Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar. Bir kaç gün içinde ikinci girşimi yapacağım. green card ım belirttiğim adrese gelmiş fakat SSN gelmemiş. ben ds formunda gelmesini istemiştim.

aklımda bir kaç soru var. SSN kötü niyetli insanların eline geçmiş olabilir mi. teslim edilip edilmediğini internetten öğrenebilir miyim?
    eğer teslim edilmediyse SSN almak için başburmaya gittiğimde yanımda sadece green card ın olması yeterli midir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• merhabalar, 2003 yılında work and travel ile ABDye gittiğimde bize SSN numarası ve Kartı vermişlerdi. DS 260 formunu doldururken bu numarayı verebiliyoruz değil mi. sanırım bu numara kullanılmaya devam ediyor. bu arada o numara ile resmi çalışmamıştım. bir cafede garsonluk yapmıştım ve sadece bahşiş alıyoduk. bu sorun olur mu bilmiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@karaçay sen hangi vize ile gideceksin onu yazabilir misin. kartın arkasında sticker yapışık mı baktın mı hiç. Çünkü ssn numaran kartında geçici süreli çalışabilir yazıyor mu daha sonra pasif olan bu numaran tekrar aktif hale gelip çalışma iznin varsa çalışabilirsin.

• cevabınız için teşekkürler. arka tarafında herhangi bir tarihi sınırı, sticker, geçici süreli vs yazısı bulunmuyor. J1 ile gittiğimde vermişlerdi, soruyu green card için sordum ama

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@karaçay pasifte olsa sistem de gözüktüğü zaman aktif hale gelip green kartla hemen calışmaya başlarsın

• çok teşekkür ederim bilgiler için. sağlıkla kalınız

• Selamlar, Amerika'ya geleli 1 hafta oldu bugün postadan SSN numaramı aldım.

• @yunoxxw hangi eyalet sakıncası yok ise ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

153

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.0k

| | | |