Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba new york eyaletine yerleşmeyi düşünüyorum, new york eyaletinde yaşam giderleri ucuz ve iş olanağı en fazla olan şehir hangisidir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Eyalet dediginiz icin oldukca buyuk bir alani dikkate aldiginizi farzediyorum. Genel olarak yonlendirme yapmasi ve fikir vermesi amaciyla birkac harita paylasayim...

Su ilk haritada New York eyaletindeki issizlik oranlarini eyalet bolgelerine (county) gore gorebilirsiniz... Haritanin sag alt tarafinda ABD'nin en kalabalik ve yogun bolgesi olan New York City'i gorebilirsiniz, ayrica kare icinde de NYC hakkinda bilgi paylasilmis. O karede New York diye isaretlenen kisim Manhattan.

alt metni

Yine is ile alakali olarak nufus yogunluga bakabilirsiniz, nufusun yogun oldugu yerlerde is orani yuksek olacaktir dogal olarak... Bu harita genel bir fikir verir size...

alt metni

Yasamin ucuzlugu bakimindan ise su haritayi inceleyebilirsiniz, Tri-State bolgesindeki (New York - New Jersey - Connecticut) butun county'ler yasam masraflari acisindan kiyaslanmis...

alt metni

• çok teşekkür ederim

• ⭐⭐

Staten Island hakkinda bilgisi olan var mi acaba?

• Ny de onerebileceginiz yerler nerelerdir acaba ornegin oda kiraladigimizi dusunursek 2 kisi. Daha once ben tek bronx da yasamistim 1 yil. Bronx eski bronx mu yoksa daha guzellesti mi acaba veya brooklyn, queens ? Buralarin hangi bolumleri 2kisilik aile icin uygun olur.

• @crazycells, içinde söyledi: New york Eyaleti Yaşam için hangi şehir uygun?

Eyalet dediginiz icin oldukca buyuk bir alani dikkate aldiginizi farzediyorum. Genel olarak yonlendirme yapmasi ve fikir vermesi amaciyla birkac harita paylasayim...

Su ilk haritada New York eyaletindeki issizlik oranlarini eyalet bolgelerine (county) gore gorebilirsiniz... Haritanin sag alt tarafinda ABD'nin en kalabalik ve yogun bolgesi olan New York City'i gorebilirsiniz, ayrica kare icinde de NYC hakkinda bilgi paylasilmis. O karede New York diye isaretlenen kisim Manhattan.

alt metni

Yine is ile alakali olarak nufus yogunluga bakabilirsiniz, nufusun yogun oldugu yerlerde is orani yuksek olacaktir dogal olarak... Bu harita genel bir fikir verir size...

alt metni

Yasamin ucuzlugu bakimindan ise su haritayi inceleyebilirsiniz, Tri-State bolgesindeki (New York - New Jersey - Connecticut) butun county'ler yasam masraflari acisindan kiyaslanmis...

alt metni

Son resimde o kadar para kazanmak mı gerekir demek mi istemiş ve bir aile için mi tek kişi için mi demek istemiş acaba çok çözemedim.

• Karisikliga engel olmak icin New York sehrini kasteden kisileri NYC (New York City) seklinde belirtmesinde fayda var. New York eyaleti baska, sehri baska. NYC ve cevresindeki diger sehirlerin disinda-yukarida kalan genis alana Upstate New York deniyor ve NYC'ye kiyasla kirsal sayilabilecek yerler cogunlukta. Baskent Albany'de yukarda kaliyor. Iklim oldukca soguk, yukarida Kanada ile sinir var. Upstate New York'un NYC ile alakasi yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gkhanfeez nasil tanimlandigini net olarak bilmiyorum, maalesef fotoda kaynak da yok; ama sayilara bakinca bir aile icin yapildigini soyleyebilirim. Buyuk ihtimal 4 kisilik aileyi dusunmuslerdir, yoksa New York Sehri'nde de yilda 100.000 dolar ile bir kisi rahat yasar 🙂 160.000+ kazanmasina gerek yok 🙂

• Kiralik oda fiyatlarina bakiyorum zillow, trulia genelde simdi de facebook marketplace den biraz bakiyorum. Nj taraflari daha uygun 400-500 den basliyor oda fiyatlari. Sizce ilk ny vardigimizda hostel airbnb gibi yerlerde mi kalmaliyiz yoksa oda mi kiralayip kalmaliyiz hangisi daha guvenli olur. Airbnb ve hostel de 1 uzun sure kalmak cok mantikli gelmedi oda kiralayip cok daha hesapli 2 kisi kalabiliriz diye dusunuyorum gordugum kadariyla. Tabi ki kendimize ait bir studio dairemiz olsa 1+0 o bile bize yeterli gelicektir fakat ilk etapda biraz tuzlu geliyor. Oda kiralayip rahat edebilirmiyiz cok emin degilim ama yasayarak gorecegiz sanirim mecburen.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vermaynen, içinde söyledi: New york Eyaleti Yaşam için hangi şehir uygun?

Kiralik oda fiyatlarina bakiyorum zillow, trulia genelde simdi de facebook marketplace den biraz bakiyorum. Nj taraflari daha uygun 400-500 den basliyor oda fiyatlari. Sizce ilk ny vardigimizda hostel airbnb gibi yerlerde mi kalmaliyiz yoksa oda mi kiralayip kalmaliyiz hangisi daha guvenli olur. Airbnb ve hostel de 1 uzun sure kalmak cok mantikli gelmedi oda kiralayip cok daha hesapli 2 kisi kalabiliriz diye dusunuyorum gordugum kadariyla. Tabi ki kendimize ait bir studio dairemiz olsa 1+0 o bile bize yeterli gelicektir fakat ilk etapda biraz tuzlu geliyor. Oda kiralayip rahat edebilirmiyiz cok emin degilim ama yasayarak gorecegiz sanirim mecburen.

internet ortaminda cok fazla spam ve sahte insan dolastigindan, fiziksel olarak orada olmaniz kesinlikle bir avantaj... O nedenle 1 hafta-10 gun kalacak bir yer ayarlayip, o sirada da ilanlardan bir yer bulmaya calismaniz cok daha mantikli bir secenek.

• @crazycells, içinde söyledi: New york Eyaleti Yaşam için hangi şehir uygun?

@vermaynen, içinde söyledi: New york Eyaleti Yaşam için hangi şehir uygun?

Kiralik oda fiyatlarina bakiyorum zillow, trulia genelde simdi de facebook marketplace den biraz bakiyorum. Nj taraflari daha uygun 400-500 den basliyor oda fiyatlari. Sizce ilk ny vardigimizda hostel airbnb gibi yerlerde mi kalmaliyiz yoksa oda mi kiralayip kalmaliyiz hangisi daha guvenli olur. Airbnb ve hostel de 1 uzun sure kalmak cok mantikli gelmedi oda kiralayip cok daha hesapli 2 kisi kalabiliriz diye dusunuyorum gordugum kadariyla. Tabi ki kendimize ait bir studio dairemiz olsa 1+0 o bile bize yeterli gelicektir fakat ilk etapda biraz tuzlu geliyor. Oda kiralayip rahat edebilirmiyiz cok emin degilim ama yasayarak gorecegiz sanirim mecburen.

internet ortaminda cok fazla spam ve sahte insan dolastigindan, fiziksel olarak orada olmaniz kesinlikle bir avantaj... O nedenle 1 hafta-10 gun kalacak bir yer ayarlayip, o sirada da ilanlardan bir yer bulmaya calismaniz cok daha mantikli bir secenek.

Haklisiniz ozellikle craglist ve benzeri sitelere hic bakmiyordum. Genelde zillow ve trulia bakiyorum ve de daha yeni facebook marketplace e baktim sadece. Bunlar guvenilir mi tabi ki dediginiz gibi arada uckagitcilar vardir her yerde oldugu gibi yerinde gorup karar vermek dogru bir adim olabilir saolun.

• ekim civarlari new york eyaletine gelecegiz esimle, uygun fiyatli private oda yada studio daire seklinde kalacak yer aramaktayiz belli bir sure, oneri ve tavsiye verebilecek kisiler varsa seviniriz.

• Long island - shirley hakkında bilgisi olan var mı arkadaşlar?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tugbafurkan https://www.homesnacks.net/ny/astoria-long-island-city-new-york-neighborhood/
    kendi içindeki başlıklara tıklayarak çok daha detaylı bilgi bulabilirsin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tugbafurkan
    eyaletle ilgili genel bilgi içerir

• Queens 'de bir süre kaldım, 1 ay kadar. Tehlikeli bölge dense de bir yamuk durum hiç görmedim. Fiyatlar iyi ve sakin bir bölgeydi. Is anlamında nasıldır bilmiyorum, arastirmak lazım

• 1 hafta icinde ny gelicez kalacak yer ariyoruz.

Benzer Başlıklar

• 4
  • 243
  • 2
  • 9
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |