Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @dmrtkn kurarsanız benide ekleyin arkadaşlar.

• @omerelci bekliyoruz @Nothing-Man senide bekleriz başkan

• @clourpoint @Oktay-İbiş abiye özelden mesaj atarsanız ekler kuruldu grup

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐

@aysegul, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@dmrtkn biz kimseye söylemedik 😃😃 istisnasız, hiçkimseye.. kafamız rahat o yüzden 😎

Biz de😂😂😂

• Arkadaşlar bugun ufaklığın resmini çektirmiş annesi lakin kafasının üstünde arka kısımda turkuaz tokası gözüküyor, sizce önemlimi yoksa bir sıkıntı olmazmı?
    Teşekkürler

• @okan22 valla aynı soru benim içinden geçerli benim kızıminda annesi fotosunu çekerken tokası vardı ben o şekilde yükledim inşallah bu yüzden sıkıntı olmaz

• Selamlar babam lise mezunu, annem ilk okul mezunu ama annem 11 yıldır bir kurum da temizlik görevlisi olarak çalışıyor ve iki sefer iş sağlığı ve iş güvenliği hakkında eğitim vermişler ve bu eğitim sonunda küçük bir sınav yaparak eğitimi bitirdiğine dair iki adet sertifika vermişler , babam lise mezunu olduğu için green card a başvurup alabileceğini biliyorum ama asıl sormak istediğim annem green card alabilirmi veya almak için ne yapmak gerekiyor.

• ne çabuk 222 sayfa olmuş bu başlık 🙂

ben şu bağlantıyı usulca bırakayım. geri sayımımız. 🙂

• ⭐⭐⭐

@hüseyinn, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Selamlar babam lise mezunu, annem ilk okul mezunu ama annem 11 yıldır bir kurum da temizlik görevlisi olarak çalışıyor ve iki sefer iş sağlığı ve iş güvenliği hakkında eğitim vermişler ve bu eğitim sonunda küçük bir sınav yaparak eğitimi bitirdiğine dair iki adet sertifika vermişler , babam lise mezunu olduğu için green card a başvurup alabileceğini biliyorum ama asıl sormak istediğim annem green card alabilirmi veya almak için ne yapmak gerekiyor.

Koşul: Her başvuru sahibi, DV programının gerekliliği olan eğitim ve/veya meslek koşullarını aşağıdaki
    şekilde yerine getirmelidir:
    • En az lise veya dengi bir eğitim görmüş olmak, ki bu koşul 12 yıllık resmi ilk, orta ve lise
    eğitiminin başarılı bir şekilde tamamlanmış olmasını gerektirir; VEYA
    • Son 5 (beş) yıl içinde belirli bir eğitim, deneyim veya uzmanlık gerektiren bir işte en az 2 (iki)
    yıllık bir iş deneyimine sahip olmak. Dışişleri Bakanlığı iş deneyiminin yeterliğini belirlemek
    için Birleşik Devletler Çalışma Bakanlığı’nın O*Net Online (https://www.onetonline.org) veri
    tabanını kullanacaktır.

DV- 2020’un bölgesel sınırları nedir?
    ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Servisi (USCIS), her yıl Göçmenlik ve Vatandaşlık Yasası’nın (INA) 203(c)
    maddesinde belirtilen bir formüle göre DV programının bölgesel sınırlarını belirlemektedir. Her ülkenin
    yerlilerine verilecek vizelerin sayısı belirlenen bölgesel sınırlara, her ülkeden kaç başvurunun geldiğine ve
    kazananlar arasında kaç kişinin vize almaya uygun bulunduğuna bağlı olacaktır. Herhangi bir ülkenin
    yerlilerine verilecek vizeler toplam vizelerin yüzde 7’sinden fazla olamaz.

Eğitim veya iş tecrübesi şartları nelerdir?
    Yasa ve yönetmelikler, katılımcıların lise veya dengi bir eğitim görmüş olmasını veya son beş yıl içinde
    eğitim, deneyim veya uzmanlık gerektiren bir işte en az iki yıllık bir iş tecrübesine sahip olmalarını
    öngörmektedir. “Lise veya dengi” bir eğitim, ABD’de ilk, orta ve lise eğitiminin tamamlanmış olması veya
    başka bir ülkede ABD’deki lise eğitimine denk resmi tüm eğitimlerin tamamlanmış olması olarak tanımlanır.
    Sadece resmi eğitimler kabul edilir. Hizmet içi eğitimler veya denklik sertifikaları [G.E.D. (Genel Eğitim
    Gelişimi sertifikaları) gibi] kabul edilmez. Eğitim ve iş tecrübesiyle ilgili belgeler vize görüşmesi sırasında
    konsolosluk yetkilisine ibraz edilmelidir.
    İstenilen eğitim ve iş tecrübesine sahip değilseniz başvurunuz vize görüşmeniz sırasında diskalifiye
    edilecektir ve size ya da aile bireylerinize vize verilmeyecektir.

Çeşitlilik vize programına hangi meslek sahipleri katılabilir?
    İş tecrübelerinin yeterlik ve denkliğini belirlemek için Birleşik Devletler Çalışma Bakanlığı’nın ONet OnLine
    veri tabanı kullanılacaktır. ONet OnLine veri tabanı iş tecrübelerini beş iş alanına (job zone) bölmüştür.
    Çalışma Bakanlığı web sitesinde birçok meslekten bahsedilmiş olsa da sadece belli meslekler kura
    programına katılım için uygundur. Mesleğinize dayanarak kura programına katılmak istiyorsanız, son beş
    yıl içinde, veri tabanında Özel Mesleki Hazırlık seviyesi (Specific Vocational Preperation – SVP) 7.0
    veya daha yüksek olan bir meslekte, en az 2 (iki) yıllık bir iş deneyimine sahip olmalısınız.
    İstenilen eğitim ve iş tecrübesine sahip değilseniz başvurunuz vize görüşmeniz sırasında diskalifiye

Çalışma Bakanlığı web sitesinde kuraya katılmaya uygun meslekleri nasıl bulurum?
    O*Net OnLine web sitesinde bir mesleğin yeterli olup olmadığını anlamak için aşağıdaki adımları izleyiniz:
    9
    UNCLASSIFIED

Web sitesinde “Meslek Bulma” (“Find Occupations”) alanından“Meslek Grubu’nu (“Job Family”)
    listeleyiniz.

Seçiminizi yaptıktan sonra “git” (“go”) komutuna basınız.

Buradan mesleğinizin bağlantısına tıklayınız.

Meslek bağlantısına tıkladıktan sonra İş Alanı (Job Zone) bağlantısını seçip bu meslek için uygun
    görülmüş İş Alanınına (Job Zone) ve Özel Mesleki Hazırlık seviyesine (SVP range) bakınız.
    Örnegin, Aerospace Engineers (Uzay Mühendisliği) seçiniz. Bu meslek için verilen Summary Report (özet
    raporu) sonunda Job Zone (iş alanı) altında Özel Mesleki Hazırlık seviyesini 7.0<8.0 olarak göreceksiniz.
    Bu durumda Uzay Mühendisliği kura programı için uygun bir meslektir.
    Ek bilgiler için Göçmenlik Kurası – Meslekler Listesi Web Sayfasına tıklayabilirsiniz

takıldığın yerler olursa yardımcı olmaya çalışırız yinede.

• ⭐⭐⭐

özel mesaj yolu ile ulaşan arkadaşları whatsap grubuna ekledim hayırlı olsun. gelmek isteyen arkadaşlar özel mesaj atarsa numarasıyla birlikte eklerim.

• Whatsapp gruplarını samimi bulmuyorum.

Buradan yazışalım ki bizden sonra gelenlere de bilgi aktarımı olsun.

Size iyi eğlenceler. 🙂

• @dmrtkn yani yaşlarını bilmiyorum ama 2 çocukla uzun uçak yolculuğunda bunalabilir, kontrollerden geçerken 2 küçük çocuk rahat durmayarak kadıncağızı bunaltabilirler vs vs😁😁 bir de önemlisi bagaj haklarınızı sonuna kadar kullanmak isteyeceksiniz(götürebileceğiniz herşeyi götürmek için, genel tavsiye de bu yönde ilgili başlıklarda), bir de onlar olunca biraz zorlayabilir belki, yoksa kadınız biz üstesinden geliriz ne olacak, ben güveniyorum hemcinsime 💪

• ⭐⭐⭐

@Final-Approach karamsar olma sen yinede gel kestirip atma 🙂

• @Final-Approach samimiyet kısmına birşey diyemem tabiki ama Ali Cihan Bey de muhtemelen bilgi paylaşımının kalıcılığı açısından benzer bir tavsiyede bulunacaktır diye tahmin ediyorum 👍

• ⭐⭐⭐

@aysegul amaç bilgi paylaşımı herhangi bir art niyet yada başka bir şey yok kaldıki foruma yine devam edicez ben ne öğrendiysem buradan öğrendim greencardla ilgili herşeyi.

• @Oktay-İbiş, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@hüseyinn, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Selamlar babam lise mezunu, annem ilk okul mezunu ama annem 11 yıldır bir kurum da temizlik görevlisi olarak çalışıyor ve iki sefer iş sağlığı ve iş güvenliği hakkında eğitim vermişler ve bu eğitim sonunda küçük bir sınav yaparak eğitimi bitirdiğine dair iki adet sertifika vermişler , babam lise mezunu olduğu için green card a başvurup alabileceğini biliyorum ama asıl sormak istediğim annem green card alabilirmi veya almak için ne yapmak gerekiyor.

Koşul: Her başvuru sahibi, DV programının gerekliliği olan eğitim ve/veya meslek koşullarını aşağıdaki
    şekilde yerine getirmelidir:
    • En az lise veya dengi bir eğitim görmüş olmak, ki bu koşul 12 yıllık resmi ilk, orta ve lise
    eğitiminin başarılı bir şekilde tamamlanmış olmasını gerektirir; VEYA
    • Son 5 (beş) yıl içinde belirli bir eğitim, deneyim veya uzmanlık gerektiren bir işte en az 2 (iki)
    yıllık bir iş deneyimine sahip olmak. Dışişleri Bakanlığı iş deneyiminin yeterliğini belirlemek
    için Birleşik Devletler Çalışma Bakanlığı’nın O*Net Online (https://www.onetonline.org) veri
    tabanını kullanacaktır.

DV- 2020’un bölgesel sınırları nedir?
    ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Servisi (USCIS), her yıl Göçmenlik ve Vatandaşlık Yasası’nın (INA) 203(c)
    maddesinde belirtilen bir formüle göre DV programının bölgesel sınırlarını belirlemektedir. Her ülkenin
    yerlilerine verilecek vizelerin sayısı belirlenen bölgesel sınırlara, her ülkeden kaç başvurunun geldiğine ve
    kazananlar arasında kaç kişinin vize almaya uygun bulunduğuna bağlı olacaktır. Herhangi bir ülkenin
    yerlilerine verilecek vizeler toplam vizelerin yüzde 7’sinden fazla olamaz.

Eğitim veya iş tecrübesi şartları nelerdir?
    Yasa ve yönetmelikler, katılımcıların lise veya dengi bir eğitim görmüş olmasını veya son beş yıl içinde
    eğitim, deneyim veya uzmanlık gerektiren bir işte en az iki yıllık bir iş tecrübesine sahip olmalarını
    öngörmektedir. “Lise veya dengi” bir eğitim, ABD’de ilk, orta ve lise eğitiminin tamamlanmış olması veya
    başka bir ülkede ABD’deki lise eğitimine denk resmi tüm eğitimlerin tamamlanmış olması olarak tanımlanır.
    Sadece resmi eğitimler kabul edilir. Hizmet içi eğitimler veya denklik sertifikaları [G.E.D. (Genel Eğitim
    Gelişimi sertifikaları) gibi] kabul edilmez. Eğitim ve iş tecrübesiyle ilgili belgeler vize görüşmesi sırasında
    konsolosluk yetkilisine ibraz edilmelidir.

Çeşitlilik vize programına hangi meslek sahipleri katılabilir?
    İş tecrübelerinin yeterlik ve denkliğini belirlemek için Birleşik Devletler Çalışma Bakanlığı’nın ONet OnLine
    veri tabanı kullanılacaktır. ONet OnLine veri tabanı iş tecrübelerini beş iş alanına (job zone) bölmüştür.
    Çalışma Bakanlığı web sitesinde birçok meslekten bahsedilmiş olsa da sadece belli meslekler kura
    programına katılım için uygundur. Mesleğinize dayanarak kura programına katılmak istiyorsanız, son beş
    yıl içinde, veri tabanında Özel Mesleki Hazırlık seviyesi (Specific Vocational Preperation – SVP) 7.0
    veya daha yüksek olan bir meslekte, en az 2 (iki) yıllık bir iş deneyimine sahip olmalısınız.

Çalışma Bakanlığı web sitesinde kuraya katılmaya uygun meslekleri nasıl bulurum?
    O*Net OnLine web sitesinde bir mesleğin yeterli olup olmadığını anlamak için aşağıdaki adımları izleyiniz:
    9
    UNCLASSIFIED

Web sitesinde “Meslek Bulma” (“Find Occupations”) alanından“Meslek Grubu’nu (“Job Family”)
    listeleyiniz.

Seçiminizi yaptıktan sonra “git” (“go”) komutuna basınız.

Buradan mesleğinizin bağlantısına tıklayınız.

Meslek bağlantısına tıkladıktan sonra İş Alanı (Job Zone) bağlantısını seçip bu meslek için uygun
    görülmüş İş Alanınına (Job Zone) ve Özel Mesleki Hazırlık seviyesine (SVP range) bakınız.
    Örnegin, Aerospace Engineers (Uzay Mühendisliği) seçiniz. Bu meslek için verilen Summary Report (özet
    raporu) sonunda Job Zone (iş alanı) altında Özel Mesleki Hazırlık seviyesini 7.0<8.0 olarak göreceksiniz.
    Bu durumda Uzay Mühendisliği kura programı için uygun bir meslektir.
    Ek bilgiler için Göçmenlik Kurası – Meslekler Listesi Web Sayfasına tıklayabilirsiniz

takıldığın yerler olursa yardımcı olmaya çalışırız yinede.

Öncelikle yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim ama galiba ben beceremedim bu oranı göremedim bana yardımcı olurmusunuz?

• ⭐⭐⭐

@hüseyinn şöyle bir sonuç çıktı temizlikçi ( cleaning staff )olarak girdiğimde
    svp puan aralığı 4 / 6 çıkıyor.

• ⭐⭐⭐

@Oktay-İbiş mutlaka art niyet söz konusu değil ama şu an değil de sonuçlar açıklanınca talihliler arasında bir WhatsApp grubu kurmak daha mantıklı bence.
    Hem düşünsenize grupta bir ya da iki kişi kazandı. Diğerleri kazanamadı biraz üzücü ve tuhaf bir durum olurdu😥 Bu benim fikrim tabi.

• @Oktay-İbiş, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@hüseyinn şöyle bir sonuç çıktı temizlikçi ( cleaning staff )olarak girdiğimde
    svp puan aralığı 4 / 6 çıkıyor.

Normal temizlikçi ve çay dağıtımı kısaca ne iş verirseler, e devletten sgk dökümünde Meslek adı Beden İşçisi (Temizlik) diye görünüyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |