Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bugün pasaport basvurusu yapicam ilk basvurum olacak evrak istegi dün gelmisti sizce kac yillik pasaporta basvurmaliyim
    Ben 10 yillik düsünüyorum ama ilerde zaten lazim olur diye

• ⭐⭐⭐

@alper16, içinde söyledi: DV2020 bekleme odası

Bugün pasaport basvurusu yapicam ilk basvurum olacak evrak istegi dün gelmisti sizce kac yillik pasaporta basvurmaliyim
    Ben 10 yillik düsünüyorum ama ilerde zaten lazim olur diye

Eğer bütçeniz varsa 10 yıllık almanızı tavsiye ederim

• Arkadaşlar DS260 belgesi submitlemeden KCC'den Further DV Documents Required maili gelmesi normal mi?

• ⭐⭐⭐

@heroinchains, içinde söyledi: DV2020 bekleme odası

Arkadaşlar DS260 belgesi submitlemeden KCC'den Further DV Documents Required maili gelmesi normal mi?

Normal, bu sene geçtikleri yeni mail sisteminden kaynaklanıyor.

Size daha iyi yardımcı olabilmek için sürecinizi imzaya taşıyın;

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@heroinchains, içinde söyledi: DV2020 bekleme odası

Arkadaşlar herkese merhaba, benim size saçma bir sorum olacak 🙂 Mayıs ayında heyecanla lottery sonucuna baktığımda seçilemediğimi ve üzüldüğümü çok net hatırlıyorum. Ancak dün KCC'den Further DV Documents Required maili alınca, durumu bir süre idrak edemedim. Acaba kandırılıyor muyum, fake para isteyen hesaplardan mı vs diye düşündüm bir süre. Neyse sonra hemen tabii aksiyon almalara başladım. Ama burada anlamadığım nokta şu, bir çok arkadaş lottery'de seçildiğini mayısta öğrenip, DS260'ı submitleyip, KCC'den bu evrak mailini ekimde anca almışlar. Ben bu DS260'ı doldurmadan ve varlığından bile haberdar olmadan nasıl böyle bir mail almış olabilirim sizce? Dün girip doldurmaya başladım ve haliyle insanlar Mayıs'tan beri doldurduğu için çok mu geç kaldım? Çoktan dolmuş mudur diye de düşünmekteyim 😕 Kusura bakmayın sorular biraz aptalca oldu ancak tamamen sürpriz oldu bana ve çok şaşırdım, kime soracağımı bilmiyorum. Case no sıralaması : 2020EU24xxx

HAS NOT BEEN SELECTED yazisini gordugunuze emin misiniz?
    Eger 1den fazla kisinin sonucunu ardarda kontrol ettiyseniz, belki karisiklik olmustur?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@heroinchains geçen sene başvuruyu sen kendin mi yaptın yoksa şirket mi yaptı eğer sen kendin yaptıysan aşağıdaki resimleri inceler misin

1.jpg
    2.jpg
    3.jpg
    adımlarını yaptıktan sonra en son gelen sayfa da en üstte @crazycells yazdığı yazı var mı yok mu ona kontrol eder misin

• @ayvalik10 selamlar.evet ilk iş buradan kontrol etmek oldu zaten. herhangi bir acenta vs yok, kişisel başvurmuştum. herhalde art arda kontrol ettiğimde @crazycells dediği gibi kaçırdım. ama yine de herhangi bir form doldurmamama rağmen KCC'den mail almak da işin ilginç kısmıydı. doldurdum gitti formları, şimdi beklemedeyim

• Merhaba case numaram 21binlerde ve geçen hafta perşembe günü evrak maili aldım. Şuan evrakları e devletten hazırlıyorum fakat evraklar malum Türkçe olan evraklar bu evrakları ingilizce olarak mı göndermeliyiz veyahut hangileri ingilizce olmalı ona göre yeminli bir tercüme bürosu arayamaya baslicam @crazycells yardımcı olabilirseniz sevinirim

• @oez aralık ayında mülakata girecekler için rakam 8.600 olarak sınırlandı zaten. Sonrası için umarım dediğiniz gerçekleşir. Ben endişe etmeye başladım çünkü

• ⭐⭐⭐

@Bugra35, içinde söyledi: DV2020 bekleme odası

Merhaba case numaram 21binlerde ve geçen hafta perşembe günü evrak maili aldım. Şuan evrakları e devletten hazırlıyorum fakat evraklar malum Türkçe olan evraklar bu evrakları ingilizce olarak mı göndermeliyiz veyahut hangileri ingilizce olmalı ona göre yeminli bir tercüme bürosu arayamaya baslicam @crazycells yardımcı olabilirseniz sevinirim

Evraklar türkçe ve ya ingilizce kabul ediliyor.
    Sadece sabıka kaydınız var ise bununla ilgili kararı tercüme ettirmeniz gerekir.

• @cato Her ne kadar herkes süreç ile ilgili sadece kendi fikirlerini üretse de her yıl kendi içinde değerlendirilmeli.

Ancak, Dünya'da ve Türkiye'de seçilen kişi sayılarına baktığınızda geçen yıldan (2019) büyük bir farklılık yok. Dolayısıyla şimdilik sadece case numberlar büyük görünüyor. Hatta bu yıl ilave 5000 vize daha verildiği düşünüldüğünde herkesin current olmaması için tek engel tüm kazananların süreçlerine devam etmesi (Bunun da mümkün olmadığı geçen yılların istatistikleri ile ispat ediliyor) Sonuç olarak endişe etmeyin.

"britsimonsays" kendi web sayfasında aralık ayında biraz yavaş artış olacağını belirtmişti. Kendisi yeni yıl ile birlikte daha hızlı yükselişler olacağını bildiriyor. Ayrıca bizim excel listesine baktığımızda 10bin, 11bin, 14-18bin, 23bin, 25bin, 27 bin vb. gibi bazı rakam aralıklarında daha az dosya görünüyor. Bu her ne kadar siteye kayıtlı ve TR bazlı bir liste olsa da genellemeye imkan sağlayabilir. Bu rakamların yaklaşması ile beraber hızlı yükselişler bekliyorum ben.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Bugra35, içinde söyledi: DV2020 bekleme odası

Merhaba case numaram 21binlerde ve geçen hafta perşembe günü evrak maili aldım. Şuan evrakları e devletten hazırlıyorum fakat evraklar malum Türkçe olan evraklar bu evrakları ingilizce olarak mı göndermeliyiz veyahut hangileri ingilizce olmalı ona göre yeminli bir tercüme bürosu arayamaya baslicam @crazycells yardımcı olabilirseniz sevinirim

Yanlis basliktasiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2163/dv2020-mulakat-deneyimleri/

• @oez current olursam bu mesajınıızı saklayıp teşekkür için size mesaj atmayı ihmal etmeyeceğim 🙂

• @cato Umarım tüm kazananlar vizesine kavuşur. Özellikle aralık ayında açıklanacak (Şubat mülakatı) bülten tüm gidişat hakkında bilgi verecek diye düşünüyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@oez ocak ayını ne yaptın artık bir yıl 11 ay mı oldu 🙂 aralık bülteni ocak mülakatı için açıklanır

• @oez bu arada dv2019 ve dv2020 drive dosyalarını inceledim "......10bin, 11bin, 14-18bin, 23bin, 25bin, 27 bin vb. gibi bazı rakam aralıklarında daha az dosya görünüyor........" demiştiniz . bende inceledim ama bir fark göremedim . ben mi yanlıs anladım

• @cato bu yılın 10 binlerinde 7 dosya, 11binde 5 dosya, 14-18bin arası 24 dosya gibi. Ama mesela sadece 19binlere baktığınızda 15 dosya görünüyor.

Bu yıl ile geçen yıl arasında şöyle bir fark var. Geçen yıl herkes excel dosyasına işlenmemiş. Bu yıl için bir arkadaş 70 kişiyi listeye kendisinin eklediğini yazmıştı.

• @oez size katılıyorum, ileriki bültenlerde daha güzel rakamlar göreceğimize eminim

• Merhaba, bir sorum olacak. Case no. eu20XXX olan bir başvurunun ds 160 larını daha gönderemedik. Yakın bir zamanda doldurduk bitirdik,fakat bu seferde submit edemedik. Submite bastığımız zaman kırmızı bir ok ile case no. ya işaret ediyor ve submit etmiyor

• @Mustafa-Ismail-Yazıcı 2020EU25238 şeklinde yazıp submit edin
    2020EU000025238 yazarsanız hata verecektir

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |