Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Umudun adıdır İngilizce😉 nacizane herkese tavsiyem ingilizcenizi geliştirmeniz. Ben şahsen greencard dan daha çok buna odaklanıyorum. Önümüzde, kazanmamız durumunda bile 1.5 sene var. Sonraki sene kazanmamız durumunda ise 3 sene var en az. IELTS TOFEL gibi sınavları hedef koydum kendime. Şayet başarılı olursam, ABD CANADA AVUSTRALYA 3 ülke için de elime fırsat geçmiş olacak. Hem bekleme süreci verimli geçmiş olacak hem de kazanırsam ciddi bir donanım kazanmış olacağım. Ayrica hayal kırıklığı seviyesini de en aza çekmiş olacağım. Gerçekten bir şey istiyorsak kendimizi ciddi şekilde hazirlamamiz gerektiğini umudumuzu sadece bir lotoya bağlayarak hayal kırıklığı yaşamamız gerektiğini düşünüyorum. Hepinize bol şans dilerim. 😊

• @evrennce 4. yılım olacak kaybettiğimiz zaman nasıl alınacağını bilmiyorum valla. Nasıl alınıyor?

• @Muhtaradana, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@honesthope başvuru tarihleri arasında geçerli bir pasaportunuz olması yeterli ( 2 ekim-5 Kasım) ama bu pasaportu mutlaka saklamalısınız

İlla 5 kasıma kadar geçerli olması şartmı mesela başvuru tarihleri içerisinde herhangi bir günde örneğin 25 ekimde süresi bitiyor olsa ve sizde o tarihten önce başvurmuş olsanız geçersiz mi olur başvurunuz. Çünkü başvuru yaptığınızda halen pasaportunuzun süresi bitmemişti.

• @vermaynen haklısınız maalesef bizim insanımız böyle eğer gitmeyeceksen ne işin var çekilişte bence green card çekilişi yapan kişiler kişi başına 100 dolar gibi bir fiyat alırlarsa o zaman işte o bakayım çıkacak mı diye kişiler ortadan kalkar şahsen ben böyle olması taraftarıyım her senede bu ücreti veriri
    m o zaman kazanma şansımız artar ki baya artar

• Bu ileti silindi!

• @anilcangokben status check bölümünde unuttum kısmı var daha detaylı bilgi istiyor ad soyad mail adres falan sonra veriyor diye biliyorum. 2021 dv ins bölümde okudum. Sık sorulan sorularda confirmation numaramı kaybedersem ne olur diye bir bölüm var

• @evrennce teşekkür ederim bilmiyordum. başımada gelmediği için aklımada hiç gelmedi böyle bir durum

• Eşim ve kendime başvuru yaptım sormak istediğim bir soru var eşim Lise Terk ama 3 sene eczanede çalıştı Geçerli Mesleklere Baktığımda Çalıştığı iş listede gözüküyor ama şuan Çalışmıyor herhangi bir sorun teşkil edermi E-devlette 3 sene çalıştığına Dair Hizmet Dökümü var

• @Muhtaradana, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

farklı bir fotoğrafla çekilişe katılmanız lazım, fotoğrafı evinizde de kendi telefonunuz yada fot

bizde evde çekelim dedik ama yönergede cep telefonu ile çekmeyin diyor 😞

• Keşke pasaport yerine ücret alsalarmış daha mantıklı olurmuş pasaport maşallah olmayan yok 😀 bende yok ben yeni çıkartcam bu üçüncü başvurum olcak keşke paralı yapasalar o zaman belki şans %5 falan olurdu 😀

• @erdenbcr cep telefonu ile çekmeyin demiyor düşük çözünürlüklü telefon ile çekmeyin diyor..

• @ahmet-34

dv2018rakamlar.jpg

DV-2018 Başvuru sayısı 406.929 kazanan ise 4.390 bu pasaport işi devreye girince başvuru sayısı nispeten 290.000 ile 350.000 olması lazım kazanan ise 2810 olması ve bizim gibi gerçekten isteyenler kazansın

• Arkadaşlar bu sene yine çekilişe katılmak istiyorum ancak; Kasım ayında F1 vizesi için başvuru yapacağım. Şimdi pasaport bilgileride girildiği için F1 için mülakata gittiğimde kazık gibi Green Card'a başvurduğum ortaya çıkacak ve F1 vermeyecekler. O yüzden şuan çok kararsızım ne yapsam bilemedim.

• @Yunus-Tilki bey 2019 kazanan sayısı 2411 ve 2020 kazanan sayısı 2709 du. bu çekilişlerde de pasaport zorunluluğu yoktu. Ülke kotası diye bir şey var 3500 o yüzden 2018 de 25bin case nosunun üzerindekiler mülakat tarihi alamadılar kazanmalarına rağmen. 2021 kazanan sayılarının makul düzeyde olacağını düşünüyorum ve kazana herkes vizelerini alabilecektir. bol şans şimdiden hayırlı olsun.

• @mamilim90 2 sene yeterli oluyor sorun çıkmaz.

• @srhnkskn
    Sayın @crazycells in başvuru yönergesi açıklandığı anda yaptığı açıklamadan ben böyle bir çıkarım yaptım ⬇⬇⬇⬇️ ama bu açıklamada net bir tarih aralığı yok
    DV2021 Bekleme Odası https://yesilkartforum.com/forum/post/84785

Ama biz bunu @crazycells a soralım
    Adminim başvuru sırasında pasaportumuzun günü var
    Örnek
    Pasaportumuzun geçerlilik süresi 12 Ekim 2009-12 Ekim 2019
    Biz de pasaportumuz halen geçerli iken 6 Ekim 2019 tarihinde dv lottery çekilişine başvuru yaptık
    Bizim bu pasaportla başvurumuz da bir sıkıntı oluşur mu?

Yoksa pasaport geçerlilik süresinin 5 kasım 2019 sonrası olması mı lazım?

• @phozz Ülke kotası 3500 diye bir şey yok

Yasa şu şekilde "Hiç bir ülke yıllık göçmen vizesinin %7 ‘sinden fazla Green Card alamaz."

• @mamilim90 açık öğretime eşinizi mutlaka yazdırın, tedbir olarak

• @Muhtaradana @crazycells Selamlar bir şey sormak istiyorum.
    DV 2020 talihlisiyim. DV 2021 için de annem ve babam adına başvurmak istiyorum. Annem ev hanımı ve ilk okul mezunu, babam da ilkokul mezunu emekli devlet memuru. Annem adına sanırım başvuramam. Peki babam adına başvurabilir miyim?
    @Muhtaradana inşallah ankarada mülakatta görüşürüz numaralar yakın:)

• @Muhtaradana Başvuru sırasında geçerlilik süresi geçmediyse başvuru kabul oluyor

örneğin 6 ekim son günü ayın 5 inde başvuru yapa bilir mülakata çağrılmadan önce süre uzatması lazım

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

56

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |