Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @clourpoint, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Final-Approach teşekkürler.cok faydalı oldu

Rica ederim.

• @Final-Approach bu bilgi iyi oldu

• @Final-Approach ingilizce isteyebilirler diye bir söylenti var.bu konuda bir bilginiz varmi?

• @Yunus-Tilki tamam kardeşim o zaman 4.yu @Final-Approach evinde ama barbekü şeklinde sonuçta sevmiyor mangali 🙂

• Şu "Austin" gördükçe aklım kayıyor diyorum aldanma onlara az önce yine Austin okudum insan ister istemez samimiyet buluyor.

• ⭐⭐⭐

sanırım rosetta stone en sonunda yüklemeyi başardım 🙂 dil dosyalarını upgrade yapıyor

• @clourpoint, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Final-Approach ingilizce isteyebilirler diye bir söylenti var.bu konuda bir bilginiz varmi?

İngilizce bilme gibi bir zorunluluk yok.

• @dmrtkn, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Yunus-Tilki tamam kardeşim o zaman 4.yu @Final-Approach evinde ama barbekü şeklinde sonuçta sevmiyor mangali 🙂

Buyrun her zaman beklerim.

Eyaletimin (Indiana) kapıları hepinize açık.

• @Final-Approach peki orada temel İngilizce kursları ücretsiz miş bu konu hakkında bilginiz varmı

• @Yunus-Tilki, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Final-Approach peki orada temel İngilizce kursları ücretsiz miş bu konu hakkında bilginiz varmı

Evet temel kurslar ücretsiz.

Kiliseler, belediyeler ya da kütüphaneler tarafından haftanın bir ya da iki günü konuşma üzerine kurs veriyorlar.

Bu kurslar genellikle herkes çalıştığı için akşam saatlerinde oluyor.

• @dmrtkn öncelikle bir çıksında gc herkezi her hafta sonu benim evde ağırlarım başımın üstünde yeriniz var
    Ayrıca forum daki çoğunluk texas düşünüyor ama ben georgia da atlantayi düşünüyorum gelen olursa beklerim.

• @Amerikali-Volkan inşallah diliyen herkese çıkar

@Amerikali-Volkan inşallah diliyen herkese çıkar

23 milyon kişi başvurmuş geçen sene 🙂

Dileyene değil şansı olana çıkacak ne yazikki 😞

Ben şunu anlamıyorum bu kadar olumsuzluğu rağmen hala nasıl savunuyorlar Türkiye'yi yada oralara gitmek istememizi nasıl ayipliyorlar anlamıyorum. Yanlış anlaşılmasın ulkemi çok seviyorum ama durum bu

Amerikada yaşamak bencede çok matah birşey değil , orada yaşıyan arkadaşlarda zaten burası süper uçuyoruz yupppii demiyor , çalışıyoruz , para kazanıyoruz diyolar , ayıplama kısmı ise abd bizim can yoldaşımız değil o yüzden , örneğin azerbeycana göç etsen kimse bişey demez neden dost ülke , abd yönetiminin yaptıklarına bakınca insanlar sevemiyor abd yi

Bu dolar sizce düşecek mi yoksa yükselmeye devam mı eder ?

Trump denen sarı kafa , bizle dalaşmayı keserse düşer , adam resmen daha önce batırdım gene batırırım dedi , yani şu bizimkilerin dışş milhaklarr dış güçlerr !! demesi yalan değilmiş , adam kendi ağzıyla itiraf etti

• @Final-Approach, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Oktay-İbiş, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

açıkcası 39 yaşından sonra yurtdışınayaşamaya gidiceksin deseler inanmazdım açık ve net. ama ülkenin gidişatı eğitimdeki dengesizlik adaletsizlik vurdum duymazlık ve sürekli eğitimde reform adı altında çocuklarımıza yapılan haksızlık her ebeveyn gibi benide hem sinirlendriyor hemde geriyor. nitekim benim çocuğum birilerinin hedef tahtası yada deneme tahtası değil olamazda çünkü onlar bizim belkide bu dünyada en güzel duygularımız sevinçlerimiz eserlerimiz kıyamadıklarımız. bu kararı alırken öncesi ve sonrası olcaklar ve çocuklarıma orada buradakinden daha iyi bir gelecek hazırlayabilirmiyim onlara daha güzel şeyler sunabilirmiyim onları daha çok mutlu edebilirmiyimin hesabını kafamda 7/24 yaptım ve bu kararı aldım çocuklarım benim her şeyim herkesinde keza düşüncesi aynıdır evlatlarıma iyi bir diploma güzel bir gelecek onlara yapabileceğim en güzel şey. yoksa bu saatten sonra Türkiyede Passata biniyorum orada Cadillac kullansam ne olur ? benim mantık bu şekilde

Türkiye'de zibilyon tane üniversite var.

Dünyanın ilk 500 sıralamasında hiçbir Türk üniversitesi yok.

Eğitimde yarış atı gibi sürekli değişen sınav isimleriyle öğrenciler maraton koşuyorlar halbuki geleceklerinde iş bulup bulamayacakları ya da okuduğu bölümde çalışabilecekleri bile meçhul.

Amerika çalışkan insanlar için fırsatlar ülkesi.

Ama ben çalışmayayım işsizlik maaşı alayım öyle geçineyim diyen varsa Hollanda vs. gibi ülkeler onlar için uygun olur.

Amerika rekabetçi bir piyasaya sahip.

Ben o dünyanın en iyi 500 üniversitesi olayınıda pek inanmıyorum , harvard mesela bakıyorsun paran varsa alıyorlar , böyle okul mu olur allah aşkına ? sırf siyasi bir lidersin diye oğlun orda okuyor ? ne isimler var şimdi buraya yazmam doğru olmaz , bu okullardan mezun

eğitimde sistem değişiyor ama mantık aynı çalışan geçiyor , burası 80 milyonluk ülke elbetteki sınavla eliyecekler herkes istedği mesleği olamaz , öyle bir dünya yok malesef , iyi o zaman meslek lisesi öğrenci tıp istesin sonra hooopp olsun , bu olamaz malesef imkan yok buna

• Keşke elimizdeki kaynakları doğru değerlendirip ekonomimizi de doğru dürüst yönetebilsek de şu dış mihraklar ekonomimiz üzerinde dilediği gibi at koşturamasa. Resmen adamların iki parmağından çıkacak tweetlere bakıyor Türkiye ekonomisi. Yazık oldu, çok yazık.

• @AgeGuns o mahsettigin dış miharaklari , dış gucleri zamanında kendileri yaptılar şimdi tutupta kendilerinin yaptığı şeyler yüzünden aglamicaklar

• Merhaba ben Gürcistanlıyım Türk vatandaşlığım yok başvuruda (Country/Authority of Issuance)
    Pasaportumu 2 yıl önce Türkiye'de aldım pasaportu veren kısıma Gürcistan mı Türkiye mı yazmam lazım?

• @dreamcountry Hoşgeldiniz, sakal konusunda herhangi bir kısıtlama yok, kesmek zorunda değilsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |