Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @dmrtkn, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Bu çekilişte yada mülakatta başörtülü insanlara karşı bir önyargıları varmı sizce arkadaşlar?

Mülakatta sıkıntı olacağını sanmam , ancak ülkeye girişteki havalimanındaki polsiler inanın sırf pisliğine bile dururuyor gıcıklına inadına sorguluyor sırf müslümansın diye , ayrıca şunuda unutamamk laızm şuan başkan trump , müslümanları pek sevdiğini söylenemez

• @Final-Approach, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Bu aralar evrene mesaj yollamak modaymış ya. Ben de evrene mesaj yollayayım dedim. İletilir mi evrene iletilmez mi bilmem. Adını da kuantum olumlama koymuşlar. Yeni bir kazanç kapısı.

3-4 yıl önce tarot falı bakan kadın şimdi esma-ül hüsna isimleriyle kitap yazarı olmuş D&R'a baktım kadının kitapları yok satıyor.

Amerika'da yeni tarikat falan mı kursak, güzel kazanç kapısı.

Bakmayın amerikanın böyle modren falan olduğuna iç kısmı tarikat dolu

• @Yunus-Tilki, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Final-Approach orada boş işlere merak varmı bilmiyorum ama varsa tutar bu iş

Bu işlerin merkezi Amerika zaten.

Eyaletinden dışarı adım atmamış, tombik, bütün gün hamburger yiyip yağlı elleriyle klavyede takılan ve böyle şeylere inanmaya meyilli çok var Amerika'da.

LOST dizisindeki tombik Hurley mesela. 😁

alt text

• @AgeGuns işte o zaman çarşı karışır giremeden deport olurum 🙂

• @bidünya harika, bu becerilerle bircok kisiden ondesiniz simdiden, tebrik ederim:) 🤞 ben de cok tesekkur ederim, sagolun 🙂 🙏

• @Final-Approach Bende varım 😃

• @Emir600RR Insallah 🙂 👍

• @Final-Approach burdayım 🙂

• @dmrtkn bununla ilgili başlık paylaşılmış zaten, detaylı kontrol edebilirsiniz ama ben kısaca yazayım. Malesef kardeş için süreç oldukça uzun, en son geçenlerde kontrol etmiştim 13yıl civarıydı. Anne-babada daha makul bir süre var, 2-3 yıl gibi şu aralar.

• @dmrtkn ben örtülü değilim ama muhtelif sebeplerle instagramdan takip ettiğim başörtülü hanımlar var. ilk aklıma gelenler, 3 farklı eyalette yaşıyorlar(nm virg tx)(biri ev hanımı ama sosyal çevresi bakımından çok çok aktif bir kadın, bildiğin çevre yapmış kendine, biri part time mağazada çalışıyor, diğeri akademisyen). 3ü de hayatlarından çok memnun, çevrelerinden çok çok memnunlar, özellikle biri müthiş sosyal, başörtüsü yüzünden hiçbir sıkıntı yaşamamış bunu hep söylüyor hatta özellikle tanıştığı insanların çoğu hoşluk olsun diye iltifat olarak başörtüsünün renginin, deseninin vs ne kadar güzel olduğunu söylüyorlarmış, medeniyet başka birşey vesselam.. oralarda biliyorsunuzdur genel olarak, dil,ırk,cinsiyet gibi konularda ayrımcılık yapmak ciddi tepkilere sebep olabiliyor (muhtelif yerlerde karşılaşılabilecek ırkçılıklar ayrı konu), belki başörtüsü meselesi de bu ayrımcılığa giriyordur onlar için, kimbilir..
    Kısaca benim edindiğim intibaya göre pek sıkıntı yaşayacağını sanmam, herbirimizin karşılaşabileceği bir ırkçılık riski kadardır onun bu konuda sıkıntı yaşama riski de.. içiniz rahat olsun bence.

• @aysegul çok teşekkür ederim bilgilendirme için ama insan ister istemez kuşkuya düşmüyor değil sonuçta bilmediğimiz bir ülkeye gidecez ve ha diyince hadi dönüyoruz diyemicez ve bu yüzden sizin gibi değerli insanların verdiği bilgiler sayesinde şayet gc cıkarsa gideceğimiz eyaletleri ona göre seçmiş oluruz. Texas da olmaması açıkçası beni çok mutlu etti çünkü ilk etap için orayı düşünüyordum.

• @aysegul aslında benim sorum çekiliş sırasında çıkarsa yetkililer bu başörtülü deyip eleme olasılığı yada konsoloslukta mülakatta elenmemiz

• @aysegul evet bende okudum en az 7-8 yıl gibi bir surede sonuclaniyormus

• @dmrtkn ha yok, öyle birşey zaten yok. Onların değerlendirme kriterleri arasında (yazılı veya yazısız) bu konu yok zaten. Kaldı ki bahsettiklerimden biri de birkaç yıl önce green card la usa e yerleşmiş.

• @aysegul çok sevindim böyle örneklerin olmasına. Teşekkür ederim bilgilendirme icin

• @Emir600RR şu gc bi çıksın e30 yapacam amerika sokaklarinda

• Bu ileti silindi!

• Aklımda 2 eyalet var.Florida,New jersey.bu iki eyaletin arasında iş gücü en yüksek new jersey geliyor yanılmıyorsam. ama ev kiraları aşırı pahalımı.New jersey eyaletini şöyle bir avantajı,new york'a yakınlıgı bunun yanında Philadelpiha şehrine yakın.komşu eyaletleri.Delawaere,Maryland,--Florida eyaletin gelirsek deniz ve sıcaga çok sevdigimdir ama iş bulma koşulları nasıl hiç bir fikrim yok.şuan gözlemim bu ikisinin arasında NEW JERSEY çok agır basıyor.sizcede dogruluk payım varmı burda.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐

Selamunaleyküm Cümleten günaydın sabah şerifleriniz hayr olsun işlerimiz bereketli hanelerimiz huzurlu olsun.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.0k

| | | |