogundur. Diger aylarda cok daha sakindir.

Benzer Başlıklar

• 60
  • 179
  • 153
  • 53
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

66

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.1k

| | | |