Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• En baştan söyleyeyim. 4 yıl üniversite okuyup mezun olan bir sürü bir halt bilmeyip, hiç üniversite okumadığı halde. Kendini geliştirerek üniversite mezunlarından kat kat daha iyi durumda oluyor. Eğitim merkezleri size temelleri ve yolu gösterir. Kendinizi geliştirip geliştirmemeniz sizin kabahatiniz.

Projenin başarısı nedeniyle benzer eğitimler diğer şehirlerde de başlamıştır. Sadece İzmir de demeyin kendi şehrinizde var mı yok mu diye araştırın. Mesela İstanbulda da İsmek kursu vardır. Her zaamn bilgiyi arayın ve daha fazla bilgiyi isteyin. Ne kadar iyi kalifiyeli eleman olursanız yurtdışında o kadar iyi yerlere gelirsiniz.

Web Sitesi
    Facebook Sayfası
    Twitter

Ben 3d modelleme kursuna gitmiştim. Yaşar üniversitesi, İzka(İzmir kalkındırma ajansı), KOSGEB ile ortak yapıldı.

FabrikaLab İzmir Kuruluş Hikâyesi
    2014 yılının Aralık ayında İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) ve İzmir Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan İzmir Kent Koleji Güdümlü Projesi’nin yenilikçi ayağını oluşturan FabrikaLab İzmir, 30 Ocak 2018 tarihinde açıldı.
    Dünyada ve Türkiye’deki FabLab uygulamaları incelenerek, proje ortağımız Yaşar Üniversitesi AR-GE ve Uygulama Merkezi (YAGEM)’in de uzman görüşleri alınarak yaklaşık 1,5 milyon Türk Lirası harcamayla hayata geçirilen FabrikaLab İzmir, İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını sürdürüyor.
    FabrikaLab İzmir, sosyal faydayı önceleyen, birlikte üretmeyi destekleyen İzmir Kent Merkezinde konumlanan ilk FabLab olmasının yanı sıra; 300 m²’lik atölye kullanım alanı ile Türkiye’de; halka açık ve ücretsiz hizmet sunan ve Yerel Yönetim tarafından kurulan tek FabLab’tır.
    FabrikaLab Ekibi; Mekanik Atölye Koordinatörü, Robotik Atölye Koordinatörü, Tasarım ve Etkinlik Koordinatörü, Proje Koordinatörü ve Teknik Uzman’dan oluşuyor.
    FabrikaLab İzmir “The Fab Foundation” Uluslararası Fablab Ağı üyesidir.

Aşçılık-pastacılık(bu kurs şirketler tarafından açıldı ve aldıkları kişileri işe aldılar.)

İngilizce kursu
    Makine Bakımı ve Onarımı Kursu’
    Nx (Unigraphics) 2/3 Boyutlu Çizim, Autocad kursu
    Elektrikli tesisatçılığı, elektrik motorları ve sürücüleri, elektromekanik kumanda sistemi temel elektrik ve elektrik makineleri kursu
    Ev Aletleri Teknik Servis Elemanı Kursu
    Yenilenebilir Enerji Sistemleri Eğitimi’miz için kursu
    Betoncu Kursu
    Mekatronik, cadcam, kaynak, makine bakım onarım, soğutma teknolojisi(Buzdolabı-klima bakım onarım) kursu
    Otomotiv sigorta eksperliği ön büro elemanları, hasar danışmanlığı kursu
    Topraksız tarım.
    Dijital Pazarlama, eticaret, web tasarım
    Grafik tasarımcılığı, açık hava reklamcılığı
    Balık ağı örme
    Bilgisayar Destekli Muhasebe, ileri excel geliştirme ve uyum eğitimi,
    Seramik
    Düz Dikiş Makineci, Overlok – Reçme Makineci - Ütücü
    İşaret Dili
    PLC
    Sahne Makyajı
    Temel Makyaj
    Sıhhi Tesisat Armatür Montajcısı ve Onarımcısı

Not : Kursların hepsi değildir. İstihdam ihtiyacına göre tek dönemlik kalifiyeli eleman yetiştirip işe almak için açılan kurslarda oluyor. Sürekli takip edilmesi iyi olacaktır.

• kurslar güzelmiş.izmirde olsam bi gider bakardım dikiş nakıştan ziyade ihtiyaç duyulan şeyler.Hobi için bile düşünülebilir topraksız tarım.Eline sağlık @toronaga

• Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

• 11
  • 2491
  • 14
  • 7
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

64

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |