Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Yunus-Tilki, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Final-Approach Bu inceliğiniz için teşekkürler 2007 yılında 68.000 başvuru vardı kazanan sayısı 1418 di kzanma şansımız Türkiyede %0,9 bile değil

Evet şimdi resmi sayfasından baktım 2007 için Entrant 68 bin, Derivative 43 binlerde total 112 bin kişi. Derivative bu 21 yaşından küçük aileyle birlikte başvuranlar oluyor büyük ihtimalle.

• DV 2018 için Türkiye'den kazanan sayısı 4390 iken neden DV 2020 için bu rakam 2700 lerde?

• @Final-Approach, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

4390 iken neden DV 2020 için bu rakam 2700 lerde?

evet doğru 2019 da da 2411. 2018 senesinde kazanan ama mülakat tarihi alamayan çok oldu ne yazık ki. kötü bir seneydi.

• ⭐⭐

Bu ileti silindi!

• Arkadaslar merhaba hepinize.

Ben birturlu basvuru yapamadim. Siteden surekli “The requested URL was rejected” seklinde bir uyari aliyorum. Baska bu uyariyi alan var mi ?

• @mertbayar, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Arkadaslar merhaba hepinize.

Ben birturlu basvuru yapamadim. Siteden surekli “The requested URL was rejected” seklinde bir uyari aliyorum. Baska bu uyariyi alan var mi ?

Dün öğle saatlerinde de yoğunluk vardı. Başka tarayıcılardan başvuru yapmayı deneyin hocam ya da akşam saatlerinde tekrar deneyin. Nasıl olsa uzun zaman var önünde. Önce ya da sonra başvuru yapmak kazanmaya bir etki etmiyor.

• @Muhtaradana F1 ile lotonun bağlantısı yok evet ama konsolosluk görevlisi senin göçmen olma niyetinin olduğuna muhakkak kanaat getirir. Yani ABD'de bir fırsat gelse göçmen olarak kalabileceğini düşünür.

• @Majezik, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Muhtaradana F1 ile lotonun bağlantısı yok evet ama konsolosluk görevlisi senin göçmen olma niyetinin olduğuna muhakkak kanaat getirir. Yani ABD'de bir fırsat gelse göçmen olarak kalabileceğini düşünür.

Hocam öyle düşünürsen lise mezunu olup üniversite öğrencisi olmadan işsizken Amerika'da dil eğitimine giden birçok Türk var. Ve bu kişilerin çoğu özellikle San Diego gibi şehirlerde aylık 400-500 dolar ucuz dil kurslarına giderek sürekli eğitim vizelerini uzatıyorlar.

Evet belki bu bir dezavantaj olabilir ama belgelerini eksik hazırlamadığın, mali durumunu da yeterli belirtirsen sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum.

• Hey yarabbim, sitenin hata verme sorununu cozdum bu sefer de middle name yerine gidip soyadimi yazmisim aceleden. Kafayi yiycem ya. Direk elendik zaten artik

• @mertbayar, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Hey yarabbim, sitenin hata verme sorununu cozdum bu sefer de middle name yerine gidip soyadimi yazmisim aceleden. Kafayi yiycem ya. Direk elendik zaten artik

Geçmiş olsun. 😕 Niye acele ettin ki başvurular bir dahaki aya kadar devam ediyor zaten.

• @Final-Approach
    Git gide Artıyor başvuru ama pasaport şartı güzel oldu biraz daha filtre oluşturulmalı gerçekten gideceklerin hakkı için dünya genelinde yoğunluk her geçen sene artıyor

ss.PNG

@Final-Approach
    Git gide Artıyor başvuru ama pasaport şartı güzel oldu biraz daha filtre oluşturulmalı gerçekten gideceklerin hakkı için dünya genelinde yoğunluk her geçen sene artıyor

ss.PNG

Kanada ya da Avustralya gibi puan sisteminin getirilmesi güzel olurdu.

İngilizceyi çok iyi bilenle hiç bilmeyen arasında bir fark yok.

Yüksek lisans yapan ile yapmayan ya da üniversite mezunu olmayan arasında bir fark yok.

Ama Amerika'yı da Amerika yapan bu zaten. Fırsatlar ülkesi ve bu fırsatı olabildiğince çoğu kişiye tanımak istiyor.

Belki adam kendi ülkesinde okuyamadı ya da Türkiye gibi doğru dürüst yabancı dil eğitimi verilmeyen bir ülkeden de vatandaşlarının çok iyi İngilizce bilmesi beklenemez.

• @Final-Approach Peki Green Card olmadan oturma izni nasıl alınır mülk alma şartı dışında

• @Yunus-Tilki amerikan vatandaşıyla evlenirsen alabilirsin mesela bir çok yolu var

• çok şükür başvuruyu tamamladım chromedan denedim submit yapınca hata aldım sürekli. internet exp dan yaptım. herkese başarılar

• @evrennce evlenmek mi 🙂 hayatımın hatası olur Teyzemler orada yaşıyor onlarda bu teklifte bulunmuştu buradan bir kız ayarlayalım diye ama sıcak bakmıyorum o işe

@Final-Approach Peki Green Card olmadan oturma izni nasıl alınır mülk alma şartı dışında

1. Green Card Lottery
    2. Amerikan Vatandaşı ile Evlenme
    3. Sponsorlu İş
    4. Orduya Katılmak
    5. İltica

Normalde orduya katılmak için Green Card sahibi olmak gerekiyor ama iki yıl uluslararası öğrenci olarak ABD'de bulunuyorsan yine orduya katılma hakkına sahipsin.

Sıfır İngilizce birinin yapabileceği bir şey şu olur. Üniversitenin ESL programına gider F1 visa statüsünü alır. Böylece kampüste haftada 20 saate kadar çalışma hakkına sahip olur dil kursuna giderken. Dil kursu bitmeden önce üniversitenin bölümlerine başvurur, kabul alır. Üniversitede okurken iki yılını tamamladıktan sonra orduya katılırsın ya da Amerikan bir hatunla evlenirsin. 🙂

• @evrennce, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

çok şükür başvuruyu tamamladım chromedan denedim submit yapınca hata aldım sürekli. internet exp dan yaptım. herkese başarılar

çok doğru bir tespit. dv lottery'nin fotoğraf uygunluk testi için flash desteği sebebiyle chrome'da sıkıntı çıkmıştı. ie explorer'la halledince başvuruyu da burdan yaptım bi sıkıntı yaşatmadı.

• @Ayhanes korkum şu acaba yaptık ama göremedik mi 😞

• @evrennce en az 2'şer 3'er kere kontrol etmişimdir 4 kişilik ailemin girdilerini :)) inşallah hata yapmamışızdır.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |