Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!

• @Labrador 18 yaşındasın ve ona bile yeni bastığını kendin söylüyorsun 🙂 burada insanlar 13-15 kez başvuruyor 40 yaşında gidenler var yaşın daha o kadar küçük ki, ne için geç kalmış olabileceğini bilemedim açıkcası. Seni bu düşünceye iten ne? Ne için geç kaldığını düşünüyorsun? Mesela şöyle düşün. İngilizce öğretmenliği okuyorsun, bölümünü bitirene kadar bile 4 kez daha başvurma şansın var. Okulun bittiğinde çıksa bile o kadar şanslı olmuş olacaksın ki 🙂 sakın böyle düşünme

• Bu ileti silindi!

• @Labrador Evet haklısın en güzel yaşlarını sosyal haklarının daha fazla olduğunu bildiğin, daha fazla değer gördüğün ve çalıştığının karşılığını aldığın bir yerde yaşamak istemen çok normal. Bende keşke daha erken başvursaydım ve gitseydim diyordum ama ben üniversitemin son yılında başvurdum şuan yeni mezunum ve mülakatımı bekliyorum. Ve burada hiç bir düzenim yokken, kariyerime başlamamışken gitmeyi çok büyük bir şans görüyorum. Şanslıydım ilk başvurumda çıktı. Ama şöyle düşün senin zaten benim durumuma gelmen için 4 kez daha şansın var. Ki 6. ve 7. olsada 24-25 yaş bile çok erken. O yüzden oraya gitmeyi kafaya koyduysan eğer bu süreçte tek yapabileceğin şey orası geç kaldım mı diye düşünmektense, orayı araştır daha fazla bilgi topla üniversitedeyken oraya W&T ile gitmeye çalış, belki de green card çıkmadan önce oraya gitmenin bir yolunu bulursun. Belki de bunların hiç birine gerek kalmaz 7 Mayıs'ta "you have been randomly selected" yazısı ile sevinçten havalara uçarsın.

• Yerinizde olsam kendimi direk green card’a şartlamam. Çünkü çıkma ihtimali çok düşük. Çıkmazsa zaten bir sürü yol var. Örneğin erasmusla herhangi bir ülkeye gidip bir şekilde kalıcı olarak orada kalabilirsiniz. Böyle daha çok yol var. Gitmek istedikten sonra zaten bir şekilde yol bulunur. Mesela bana çıkmayacağını biliyorum, şuan ona göre planlar yapıyorum. Velhasıl kendinizi sadece bu çekilişe şartlamayın yoksa ileride üzülebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@labrador bu degisime hazir oldugunuzu hissettiginiz surece hicbir yas gec degil.

• ⭐⭐ Yasaklı

Labrador selam senin gittigin yollardan geçen öyle cok kişi var biliyormusun? Sakın yorulayım ve üzüleyim deme. Yoksa benim gibi 30 yasında bulabilirsin kendini. Sunu sakin unutma derim. Sosyal hayatın zayıf, aktif olmayan biri olsan bile 18 ila otuz arası sırrrrt diye geçiyor bu bir gerçek aklında olsun İkincisi, Babama benim green card cıktı bu sene. Canadada collegeye kaydolmustum ve su anda birinci sınıfta olmam gerekiyordu. Belki gider nitelikli insan, bana da 4 5 sene sonra fırsat yaratır diye düşünüp uzun git geller arasında tuition fee vermeyerek türkiyeye istemeyerek döndüm. Ben senin yasındayken arabalarla ilgileniyordum uyduruk bir arabam vardı ve universiteye gidiyordum, derleri asıp onunla ilgileniyordum cunku o işi cok cok cok seviyordum Yurtdısından parça alıp satıyordum o zamanlar kapına tampon bile geliyordu 150 euro siniri bile 1000 euro idi ve millete parça getirip satıyodum.hatta universitenin birinci yılında uni sınavına tekrar girerek Kıbrısta makina okumak ( bak dikkatini cekiyorum o zamanda senin yasında buradan bir cacık olmayacagını biliyordum sene 2007) icin sınava girdim ve kazanamadım. Universite bitti, ilgi alaka iş yok iç mimarlıkla ilgili iş bile aramıyorum. Tümüyle nefret ederek okudum cunku..araba işi almanyada olur dedim kendi kendime almanca ögrendim ve otomobil muh bachelora yazıldım fakat gene okuyamadım matematikten kaldım ve türkiyeye döndükten sonra bir iki sene afallama sürecinden sonra kanadaya basvurdum ve dediklerim gerçeklesti. Diyecegim özetle şu.1- Bu yaşta bu farkındalık çok süper 2-Yabancı dilin olup kanadada okuyarak basarılı oldugunu kendine ispat ettin 3- Sakın ha benimgibi ben şöyle yaparsam o ne der, şunun için kendimden feragat edeyim, kismet bu gibi sacmalıklarla gelecegini baskasının ellerine verme Örnek: Ben almanyada matematikten bir dönem daha kalsam atılacaktım okuldan dedimki euro 2.65 annem babam fakir ülkede yaşiyor nede olsa kalıcam ben bir dönem daha para vermeyim. Zaten kıs geliyor, ek iş bahcivanlık yapıyordum onu da yapamam babadan yerim diye türkiyeye geldim ve suan almanyada oturum calisma hakkımı aptalca yaktım. Şimdide babamlar gider diye kanada hakkımı yaktım. Seni tanımıyorum sen de beni tanımıyorsun. Normalde kendimi ifade etmeyi de sevmem ama naif yazın ve kanada tecrüben beni etkiledi. biriki şey kapabilirsin diye yazdım.(Tüm bu süreç icinde amaan sende bak surda surda suna gir şu işi yap ben arkandayım diyen sokma akıllılar olacak, sen o cendereye düşünce fakat sana selam dahi vermeyecekler). O yuzden bildigini , yapabilecegini yap. Aile zoruyla ben sevmeyerek universitedekı bolumu okudum 4 sene. Boyle sacmalıkların altına sakın girme.Sana tüyo. bu hafta Estonya egitim fuarı var Intl student ler için Ingılızce programları anlatıyor. ankara istanbul izmir. Ücretsiz.Acente işi vb degil. Internetten arat.

• Sayın @Labrador zaten 18 yaşından küçükler başvuramıyor çekilişe, ne için geç kaldığınızı düşünüyorsunuz ben gerçekten anlamadım 🙂

• Bu ileti silindi!

• @labrador daha çok gençsin bukadar karamsar olma ben 34 yaşındayım gitmeye çalışıyorum.arkadaşların dediği gibi 13-15 kere başvuranlar var.ilk seferde çıkanda var 13.-15. de çıkanda var.bende çok karamsarım ama yaşımdan ötürü olabilir.sen daha gençliğinin baharındasın.başvurmaya devam et.okul bitince denk gelirse ozaman gidersin.eğer öğrenciyken çıkar ise okulunu dondurursun gidersin.bırakır gidersin.onu ozaman düşünürsün.fotoğraf konusunda da bence fotoğrafçıda çektirir isen sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

• @labrador Geç mi kaldım ? (Green Card) içinde söyledi:

@volkanu Biliyorsunuz ki bu yıllardır süre gelen çekilişin kaldırılma onun yerine Score sisteminin getirilme durumu var , ben bunu kastetmiştim yani belki bu yıl son olabilir diye...

aynı korku bizde de var.umarım kaldırılmadan kazanan oluruz da gidebiliriz.trump ın işi belli olmaz.umarım kaldırmadan iner oradan aşağıya.

• bence green card çekilişleri ücretli olsa çünkü herkes başvuruyor gitmeyecekler de başvuruyor çıkınca gitmek isteyen başkasının hakkına girmiş oluyor bence hiç olmazsa az bir miktarda olsa ücretli olsa o parayı verebilecekler girer çekilişe örnek türkiyeden bu halde 500 bin başvuru varsa 100 dolar olsa başvuru ücreti hiç olmazsa kazanma oranı daha da yükselir bu benim şahsi düşüncem

• ⭐⭐

Fotodan dolayi problem olmaz sistem kabul etmis. Hafif bulaniklik sorun olmaz. Ayrica formu doldururken nitelikli hata yapmadiysaniz (evlisinizdir forma bekar yazarsiniz gibi) endise etmenize gerek yok. Cekilis Kaldirilsa bile baska bi yol her zaman bulunur yeter ki isteyin. Ben 28 yasimdayken geldim keske daha erken gelebilseydim diyorken 50 yasinda gelen adaminda 40imda gelseydim daha iyi olurdu dedigini duyunca vazgectim. Simdi keske ailem beni burda dogurup turkiyede okuttugu imkanlari burda saglasaymis bambaska imkanlar olurdu diyorum 😀 is burda dogmaya kadar dustu bunun sonu yok 😀

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |