DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @denizsen DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Herkese merhaba öncelikle,
    Bende dv2019 bekleyeniyim. Fakat bu forumu görmeden önce hiç bir şekilde çok derin bir araştırmaya girmedim malesef. Başvuruyoruz ve kazanırsak olup bitiyor gibi düşünüyordum. Forumda biraz gerilere gittikçe, cahilliğimi fark ettim. Aklıma takılan sorulara cevap alabilmek için kayıt olmak ve yazmak istedim.
    Yaşım 18. Öğrenciyim. Lise mezunuyum. Şu anda da üniversite okumaktayım. Başvurumu yaptım,fakat ben bu başvurunun, başvurup kazanmayı bekleyeceğiz tarzında bir şey olacağını düşünüyordum fakat sandığım gibi değil galiba. Kazanacağımdan değil de, şayet kazanırsam, izlemem gereken yollar nedir? Mesela üzerime kayıtlı yüksek bakiyeli bir banka hesabı vb. birşey mevcut değil. Çekilişi kazanırsam eğer, yüklü miktarda bakiyeli bir banka hesabımı olması gerekiyor adıma? Ya da kazandığım taktirde tam olarak vatandaş olabilmem için belirli bir süre orada mı yaşamam gerekiyor? Öğrenci olup yaşımın küçük olması birşey değiştirir mi? Case number nedir olayını çözemedim pek. Yardımı olacak mesajlarınızı içtenlikle bekliyorum. Umarım hayırlısı olur herkes için, sevgiler...

Banka hesabında bir miktar para olması gerek evet yada araba ev tapusu fln. Eğer yoksa kendine AmerikaDan kefil bulmalısın kabaca böyle soylenebilir. Kazandığında vatandas olmuyorsun sadece oraya gidip yasama ve calisma hakkin oluyor. Yaşının kucuk olmasi bir seyi değiştirmez lise diploman varsa katılabilirsin çekilişe. Case number demek cekilisi kazananlara sirayla numara veriyorlar o sira numarasina göre senin siran geliyor fln. Vize almak icin.
    Butun sorularina cevap var sitede konu basliklarinin ilk sayfalarini en azindan okursan baya sey ogrenirsin
    Herkese bol şans.

• Yıktın perdeyi eyledin viran
    Gidem sahibine haber vereyim heman😁
    👉19👈

• ⭐⭐

Tek kişiyle en az 10000 $ bakiyeli bir hesap, Sağlık muayenesi ve vize için yaklaşık 1000 $, her sene en az bir kez giriş-çıkış (ki bunu en fazla 2-3 sene yapabilirsin sonra kapıda sorgulanmaya hazır ol), kazanan sayısının yaklaşık yarısı vize alabiliyor. Sırayla görüşmeye alıyorlar , sıra gelmeden vize biterse (toplam 50000 vize) green card hakkın yanıyor. Vatandaş olabilmen için son 5 yılda 30 ay orada bir fiil yaşaman gerekiyor. Kalan dönemde de 6 ayda bir ABD'ye giriş çıkış yapman gerekiyor.
    Yani 2019 da iyi bir sıra ile kazandın Ocak 2019 da vizeyi aldın diyelim.
    2019 Haziran da ilk giriş
    2020 Ocak da ikinci giriş
    2020 Haziranda üçüncü giriş
    2021 Ocak dördüncü giriş
    2022 Haziranda beşinci giriş
    2023 Ocak da 6. giriş yapıp sonra 2025 sonuna kadar orada kalman gerekiyor. (Bayram namazı gibi anlattım)

• @denizsen kazandıktan sonraki süreçle ilgili herşey burada https://yesilkartforum.com/forum/topic/72/dv2018-2018-green-card-lotosu-aşamaları?page=1

burdan okuyup gerekli tüm ilgileri öğrenebilirsin, aklına takılan herşey içinde burada yardıma hazır bir çok kişi var.

• @arnblt DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Tek kişiyle en az 10000 $ bakiyeli bir hesap, Sağlık muayenesi ve vize için yaklaşık 1000 $, her sene en az bir kez giriş-çıkış (ki bunu en fazla 2-3 sene yapabilirsin sonra kapıda sorgulanmaya hazır ol), kazanan sayısının yaklaşık yarısı vize alabiliyor. Sırayla görüşmeye alıyorlar , sıra gelmeden vize biterse (toplam 50000 vize) green card hakkın yanıyor. Vatandaş olabilmen için son 5 yılda 30 ay orada bir fiil yaşaman gerekiyor. Kalan dönemde de 6 ayda bir ABD'ye giriş çıkış yapman gerekiyor.
    Yani 2019 da iyi bir sıra ile kazandın Ocak 2019 da vizeyi aldın diyelim.
    2019 Haziran da ilk giriş
    2020 Ocak da ikinci giriş
    2020 Haziranda üçüncü giriş
    2021 Ocak dördüncü giriş
    2022 Haziranda beşinci giriş
    2023 Ocak da 6. giriş yapıp sonra 2025 sonuna kadar orada kalman gerekiyor. (Bayram namazı gibi anlattım)

Hocam ben bu giriş çıkış olayını anlamadım ve daha önce böyle bir bilgiye denk gelmedim. GC alınca vatandaşlığa en kısa sürede başvurabilmek adına, atıyorum 5 yıl hiç çıkış yapmasak olmuyor mu? Yada hiç gelmesek, yada yılda bir ay gelsek? 30 aydan sonraki giriş çıkış olayını anlayamadım. Aydınlatırsanız sevinirim.

• @toros Vatandaşlık için 5 yıl boyunca her bir yılın en az 6 ayını Amerika'da geçirmiş olmak gerekiyor. Yani 30 ay.

• @toros giriş yapılımda istersek hiç gelmeyelim :))

• @ekpr DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@toros Vatandaşlık için 5 yıl boyunca her bir yılın en az 6 ayını Amerika'da geçirmiş olmak gerekiyor. Yani 30 ay.

Onu zaten biliyorum hocam, ben arkadaşın dediği girip çıkma konusunda kafam karıştığı için sormuştum.

• ⭐⭐

@Toros sizin dediğiniz en doğrusu. Hiç gelmezsenizde olur tabii. Ama 5 yıl yasal süre

• ⭐⭐

Benim demek istediğim, hemen yerleşmenin zor olduğu durumlarda geçerli. Çıkanların çoğu hemen gitmiyor. Ama vatandaş olma sürecini kısaltmak adına böyle bir şey yapılabilir diye yazdım.

• @arnblt DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Benim demek istediğim, hemen yerleşmenin zor olduğu durumlarda geçerli. Çıkanların çoğu hemen gitmiyor. Ama vatandaş olma sürecini kısaltmak adına böyle bir şey yapılabilir diye yazdım.

Şimdi oldu işte hocam, o bilgi olmadığı için benim de kafam karıştı:) Dediğinizde haklısınız hemen düzen kuramayacak yada sık sık işi nedeniyle giriş çıkış yapacaklar için demişsiniz. Son günler zor geçiyor malum, hepimizde böyle ufak iletişim kopuklukları olabiliyor:)

• Ne leblebi ne lokum şafak 19 Çorum 😊 Haydi hayırlısı bakalım

• şu gurbet hasretini bide biz tadaydık iyiydi şafak 19 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizsen

zaten arkadaslar linkleri yazmislar. Surec bir seferde hazmedecek kadar kolay degil maalesef, uzun, karmasik ve asina olmadiginiz kelimelerle dolu 🙂 o nedenle pek cok konu basligini tekrar tekrar okumaniz gerekecek anlamak icin. Maalesef daha kisa bir yolu yok 🙂

Giris cikis ile ilgili olarak su konuyu okuyabilirsiniz: https://yesilkartforum.com/forum/topic/77/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-kalış-süreleri

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@toros DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@arnblt DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Şimdi oldu işte hocam, o bilgi olmadığı için benim de kafam karıştı:) Dediğinizde haklısınız hemen düzen kuramayacak yada sık sık işi nedeniyle giriş çıkış yapacaklar için demişsiniz. Son günler zor geçiyor malum, hepimizde böyle ufak iletişim kopuklukları olabiliyor:)

sayin @arnblt farkli bir duruma karsilik yazmis, o nedenle karmasa olmus 🙂 tabii ki giris cikis zorunlulugu yok, Green Card size ABD'de sinirsiz oturum hakki veriyor. Bir defa girdikten sonra cikma zorunlulugu yok 🙂

• Never give up
    Never give up...

• Yıllar var ki hasretim o güzel yüzüne
    Kararlıyım bu sene seni almaya geldim (green card)😆

• Cümleten iyi geceler...

• @reader iyi geceler kardeş sinirlerimiz iyice laçka oldu 🙂 valla @hsndmn @wwinter @reader @gurelo ve adını hatırlamadığım bare aramızdan birine kesin çıksa 🙂 hepimize birden çıkmazsa daha kötü olur 🙂 birimize çıkarsa en azından çıkıyormuş diye avunuruz.

• olaya bakın

ilk başvuruda hemen çıkmış millet ne kadar şanslı 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

262

41.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.9k

| | | |