Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

forumdan özelikle kanlı canlı tanımak istediğim insanlar var 😁

• Herkese selam,
    Grubun yeni üyesi ve dv lottery 2021 başvuranı olarak teknik bir bilgiye ihtiyacım var.
    B1/B2 Turist vizesi ile 20 Kasım 2018 yılında Amerikaya New York şehrinden giriş yaptım Gümrük görevlisi 6 ay kalış hakkı verdi.
    Çeşitli nedenlerden dolayı Türkiye' ye gelmek için 10 Kasım 2019 da ise Los Angelestan çıkış yaptım. Los Angelestan çıkış yaparken TSA görevlilerine pasaportumu uzattım.(Çıkış işlemleri için) pasaportumu kendi bilgisayarında okutarak 2 saniye bile geçmeden hoşçakalın diyerek pasaportumu geri verdi.
    Bu durumda ben sorgulanabilir miyim diye kasıyorken sınır görevlisi hiç bir şey demedi ve pasaportu verdi. Çünkü overstay yapmıştım(1 yıldan az şekilde). ve 3 yada 5 yıl Amerikaya giremem gibi bir durumdan bahsediyordu bütün forumlar. Yani ne vizem iptal edilmişti Sınır görevlisi tarafından ne de bir açıklama yapılmıştı.
    Bende bu durumdan yararlanabilir miyim diye; Tekrardan Los Angeles' a gitmek için 2 aktarmalı uçak bileti aldım.16 Ekim için ve her şey normal gidiyordu. İstanbul Havalimanından yola çıktım. ve Amsterdam a geldim. Amsterdam transit alanda tekrar check in yaptırmak için sıraya girdim. Ve sıra bana geldi sırada bileti vereceğini zannettiğim anda check in görevlisi vizeniz şuandan itibaren iptal olmuştur dedi ve ilk uçakla İstanbul a geri gitmeniz gerekmektedir dedi. Tabi ben orada çöktükçe çöktüm. Çünkü bir daha nasıl vize alırım alsam da girişte sıkıntı yaşarmıyım vs. vs. vs...
    Aradan 10 saat geçti Ankara Büyükelçiliğinde de visa revoked adlı bir mail geldi. Bende hemen Büyükelçiliğe yazdım. Yeniden vize başvurusu yapsam sorun olur yada üzerimde herhangi bir giriş yasağı bulunuyor mu diye. Büyükelçilikten gelen cevap ise tekrardan vize başvurusu yapabilirsiniz. Ama giriş yasağının olup olmadığını göremiyoruz dediler.
    Bende yeni bir sayfa açmak için DV Lottery' ye başvuru yaptım.
    Sorum ise; 2021 DV Lottery eğer ki bana çıkmış olur ise mülakatta sorun yaşar mıyım çünkü DS260 formunda soruyor overstay yapıldımı diye.
    Veya bu durumu nasıl çözebilirim.
    Şimdiden çok teşekkür ederim.

• @guluguluvakvak tam olarak sorun yaşayacağınız söylenemez. kendi gorusumce AP kesin kalırsınız hatta buna benzer bir örnek var. o hiç girmeden geri gönderilmişti diye hatırlıyorum sonra green card kazandı uzunca bir süre ap olduktan sonra vizesi ni aldı Rocco ydu galiba 2019 AP süreci ilk iletisini yazan
    arkadaştı o iletiyi okuyun isterseniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kleros @roccorocco bir değil tam iki defa ap kaldı ancak ap kalma dediğin gibi değildi. Geri gönderilmedi yani kendisi burada açıklayıcı yazar

• Evet birden fazla AP ye kaldığını hatırlıyorum da tam konu hatirliyamadigim için 2019 AP ye yönlendirdim .umarım yanlış değildir. İlk iletiyi yazan arkadaş o diye hatırladım

• Bir umuttur yaşamak, bekle beni amerika 😃

• Mayısta gc sonucu açıklanacak bana çıkmazsa Kanada’ya dil okulu üzerinden gidip iki sene de yüksek lisans yaparak oturum ve çalışma izni almaya çalışacağım oradan da red gelirse tekrar Viyana üniversitesine başvuracağım zamanında vize vermemişlerdi belki bu sene verirler. O da olmadı sambo sistemi ile İsveç’e gideceğim o da olmadı gurbetçi akrabalarımın bana iş vermesini isteyeceğim o da olmadı pılımı pırtımı toplayıp Yozgat’a yerleşeceğim. İlk kez bu sene gc başvurusu yaptım gün saymaktan helak olacağım mayısa kadar belli ki. Unutayım günlük hayatıma devam edeyim diyorum ama olmuyor. Ne diyelim allah akıl fikir versin, ıslah etsin beni.

• @Ali-Dmr haha ben de aynı şekilde biraz fazla takıntı yaptım sanırım. Takıntı yaptım demeyelim de ülkeyi araştırma, en ince ayrıntısına kadar öğrenme isteğim var diyelim. Neyin ne zaman geleceği belli olmaz olur da çıkarsa sudan çıkmış balığa dönmüş olmak istemiyorum. Çıkmazsa da üzülmeyeceğim daha gencim önümde bir çok yıl var tekrar denemek için 🙂 Bu zamanlar araştırmaya ara verip biraz da vizelerime çalışmalıyım ama 😁 😅

• @ayvalik10 3 değil 2, hatta kendisi de geçenlerde düzeltmişti sizi ama siz ısrarcısınız 3 olması konusunda, peki 😁

• arkadaşlar bu kart çok isteyene çıkmıyor bence çok isteyerek enerjisini sürekli yüksek tutmayın sizlere ekşide okuduğum bir yazıyı paylaşmak istiyorum

"uluslararası bir firmadayım ve her sene baska bir merkezinde toplantı yapıyoruz. yine bir toplanti zamani yaklasırken merkezlerimizin icinde kucuk bir ofis dısında barcelona bulunmadigi halde, gidip gormek cok istedigim bir sehir oldugu icin “bu sefer de barcelona’da yapsak” diye icimden soyle bir gecirmistim. biraz once bu seneki toplantının barcelona’da yapılacagini saskinlikla ogrendim. normalde cok istedigim seyler zinhar olmaz hatta bazen ne istersem tersi olur ama ne zaman ki soyle icimden ve kalbimden bir an geciriyorum, o sey hic olası olmasa bile garip bir sekilde tam da istedigim gibi gerceklesiyor...

cok istenilen sey gercekten oluyor ama bunun bir puf noktası var. yapması cok kolay gozukse de aslında o isteme ayarını tutturmak
    biraz incelikli. elde etmenin anahtarı sanırım oylesine bir kalpten gecirmek ve sonra da onu istedigini bile unutmak. yani gerceklesmesini diledigin an kısa bir sure yuksek bir enerjiyle istege odaklanmak yani gerçekten istemek ve daha sonra hic uzerinde durmamak, gerceklesecegine tamamen inanıp aklından cıkarmak. aslında bunu yapmak kolay gibi gozukse de cok zor. cok istenilen seyler surekli kafamızda yer kapladıgı icin “isteyip sonra unutma” kısmında cogu kez basarılı olamıyoruz. mesela bizim firma toplantılarını her zaman merkez ofislerinde yapar, bunu bildigim icin “keşke bu sefer barcelona’da olsa” diye gecirdikten sonra normal sartlarda ardından “ama hicbir zaman merkez ofisler dısında toplantı yapılmadıgı icin bu mumkun degil” diye dusunseydim belki kendi istegimi kendim engelleyecektim. bilemiyorum. onca sey isteyip cok azını elde etmis biri olarak gerceklesmis bu kucuk istekleklerime bakınca hepsinin boyle istedigim zamanlarda oldugunu farkettim. ne isterse olan sanslı insanlardansanız siz yine bildiginiz yolda aynen devam edin tabi ben bozmak istemem "

• Merhaba arkadaşlar uzun zamandır forma yazamadım umarım bir sorun aksilik veya iptal söz konusu yoktur

• @alpecino, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

arkadaşlar bu kart çok isteyene çıkmıyor bence çok isteyerek enerjisini sürekli yüksek tutmayın

Ben iki sence önce o dediğini yaptım ama çıkmadı 🙂
    Geçen sene başvurmadım.
    Bu sene her gün amerika ile ilgili araştırma yapıyorum. Bu sene bu kadar araştırmadan sonra çıkmazsa sanırım hayal kırıklığı olur. Hoş E2 vizesi de fena değil gibi.

• @Yunus-Tilki, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Merhaba arkadaşlar uzun zamandır forma yazamadım umarım bir sorun aksilik veya iptal söz konusu yoktur

asayiş berkemal

• @jure teşekkürler buna sevindim

• ⭐⭐ Yasaklı

şafak kaç kaldı

• @Calibraturbo, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

şafak kaç kaldı

şafak karanlık 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aysegul düzelttim teşekkürler

• ⭐⭐

Günaydın arkadaşlar sizler nerelerde ne yapıyorsunuz bugün bilmiyorum ama biz bugün anıtkabire Atamızı ziyarete gidicez. 3 yaşındaki kızım dünden beri çok heyecanlı elinde bayrak Mustafa Kemal özgürlük demek diyerek evde geziyor.

• Öğleden sonra kizlarimla beraber gideceğim Anıtkabir'e .Ankara'da olupta böyle bı günde gidilmezmi ..

• ⭐⭐⭐

"Saygı olsun bu çelik atlıların göktuğuna,
    Tuğu kaldırmış olan orduların Başbuğuna!"
    Türkü,ün Başbuğu Mustafa Kemal Atatürk
    Saygı ve özlemle..
    𝟏𝟖𝟖𝟏-𝟏𝟗𝟑∞

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |