Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

GC başvuran bekar bir kişi ile evli olan bir kişinin durumları aynı değil dolayısıyla bekar arkadaşlar örnek veriyorum sadece tek göz odada 3 - 5 ay yada 1 sene 2 sene yaşayabilir ama evli olan kişiler hele birde çocuklu ise haliyle zor. eğer çok ince düşünmeyip kafa yormazsak olmaz. mesela burada ben akşam ne yieceğim kaygısını yaşamıyorum annemde yerim olmadı abimde yeri diyebiliyorum. yada çocuklarım şu an ne yapıyor kaygısıda yaşamıyorum ya annemde yada teyzesinde diyebiliyorum ama amerika farklı anlatmak istediğim bekarlar evlilere göre 2-0 hatta 3-0 önden başlıyor....

• @Merika, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@umutaga uber 1 sene sonra ama lyft hemen yapilabiliyormus. (arabanin senesi onemli ama - ki biliryorsunuzdur diye tahmin ediyorum):)

1 sene sonra zaten kendi mesleğime başlamıs olurum tahminen . Ama lyftte 6 ay en azından istiyormus diye biliyordum. Hemen alıyorsa süpermiş. Arabanın yaşı olayını biliyorum evet.
    Teşekkürler..👍

• @dmrtkn craiglist cok da ciddiye alinacak yer degildir diye dusunuyorum./ cars.com, cargurus app leri uzerinden inceliyorum ben.

• @evrennce, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Oktay-İbiş haklısınız izlerken okurken her şey kolay geliyor, ne var yemek dağıtırım paramı kazanırım diyoruz, ama oralarda araba kullanmayı ,trafiğe alışmay,ı adres bulmayı, bilmiyoruz her şey kolay değil

Dünyanın her yerinde araba kullanır adres bulurum 🙂 o konuda güveniyorum .. 1 sene idare etsin geçindirsin beni uber,lyft,flex vs.. yeter.. 🙂

• @Merika teşekkürler birde oraya bakayım benimde fazla aklıma yatmadı 2008 BMW 328 4600 dolar yazmış çok ucuz geldi bana

• ⭐⭐⭐

@Merika tabi haklısınız uyum konusunda sıkıntı yaşayacağımız tahmin etmiyorum bu konuda sizinle hem fikirim. ama ben orada zor olanı başarmanın peşindeyim oda ailemi daha mutlu huzurlu daha sosyal bir yaşamla mutlu etmek çocuklarımın ve ailemin o sevincini dolu dolu yaşayabilmek pek Türkiyede bunu yaşamıyormuyum yaşıyorum tabiki ama ben evlatlarıma ev arsa araba mal mülk bırakmak değilde onların koluna altın bilezik olarak diplomalarını almalarını sağlamak onlara babaları olarak yapabileceğim en güzel şey bu.

• @evrennce Hele bi çıksın ondan sonra bakarız işlere 🙂

• @Hande-Tok 😃 cok green card cikmis gibi konusuyorum oyle mi 🙂 5 ekimde bu sene ilk kez basvurdum, ama mayista cikacak insallah ☺

• @Merika Motorlar konusunda vs güzel fiyatlar sunuyor craiglist ama galeriler biraz daha ucuz olabiliyor Amerika'da çoğunlukla araçlarını bireysel olarak koyan kişilerin (Craiglist gibi siteler) araçlarına değer verdiği ve ucuza galeriye vermeme yönünde olduğunu tahmin etmekteyim.
    Bu yüzden biraz daha pahalı veya ucuz olabilir örnek vermek gerekirse 2007 600RR bir satıcıda 2500 dolar iken bir satıcıda 4500 dolar olabiliyor.

• @Merika ahahahah hadi bakalım bende aynı durumdaydım geçen sene bana çıkmadı maalesef 😞 İnşallah bu sene yüzümüz güler 🙂 👍🏻

• Ben kendimi o kadar hazır hissediyorum ki 2 Ekim günü 19:20de basvurumu tamamladim

• @Oktay-İbiş, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

GC başvuran bekar bir kişi ile evli olan bir kişinin durumları aynı değil dolayısıyla bekar arkadaşlar örnek veriyorum sadece tek göz odada 3 - 5 ay yada 1 sene 2 sene yaşayabilir ama evli olan kişiler hele birde çocuklu ise haliyle zor. eğer çok ince düşünmeyip kafa yormazsak olmaz. mesela burada ben akşam ne yieceğim kaygısını yaşamıyorum annemde yerim olmadı abimde yeri diyebiliyorum. yada çocuklarım şu an ne yapıyor kaygısıda yaşamıyorum ya annemde yada teyzesinde diyebiliyorum ama amerika farklı anlatmak istediğim bekarlar evlilere göre 2-0 hatta 3-0 önden başlıyor....

Aynen katiliyorum. Sorumlu olduğun ve ellerinden tutup dünyanın bir ucuna götürdüğün ailenin rahat ve huzurlu olmasını sağlaman gerekir. Bunun için de en ince ayrıntısına kadar araştırmak ve düşünmek gerekir.

• ⭐⭐⭐

@omerelci hani eskiler der ya bekara karı boşamak kolay 🙂 evlendiğimiz gün tapuyu hanımın eline verdik düşünmeden kafa yormadan hiç bir başarı elde edilmez...

• @Oktay-İbiş Insallah en guzeli olur sizin icin de, aileniz icin de. 🙏 Ama inanin ki istedikten sonra yapilmayacak sey yok. Orada hayatin yavas olma sebebi zaten, rahat olmalari + bircok seyi gec algilayislari, bu sebeple biz turkler okul ortaminda da daha basariliyiz oralarda, en hizli cocuklar uyum saglayacak zaten 👍 Ve aile olarak gitmenin avantajlari da fazla, birkac is veya ek isle cok daha fazla kazanc saglanabiliyor. Bu konuda esiniz icin evden rahat rahat yapilabilecek etsy i oneririm mesela.:)

• @omerelci aynen çok iyi düşünülmeli bazı evlilikler bu yüzden bitiyor çünkü çok farklı ortam insanlar hayatlar herşey yabancı herkese yabancısın geçinme ve barınma işine girmiyorum bile

İşin için de aile varsa çok iyi düşünülmesi gerekiyor

• @Yunus-Tilki çok haklısınız ben mesela başvurmadan 1 gün önce oturdum eşimle konuştum çocuklar için basvuracam dedim ama böyle böyle sıkıntılarda yasiyabiliriz dedim orada birbirimize destek olacak başka kimsemiz yok dedim o zorlukları göze aliyorsan basvuralim dedim yoksa başka bir insanın gunahina gitmiyelim dedim oda kabul ett. Önceden konuşulması taraftariyim zorluklar anlatılması lazım bence sadece hayalperest olarak yapılmaması lazim

• ⭐⭐⭐

@Merika ben eşimle her akşam yudumladığımız Türk kahvesi eşliğinde karşımıza çıkacak zorlukları konuşuyorum. bu belkş 1 yada 2 senede sürebilir gittiğimiz süre içerisinde anne baba abla kardeş ebe nene dede vs vs özlemi olucak ama sen benim anama babam olucaksın bende senin anan baban olucam. ben zaten bu kararı alırken adaptasyon sorunu ve diğer konuları aştım. beni ilk başlarda endişelendiren ailemin bu süreçte nasl bir tepki vereceğiydi. çok şükür bunuda beraber aştık. diğer konuda aliexpresten 1 dolarlık ürünler alıp facebook üzerinden yada dediğiniz gibi etsy üzerinden satış yapailir hatta dün akşam bununda istişaresini beraber yaptık ve hem fikir olduk.

• @Oktay-İbiş orası öyle evlenince evde erkeklik sökmüyor.
    Eğer Allah nasip eder de gidebilirsen de en büyük destekcim de eşim olacaktir.

• @Emir600RR bilemiyorum, dusunuyorum ki, yabanciyiz oralarda sonucta, daha guvenilir garanti verip arkasinda durabilecek bir yerle is yapmak mantikli olur. 🙂 🤷♀

• ⭐⭐⭐

@omerelci aynen kardeşim bekarken ne anneye ne babaya danışırsın gidersin yaparsın ama evlenince maalesef bu olmuyor. bir şey alırken bile önce çocuklar ve hanımın geliyor aklına yaradılışımızda var 🙂

Benzer Başlıklar

• 29823
  • 906
  • 12293
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

118

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |