Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@DonTurcos, içinde söyledi: Malta Göçmenliği

@Atlantis00 Malta vatandaşlığı için önce Malta Ulusal Kalkınma ve Sosyal Fonu’na geri almamak koşuluyla €750.000 tutarında katkı Yapmak durumundasınız.Daha sonra program kapsamında katkı bedelinin yanı sıra Malta’da 5 yıl süre ile yıllık kira bedeli €16,000 olan bir gayrimenkul kiralanması ya da en az €700,000 değerinde bir gayrimenkul satın alınması gerekmektedir. Malta’da bir hayır kurumuna €10,000 bağış yapmalısınız ek olarak.

Vatandaşlık değilde süresiz oturum almak istiyorsanız seçilen lokasyona göre €300,000 veya €350,000 bedelli gayrimenkul almanız gerekmektedir. Kiralanma tercih edildiğinde ise yine konutun lokasyonuna göre yıllık en az €10,000 veya €12,000 kira tutarının olması istenmektedir. Lokasyonlar Güney Malta ve Gozo adası veya Kuzey Malta (Valetta, St Julians, Sliema) olarak gruplanmaktadır.
    Ayrıca şunlarıda karşılamak durumundasınız.
    Malta hükümetine katkı bedeli ödemesinin yapılması: Şayet konut satın alındı ise bu tutar €28,000, kiralandı ise €58,000’dur.
    Malta hükümetine €40,000’luk başvuru ücretinin ödenmesi
    Malta’da bir hayır kurumuna €2,000 tutarında bağış yapılması.

Kısaca Sabancı ayarında olmak gerekiyor. 🙂

Bu konularda çok araştırmış birisi olarak benim size tavsiyem şirket kurup gayrimenkul satın almak yoluyla AB üyesi Slovenya oturumu almak. Kiralama yoluyla Malta oturumundan daha az maliyetli olur, üstelik Slovenya yaşamak içinde güzel bir ülke.

Bu kadar parayı Malta ya akıtmaktansa Amerikada ve ya Kanada da yatırım yoluyla PR ya da E2 türü vize alınıp yaşana bilir. Hem de çok daha düşük maliyetle ve kısa süre içinde para kazanmaya başlayarak.

• ⭐⭐

@ibrahimasar Yaşım 23. Önce İnternship yapıp İngilizce mi geliştirip sonra acaba Kanadaya college programı ile gidip vatandaşlık için kalsam mı diye düşünüyorum ama tabii bunu yaparken yüksek miktarlarda para harcayacağım. Yani işin sonu güzel ama ya vatandaşlık için olan puanı tutturamazsam? Ne düşünüyorsunuz acaba fikirlerinizi çok önemli benim için

• Yasaklı

@Atlantis00, içinde söyledi: Malta Göçmenliği

@ibrahimasar Yaşım 23. Önce İnternship yapıp İngilizce mi geliştirip sonra acaba Kanadaya college programı ile gidip vatandaşlık için kalsam mı diye düşünüyorum ama tabii bunu yaparken yüksek miktarlarda para harcayacağım. Yani işin sonu güzel ama ya vatandaşlık için olan puanı tutturamazsam? Ne düşünüyorsunuz acaba fikirlerinizi çok önemli benim için

Cocuk seni doverim. 😡

Sana yasindan dolayi gidip canada ya post graduate okursan iki yillik kesin kalirsin sadece dilinjn iyi olmasi lazim dedim. Asagidaki resimde gordugun ielts puanini yap eger o PR i alamazsan ben bogaz kopruehnun ortasinda camlari acip ben essegim diye bagiricam. (Trafigin en yogun aninda)

Bırak telaşlanmayı soru sormayı sadece ingilizceni geliştir. Senin önün açık.

![alt metni](![görsel url](930EB361-9CCE-4B16-80EB-D9574B26FF3E.jpeg görsel url))

• ⭐⭐

Çok teşekkür ederim kafamda kurup duruyordum bu sefer tamamen ikna oldum 😃 Çok teşekkür ediyorum ilginiz için @Ping-PONG 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

el ama ya

Denemediğim bir şey için yorum yapamam doğru olmaz, Fakat ben olsam, internship ile vakit kaybetmeden kanadada bir devlet kolejinden 2 yıllık, alanıma uygun bir bölüm seçip + 3 yıllık çalışma izni sağlayan bir tercih yapardım. Ayrıca okurken haftada 20 saat çalışma izni var. Biz türkler elbet onu esnetmenin bir yolunu buluruz. Neticede Eğitim konaklama genel ihtiyaçlar vs için 2 yıllık cebinden 70-80 bin CAD çıkacaktır. Part time çalışırken bunun 25-30 unu geri kazansan totalde 50 bin CAD paran olması gerekecek. (hadi yazın da çalışırken bi 10 bin yapsan 40 bin ile yola çıkman lazım en az) Sonraki 3 yıllık çalışmanın yarısında bu rakamı da yerine koyarsın. 3ç çalışma yılının sonunda + 50 bin CAD gibi bir duruma gelir, PR ını almış olur, muhtemel iş bağlantılarını gerçekleştirmiş, kanada içinden iş teklifi almış, kolej bitirmiş, 1+ yıl kanadada çalışma tecrübesi sahibi olup Express entry ye müracaatında bayağı yol almış olursun.

• ⭐⭐

@ibrahimasar Merhaba. Öncelikle ilginiz için çok teşekkür ediyorum 🙂 internship istememin tek sebebi dilimi geliştirecek olmam. Çünkü şu an dil konusunda kendimi yeterli görmüyorum ve bu şekilde hiç istemiyorum gitmek Kanada'ya. Yoksa sizin söylediğiniz şekilde yapmak çok daha mantıklı 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@ibrahimasar Merhaba. Öncelikle ilginiz için çok teşekkür ediyorum 🙂 internship istememin tek sebebi dilimi geliştirecek olmam. Çünkü şu an dil konusunda kendimi yeterli görmüyorum ve bu şekilde hiç istemiyorum gitmek Kanada'ya. Yoksa sizin söylediğiniz şekilde yapmak çok daha mantıklı 🙂

O zaman önce internship yapıp ardından kanada yoluna girmek daha makul. Dil seviyesini tam olarak hesaba katmadım.

• ⭐⭐ Yasaklı

Karadag crna gora iyi

• ⭐⭐ Yasaklı

Kanadaya dogu provinslere git ucuz ve rahatlık istiyosan. Batıya gelme Taksim meydanı gibi oldu

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

48

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.6k

| | | |