Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• burdan da resmi kontrolden gecirebiliriz sanirim.

• photo tool dan resmi ekleyip ayarladigimizda youtube dan izledigim her video da farkli sekilde kesip resmi aliyorlar tam bir olcusu yok mu acaba bunun. Kimisi ilk yuvarlagin icine ceninin altini yakin yeri aliyor kimisi biraz ustunu aliyor yada ikinci kisimda sacin belli bir kismi disarda kaliyor bazilarinda bazilari da hepsini icine alip kesiyor. Tam olarak bunun bir olcusu yok mu ?

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@fetihy https://www.idphoto4you.com/ gir bu siteye sonra ayarları bunun gibi yap tüm kutuları işaretle gözat resmi koy ondan sonra çıkan yeşil şablona göre ayarlarsın
    44.jpg

deneme amacli gece seneki basvurdugum resimle burdan ayar yapmaya calisiyorum fakat video da ki gibi cizgi tam gozumu ortalama yapmiyor daha cok alnima dogru cizgi olusuyor resim kuculmuyor o yuzden goz hizasina gelmiyor malesef. Demekki resimde bir problem var bu sene baska resim cekilirken buna dikkat edeyim.

• Evet fotoğrafları çekindik. Artık pasaport randevusunu bekliyorum. Fakat şöyle bir şey oldu; greencard için çekineceğimi fotoğrafın özelliklerini arka planın beyaz olmasını 6*6 olmasını dile getirdim. Ama çekerken arka taraf gri renkteydi. Fotoğrafı editleyerek beyaz hale getirdi. İçimde ister istemez kuşku oldu acaba çok mu Photoshop lu anlayamadım. Sizce ne yapsam? Ayrıca suratımdaki sivilce bile duruyor yani anlayacağınız tek shop sadece arka planda

• @anilcangokben daha önce sadece arka fonu photoshop la beyaz yapmanın kabul edildiğini yazmıştı sayın @crazycells

• @Muhtaradana siz sonuç olarak kazanmış kişisiniz acaba sizde yorumlarmısınız özelden atsam? Çünkü içime su serpmek istiyorum cidden aşırı rahatsız oldum bu başvuru 4. olacak yeter

• @anilcangokben
    hiç endişe etmeyin, fotoğraf içinize sinmediyse

burda çok güzel nasıl yapılacağını anlatılmış, evde kendiniz cep telefonunuzlada çekebilirsiniz

• Arkadaşlar pasaport ücretini online olarak ödeyebiliyor muyuz gelir idaresi başkanlığından ? Dekont yazdırabiliyor muyuz online ödemede? Hafta içi mesai saatleri çalışıyorum bankaya gidemeyeceğim, online ödeyip pasaport alan varsa yardımcı olabilir mi? Bir de vergi dairesi/mal müdürlüğü kısmına nereyi yazmamız lazım Ankara merkez diye bir seçenek göremiyorum? şimdiden teşekkürler

• Vize görüşmesinde kaç aylık banka dökümü istiyorlar?
    Banka imza sirkesi nedir?

• @anilcangokben
    Harç ödenmiyor 133 TL defter bedeli ödeniyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@marcus94

bu şekilde ödeyebilirsin

pasaport.jpg

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@marcus94
    ikinci sorun vergi dairesi mal müdürlüğü pasaport başvurusunda soruyorsan önce para yatıracaksın sistemde gördükten sonra randevu alabilirsin.

• Selam, basvuru ile ilgili kısa bir sorum var.

Bir arkadaşım şu an amerika’da ve bu sene de basvurusunu yapacak. Amerika’da oldugu sure icinde bir cocuklari oldu. Basvuru surecinde foto vs. amerikan vatandasi olan cocuklari icin de tum bilgileri girmeliler degil mi? Eger kazanirlarsa sureci nasil devam ettirecekler?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Anka daha önce bunu konuşmuşlardı @crazycells amerikan vatandaşı olanlar için green kart başvurusu yapılmıyordu dimi.

• ⭐⭐⭐⭐

@Anka Amerikan vatandaşı olan çocukları başvuruya eklemiyorsunuz onlar için herhangi başvuru yok

• @crazycells, out of state durumundayken gc cikinca surec nasil isliyor?

• @ayvalik10 Adsız.png sormak istediğim soru şuydu burdaki seçeneklerden çankaya nüfus müdürlüğünü seçemiyorum nereyi seçmem lazım ankara merkez yazmıyor, veraset ve harç dairesini mi seçeceğim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@marcus94

Sitesinden hesaplamalar girersin oradan vergi numarası sorgulama girince sana bilgiler gelecek veraset harç dairesi çıkmaz

• Vize görüşmesinde kaç aylık banka dökümü isteniyor
    Banka imza sirküsü nedir nasıl alınır?

• Herkese şimdiden başarılar , ancak bazı arkadaşlar unutmasın ki bu bir çekiliş... Çıkarsa çıkar... Çıkmaz ise yolumuza devam ederiz...

Bazı arkadaşlar görüyorum tüm planını %1-2 lik bu çekişile bağlamışlar.

Yapmayın çok üzülürsünüz...

Nacizane tavsiyem başvurunuzu yapın , telefona hatırlatma koyun mayıs ayını. Bu forumada mayısa kadar girmeyin , çünkü bu konuları takip edip burdaki giden arkadaşların hikayelerini okumak bizleri dahada bağımlı hale getiriyor.

Hele hele 10. başvurusu olup her sene bu foruma hayallerini anlatan bir sürü insan var. Arkadaş bu bir bağımlıktır ve iyi değildir.

Bu forum kuruluş amacı ile muhteşem bir site yüzlerece insanada yardım etmiştir eminim ama , bu forumda gezinip hayal kuran binler var.

Son sözüm Shutter Island filminden bir replik olsun ;

"Arzu ettiğin şeyler, beklemekten vazgeçtiğin anda gerçekleşir. Bu; hayatın ‘sen bakarken soyunamıyorum’ deme şeklidir."

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

144

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.7k

| | | |