Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @nfs741 Yok hocam numaranın tamamını veriyorlar. Az önce baktım.

• @nfs741, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

E devlette tam numarayi vermiyorlar bas ve son rakam diye biliyorum

Hayır öyle değil. E-devlette değerli evrak bilgileri bölümünden baktığın zaman pasaport nosunun tamamını görebiliyorsun.

• Tesekkurler

• iyi günler herkese, dün gece saat: 2,00 sularında anca başvuru yapabildik gc için. sürekli sayfa takılı kaldı,dondu, bir ara bilgileriniz işleniyor bekleyin yazısı çıktı(ilk defa gördüm böyle birşeyi) . tabiki bu aralarda sayfayı mecburen tarayıcı üzerinden geri -ileri yapmak zorunda kaldık. 2. sayfanın sonuna geldik tam başvuruyu bitirecez submit yaptık gene takıldı. toplam 4 kere tekrardan giriş yaptık sonuncuda success yazısını göre bildik . umarım bu durumdan dolayı fazladan giriş yapmış sayılmayız-diskalifiye olmayız.
    gerçi hiç birinde success yazısını göremedik hep sayfa dondu.

• @önder-çalışkan, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

iyi günler herkese, dün gece saat: 2,00 sularında anca başvuru yapabildik gc için. sürekli sayfa takılı kaldı,dondu, bir ara bilgileriniz işleniyor bekleyin yazısı çıktı(ilk defa gördüm böyle birşeyi) . tabiki bu aralarda sayfayı mecburen tarayıcı üzerinden geri -ileri yapmak zorunda kaldık. 2. sayfanın sonuna geldik tam başvuruyu bitirecez submit yaptık gene takıldı. toplam 4 kere tekrardan giriş yaptık sonuncuda success yazısını göre bildik . umarım bu durumdan dolayı fazladan giriş yapmış sayılmayız-diskalifiye olmayız.

success gördüğünüz denemenizde başvurunuz gitmiştir hocam, endişelenmeyin 🙂

• Evet arkadaşlar an itibari ile başvurumu tamamladım.

Sitenin kurucalarından olan sayın @crazycells e sonsuz teşekkürler.

Bu sonuçların açıklanmasına kalan 200 küsür günde , gerek bu forumda gerekte facebook grubundan almak üzere vakit öldüren arkadaşlara sabır diliyorum , evet uzun bir süre.

Bu süre zarfından eminim forumda bir çok arkadaş dolaşmaya devam edecek, bu konu an itibari ile 205 sayfa ancak mayısa kadar 1000 i bulur 🙂

Ancak bu konudaki arkadaşlara söylmek istediğim bir acı gerçek var ;

Arkadaşlar burada hayal kurmak , gidicemiz eyaletleri tartışmak , güzel ve eğlenceli şeyler farkındayım ancak şunu unutmamak gerek ki ,en iyi ihtimal dahi olsa %98 ile bize çıkmayacak 🙂

Ben 2014 den beri varım , bilenler bilir bundan önce gen.tr vardı.

O forumdada bir çok arkadaş çok ama çok hayal kurdu . Sonuç forumun içinde kazanan sayısı bir elin parmağını geçmedi .

Kazananlara dikkat edin , hep mayıs ayında sonuçlardan sonra kayıt olanlardır 🙂

Hele hele daha çıkmadan , hatta başvuru dahi yapmadan buraya gelip , ülkemiz hakkında kötü şeyler yazıp , diğer insanaları dahada üzen , sanki bu bir çekiliş değilde yarışmış gibi konuşan kişiler , onlara kulak asmayın , bu bir çekiliş ve neredeyse kesin (%98) size çıkmayacak . Ve bu şansı arttırmak için yapıcak birşeyimiz yok , kanada yada başka ülkeler gibi puan sistemi yok . O yüzden siz siz olun çıksa bile ülkenize küsmeyin .

Eee o zaman bu forumun amacı ney o zaman gelip burada hayalde kuramayacaksak ?? Diyenler olucaktır . Aslında forumun künyesinde yazıyor , bu forumun kuruluş amacı amerikada bir türk topluluğu oluşturmak. Türkiyede türk topluğu değil 🙂

O yüzden nacizane tavsiyem başvurun , ve foruma mayısa kadar girmeyin , zira daha sonra çok üzülürüsünüz .

Çıksa dahi mayıstan ekime 5 ay varken daha şimdiden herşeyi tartışmak , planlamak , insanı çok daha umutlandırır...

Umut herzaman iyi birşey değil arkadaşlar...

Bu 7 aylık zamanda dil kasın , okulunuz varsa okuyun daha çok çalışın , ama buraya gelip hayal kurmayın , 2014 den beri yüzlerce hayal kırıklığı gördüm ben , kıscacası keyfinize bakın 🙂

Son sözlerim murphy kanunlarından gelsin 😃

''Herhangi birşeyin olma olasılığı, arzu edilirliğiyle ters orantılıdır.''

Hoşçakalın arkadaşlar...

• @AgeGuns, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Evet arkadaşlar an itibari ile başvurumu tamamladım.

Sitenin kurucalarından olan sayın @crazycells e sonsuz teşekkürler.

Bu sonuçların açıklanmasına kalan 200 küsür günde , gerek bu forumda gerekte facebook grubundan almak üzere vakit öldüren arkadaşlara sabır diliyorum , evet uzun bir süre.

Bu süre zarfından eminim forumda bir çok arkadaş dolaşmaya devam edecek, bu konu an itibari ile 205 sayfa ancak mayısa kadar 1000 i bulur 🙂

Ancak bu konudaki arkadaşlara söylmek istediğim bir acı gerçek var ;

Arkadaşlar burada hayal kurmak , gidicemiz eyaletleri tartışmak , güzel ve eğlenceli şeyler farkındayım ancak şunu unutmamak gerek ki ,en iyi ihtimal dahi olsa %98 ile bize çıkmayacak 🙂

Ben 2014 den beri varım , bilenler bilir bundan önce gen.tr vardı.

O forumdada bir çok arkadaş çok ama çok hayal kurdu . Sonuç forumun içinde kazanan sayısı bir elin parmağını geçmedi .

Kazananlara dikkat edin , hep mayıs ayında sonuçlardan sonra kayıt olanlardır 🙂

Hele hele daha çıkmadan , hatta başvuru dahi yapmadan buraya gelip , ülkemiz hakkında kötü şeyler yazıp , diğer insanaları dahada üzen , sanki bu bir çekiliş değilde yarışmış gibi konuşan kişiler , onlara kulak asmayın , bu bir çekiliş ve neredeyse kesin (%98) size çıkmayacak . Ve bu şansı arttırmak için yapıcak birşeyimiz yok , kanada yada başka ülkeler gibi puan sistemi yok . O yüzden siz siz olun çıksa bile ülkenize küsmeyin .

Eee o zaman bu forumun amacı ney o zaman gelip burada hayalde kuramayacaksak ?? Diyenler olucaktır . Aslında forumun künyesinde yazıyor , bu forumun kuruluş amacı amerikada bir türk topluluğu oluşturmak. Türkiyede türk topluğu değil 🙂

O yüzden nacizane tavsiyem başvurun , ve foruma mayısa kadar girmeyin , zira daha sonra çok üzülürüsünüz .

Çıksa dahi mayıstan ekime 5 ay varken daha şimdiden herşeyi tartışmak , planlamak , insanı çok daha umutlandırır...

Umut herzaman iyi birşey değil arkadaşlar...

Bu 7 aylık zamanda dil kasın , okulunuz varsa okuyun daha çok çalışın , ama buraya gelip hayal kurmayın , 2014 den beri yüzlerce hayal kırıklığı gördüm ben , kıscacası keyfinize bakın 🙂

Son sözlerim murphy kanunlarından gelsin 😃

''Herhangi birşeyin olma olasılığı, arzu edilirliğiyle ters orantılıdır.''

Hoşçakalın arkadaşlar...

Başvurunuz hayırlı olsun hocam inşallah kazanırsınız lotoyu, Mayısta görüşmek üzere 🙂

• @önder-çalışkan, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

iyi günler herkese, dün gece saat: 2,00 sularında anca başvuru yapabildik gc için. sürekli sayfa takılı kaldı,dondu, bir ara bilgileriniz işleniyor bekleyin yazısı çıktı(ilk defa gördüm böyle birşeyi) . tabiki bu aralarda sayfayı mecburen tarayıcı üzerinden geri -ileri yapmak zorunda kaldık. 2. sayfanın sonuna geldik tam başvuruyu bitirecez submit yaptık gene takıldı. toplam 4 kere tekrardan giriş yaptık sonuncuda success yazısını göre bildik . umarım bu durumdan dolayı fazladan giriş yapmış sayılmayız-diskalifiye olmayız.

Hayırlı olsun.

Ben de başvurumu yaptığımda hata vermişti ardından tekrar denediğimde olmuştu.

Yoğunluk olabiliyor.

• Merhaba birşey sorabilirmiyim sanırım 2021 green card başvurularına geçerli pasaport isteniliyormuş benım babam memur yeşil pasaportum var şubat 2020'ye kadar acaba geçerli olur mu ?

• @AgeGuns O kadar haklısınız ki insanın canı sıkılıyor okuduktan sonra. Gerçekler hiç işime gelmiyor şu an için 😁

• @Text-Tastiğ, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Merhaba birşey sorabilirmiyim sanırım 2021 green card başvurularına geçerli pasaport isteniliyormuş benım babam memur yeşil pasaportum var şubat 2020'ye kadar acaba geçerli olur mu ?

Merhaba hocam Başvuru tarihleri arasında pasaportunuzun kullanım süresi dolmadığı için başvurunuzu bu pasaport ile yapabilirsiniz. Olaki lotoyu kazandınız diyelim bu pasaportuda kaybetmeden yeni pasaport çıkarıp sürecinizi devam ettirebilirsiniz.

• @Text-Tastiğ Pasaportun üzerinde geçerlilik tarihi yazar.

• @optimistic Teşekkür ederim 🙂

@optimistic Teşekkür ederim 🙂

rica ederim ne demek 🙂

• ⭐⭐ Yasaklı

site hala kilitli

Merhaba birşey sorabilirmiyim sanırım 2021 green card başvurularına geçerli pasaport isteniliyormuş benım babam memur yeşil pasaportum var şubat 2020'ye kadar acaba geçerli olur mu ?

Yeşil pasaportumla başvuru yaptım.

Başvuru tarihi itibariyle geçerli olması yeterli pasaportun.

• Merhabalar başvurduktan sonra herhangi bir mail gelmesi gerekiyor mu?

• @furkanyildiz Merhaba, başvuru yaptıktan sonra herhangi bir mail vs gelmiyor. Başvuruyu tamamladıktan sonra çıkan “confirmation number” ı kaydedip saklamanız yeterli.

• ⭐⭐⭐⭐

@likable, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@crazycells ve Arkadaşlar merhaba, nasılsınız? Bugün itibarıyla 5 aylık USA macerasından sonra ülkeye dönüş yapmış bulunmaktayım. Bu arada GC başvuruları da açılmış herkese hayırlı olsun Dv-2021 çekilişleri 😉

maceralarınızı deneyimler konusunda bekliyoruz 😃 hoşgeldiniz.

• Arkadaşlar başvuru yaparken fotoğrafta 2 inç yerine daha büyük bir foto kullanmışım güncelleme yapabilir miyim yoksa direkt elendim mi bilgisi olan var mı yardımcı olabilir misiniz?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.8k

| | | |