Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Şu an Türkiye'de muvazzaf polis memuruyum. Kıbrıs'ta askerlik yaparken polisliği kazanıp terhis edildim. Askerlikten muaf olmak için 10 yıl çalışmam gerekiyor ya da kalan 3-4 aylık süreyi bitirmem gerekiyor. Öğrendiğim kadarıyla kışlaya teslim olduğum için bedelli de olmuyor.
    Mümkünse en az 1 yıl ücretsiz izin alıp mümkün değilse istifa edip gelmeyi düşünüyorum. Nasıl bir yol izlememi tavsiye edersiniz. Teşekkürler.

• @maximus sadece Amerikan gocmenlik hukuku hakkinda sorunuz varsa bu bolumu kullanmalisiniz. Sordugunuz soru cok belirsiz, neyi nasil yapmaya calistiginiz net degil. Sadece net bir sorunuz varsa bu bolumu kullanmalisiniz.

Bu bolumu kotuye kullanan veya amacina uygunsuz kullanan uyeler forumdan kalici olarak yasaklanirlar.

Sorunuzu ya uygun hale getirmelisiniz, ya da silinmesini veya tasinmasini talep etmelisiniz.

Dikkatinize!

• Hocam sorum şu: henüz daha askerliğim bitmemişken abd'ye gitmek sorun oluşturur mu?

• Askerdeyken polisliği kazandım.
    • Kışlaya girdiğim için artık bedelli de olmuyor.
    • 3 aydan fazla askerlik sürem var.
    • 10 polislik yapmadan askerlikten muaf olunmuyor.
    • İstifa veya ücretsiz izinle mi gitmeliyim.
      Bu konuda bana ne tavsiye edersiniz.

• @maximus Askerlik içinde söyledi:

Hocam sorum şu: henüz daha askerliğim bitmemişken abd'ye gitmek sorun oluşturur mu?

• Askerdeyken polisliği kazandım.
    • Kışlaya girdiğim için artık bedelli de olmuyor.
    • 3 aydan fazla askerlik sürem var.
    • 10 polislik yapmadan askerlikten muaf olunmuyor.
    • İstifa veya ücretsiz izinle mi gitmeliyim.
      Bu konuda bana ne tavsiye edersiniz.

Maalesef hala sorunuz net degil.

Zaten "ABD'ye gitmek" dediginiz icin, size ilk tavsiyem bir avukata danismadan once forumun vizelerle ilgili konularini gozden gecirip, ABD'ye ne amacla gitmek istediginize karar vermeniz.

ABD'ye ne zaman ve nasil gitmeyi amacladiginiza net olarak karar verdikten sonra (mumkunse vize kategorisini belirleyip) sorularinizi sormalisiniz.

Eger bir ABD vizeniz varsa, amacina uygun olarak bu vizenizi kullanabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

• 2
  • 5
  • 2
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |