Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizbilmez Gocmen Vize ve 21 Yas Siniri Problemi içinde söyledi:

pardon yanlış cevapladım.19 ocak 2006 yılında başvuruldu amcam tarafından ve bizde 18 aralık 2018 de işlemlere başladık 01 şubat 2019 da ise görüşmeyi bekleyin emaili aldık ayrıca yukarıdaki bilgi içinde teşekkür ederim içim rahatladı çok büyük bir stresten kurtardınız beni 🙂

Basvurunun alindigi tarih var, bir de USCIS tarafindan kabul edildigi tarih var. Amcaniz sanirim basvuruyu 19 Ocak 2006'da USCIS alacak sekilde doldurmus, bir de USCIS'in bu basvuruyu kabul ettigi tarih onemli. 2006 ortasi olmasi lazim... NOA1 gitmistir amcaniza, belki USCIS hesabiniza girerek de gormek mumkun olabilir, emin degilim...

iste Haziran 2019'a yani 21. dogum gununuze o kadar daha ay ekleyeceksiniz ve siz o surede 21'i doldurmamis kabul edileceksiniz.

• o tarihi bilmiyorum akşam araştırırım çok teşekkür ederim cidden çok yardımcı oldunuz son bir sorum olacak aile birleşimi vizesinde vize alımı kesin bir adım mı giriş yapabilmek için

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizbilmez Gocmen Vize ve 21 Yas Siniri Problemi içinde söyledi:

sayın @crazycells merhaba rahatsız ediyorum tekrar kusura bakmayın sadece stres içindeyim.teyzemler amerika da eskiden konsoloslukta çalışan bir arkadaşlarıyla görüşmüşler ve arkadaşı 21 yaş için sorun olur demiş bunu demesinin sebebi eskiden çalıştığı için eski kurallara göre bir ilgisi olabilir mi? kurallar değişti mi bir bilgim yok ama benim durumumda olupta sorun olmadan giden var mı acaba..

neden dedigini bilmiyorum, lakin sizinle paylastigim linkler resmi yonergeler. Eger dediklerime inanmiyorsaniz oradan kendiniz de okuyabilirsiniz.

• @crazycells teşekkür ederim

• Yasaklı

@crazycells bn bu yıl hem kendim başvurdum hem de 31.07.1997 dogumlu kızım için ayrıca başvuru yaptım. Kızım kazanırsa biz onunla gidebiliyor muyuz?(Kızım bekar, ailesi olarak biz varız) Ben kazanırsam kızım için extra başvuru mu yapmalıyım nasıl bir yol izlemem gerekir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sinem-akçam Gocmen Vize ve 21 Yas Siniri Problemi içinde söyledi:

@crazycells bn bu yıl hem kendim başvurdum hem de 31.07.1997 dogumlu kızım için ayrıca başvuru yaptım. Kızım kazanırsa biz onunla gidebiliyor muyuz?(Kızım bekar, ailesi olarak biz varız) Ben kazanırsam kızım için extra başvuru mu yapmalıyım nasıl bir yol izlemem gerekir?

Hayir, maalesef anne/baba diversity visa'dan yararlanamiyor; sadece talihlinin esi ve 21 yas alti cocuklari; o nedenle ne siz kizinizi goturebilirsiniz, ne de kiziniz sizi...

Aile sponsorlugu icin su konuyu incelemelisiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/75/family-sponsored-green-card-aile-sponsorluguyla-green-card-almak

• Merhaba esim kardeslik lotosunda bir hafta once green kartini aldi ogluma ve bana basvuru yapacak fakat oglum subat 9 da 20 yasina girdi dolayisiyla 21 yasina az kaldi bu durumda ne yapabiliriz bizi bilgilendirirseniz cok sevinirim tesekkur ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nazli Gocmen Vize ve 21 Yas Siniri Problemi içinde söyledi:

Merhaba esim kardeslik lotosunda bir hafta once green kartini aldi ogluma ve bana basvuru yapacak fakat oglum subat 9 da 20 yasina girdi dolayisiyla 21 yasina az kaldi bu durumda ne yapabiliriz bizi bilgilendirirseniz cok sevinirim tesekkur ederim

Kardeslik lotosu diye bir sey yok, eger F4 kategorisinden bahsediyorsaniz (kategoriler icin su konuyu incelemelisiniz) bu surec oldukca uzun surecegi icin size sira geldiginde oglunuz 21 yasini coktan asmis sayilacak, bilginize.

• Esimin abisi abd vatandasi esime bas vuru yaptiginda bana ve oglumada bas vuru yapmisti avukatimiz bir yil surecegini soyledi nasil bir yol izliyecegi hakkinda bilgim yok

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Esimin abisi abd vatandasi esime bas vuru yaptiginda bana ve oglumada bas vuru yapmisti avukatimiz bir yil surecegini soyledi nasil bir yol izliyecegi hakkinda bilgim yok

Anladim, size yillar once (~10 veya daha fazla) basvuru yapmisti ve F4 kategorisinden siraniz yeni geldi. Bu durumda mulakat tarihini 21. yas gunu + ilk basvuru kabulundeki gecikme kadar gun sonrasindan oncesine alirsaniz cocugunuz da bu sanstan yararlanabilir.

• Evet esim greenkartini aldi simdi benim ve oglum icin evrak hazirliyoruz ben ve oglum turkiye deyiz esim abd de yasiyor avukat oglum icin dogum belgesi bizim aile cuzdanini ing cevrilmis istiyor ama dogum belgesini dogum yaptigim hastehaneden mi almamiz gerekiyor bilmiyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Evet esim greenkartini aldi simdi benim ve oglum icin evrak hazirliyoruz ben ve oglum turkiye deyiz esim abd de yasiyor avukat oglum icin dogum belgesi bizim aile cuzdanini ing cevrilmis istiyor ama dogum belgesini dogum yaptigim hastehaneden mi almamiz gerekiyor bilmiyorum

Ok, o halde siz kardes uzerinden degil es uzerinden Green Card aliyorsunuz? Siz F4'e Turkiye'de mi devam ediyorsunuz? Yoksa esiniz uzerinden F2A mi yapiyorsunuz? Eger F4 ise size sira gelme ihtimali var ama neden su an belgeleri hazirliyorsunuz onu tam anlayamadim, eger F2A ise bekleme suresi uzun oldugundan buyuk ihtimal oglunuz sira gelene kadar sansi kaciracak.

Size yukarida verdigim konulari iyice okuyup ne durumda oldugunuzu anlamaniz gerekiyor. Daha sonra surec ile ilgili sorulari da ilgili baslikta sormalisiniz. Bu baslik altinda 21 yasi ilgilendirmeyen ama surecle ilgili olan sorulari sormaniz uygun degildir maalesef. Zaten her kategorinin ayrica konusu var ve sizin sordugunuz sorularin cevaplari oralarda var.

• Tesekkur ederim verdiginiz bilgiler icin

• Selam,daha önce bu başlık altına ilk süreçlerde gelmiştim.13 Haziran da 21 yaşımda oluyorum.Yaş problemini öğrenince,21 yaşıma girmeden önce istenilen tüm bilgi ve belgeleri hemen eksiksiz göndermiştim.Şubat 1 de evrak onay maili almıştık.Tüm bu işlemlerin 21 yaş gününden önce olması bence çok önemli çünkü iş artık konsolosa kalıyor,üstünüze düşeni zamanında yapmalısınız.Bugün Ankara dan mail geldi,süreci anlatmıştım onlara(mail ile).Mülakat tarihimiz 21 yaş günümden 12 gün sonra.Sayın @crazycells in de önceden bana söylediği gibi,konsolosluk da mülakata katılabileceğimi ve CSPA statüsü altında yaşımın koruma altında olduğunu söyledi.Bu durumda olan arkadaşlar lütfen zamanında eksiksiz bir şekilde belgelerinizi göndermeye dikkat edin,aksi taktirde bu korunmadan yararlanamayabilirsiniz. Bu süreci doğrudan yaşadığım için bilgi vermek istedim umarım yardımcı olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizbilmez bilgilendirme icin tesekkurler, surecinizde de bol sanslar 🙂 deneyimlerinizi bekliyoruz.

• Greencard cekilisi 21 yas ile ilgili sorum olacakti.Bu 21 yas olayi, 21 yasini doldurup 22.yasiindan gun alındigındamı sona erer?mesala 16.10.1998 dogumlu cocugumu bu ekim ayinda yapilacsk muracatlara aileye dahil edebilecekmiyim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@huseyin, içinde söyledi: Gocmen Vize ve 21 Yas Siniri Problemi

Greencard cekilisi 21 yas ile ilgili sorum olacakti.Bu 21 yas olayi, 21 yasini doldurup 22.yasiindan gun alındigındamı sona erer?mesala 16.10.1998 dogumlu cocugumu bu ekim ayinda yapilacsk muracatlara aileye dahil edebilecekmiyim

Eger 16 Ekim'den once basvuru yaparsaniz eklemeniz gerekiyor, eger 16 Ekim'den sonra yaparsaniz eklememeniz gerekiyor.

1. yas gunune kadar gecerli, 15 Ocak 2000 tarihinde dogmus biri 21. yas gununu 15 Ocak 2021'de kutluyor.

• Ehliyet alrken, emekli olurken vs hep soylenen yaşın dolduruldugu tarih baz alinirken bunda durum farkli demekki. ilgili yaşa, yani 21 yasina girdigin gibi olay bitiyor.

• Sayin crazycellas oglum ve benim casemiz aktiflesti su an 15 gun oldu nvc den haber bekliyoruz .nvc bizden hangi evraklari istiyecek bu konuda bize bilgi verebilirmisiniz .birde oglum subat 9 .2020 de 21 yasinda olacak dolasiyla oglumun yas problemi olurmu bu surec fazla uzun mu surecek bilgi verebilirmisinz ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

121

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |