Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Green Card çekilişini kaçıncı başvurunuzda ve kaç yaşındayken kazandınız?

1. ya da 5. başvurumda kazandım. 30 yaşımda.

• İnsanın umudunu diri tutuyor bu başlık. İnsana vazgeçmemesi gerektiğini hatırlatıyor. Umarım 2021 sonuçlarıyla beraber bize de bu başlığın altına şu kadarıncı başvuruda çıktı diye yazmak nasip olur.

• @KingTricky oyle buradalar ikiside 🙂

• Bu sene bizim eşimle ilk başvurumuz olucak burayada yazıcam ve o kadar ki hissediyorum bi tiyo vereyım case number 3xxx yada 13xxx😂👍

• Burdan bi yer alalım dv2021 de kazanınca bu mesajımı editlerim 2.ci başvurumda çıktı diye 🙂

• Bende bu kısımda yer almak isterim. Umarım bu mesajımı editlemek nasip olur 🙂

• İlk başvurumda kazandım, yaşım 35. Eşim de benim sayemde kazanmış oldu, tek bir başvuru yapmıştık. En geç Ocak ayında komple yerleşiyorum.

• İlk başvuruda kazandık, Ozaman yaşım 31 idi

• @yalta TR de ne işle meşkuldünüz acaba?

• @kaya 10 yıl kadar otomotiv lojistiği son 3 yıldır da Kocaeli de bir limanda Ro-Ro gemilerine ve limana survey hizmeti veren bir firmada çalışıyordum.

• Bende hep katılanların kazananların yaş ortalamasını merak ediyordum. Bu başlığın açılması güzel olmuş. 32 yaşındayım eşimle birlikte ilk başvurumuz dv2021 çekilişi olacak. İnşallah ilk başvuruda kazananlardan oluruz. Yaşım geçti mi diye dişünürken Allah izin verirse uzun yıllar şansımızı denemeye motive etti burada okuduklarım. Hepimizin hayallerinin dileklerinin gerçekleşmesi dileğiyle 😊

• ⭐⭐

GC çıkması talih olmakla birlikte başvurarak ve takip ederek aslında bu fırsatı kendinize siz yaratıyorsunuz. Belirli bir vizyonla oluyor bu da... Sonrasında süreci takip etmek dikkat, özen, araştırma, ilgi istiyor. Ve tabii ki asıl mücadele Amerika'ya geldikten sonra başlıyor. Maddi ve manevi zorlukları var. Birçok kişi bütün eğitim ve kariyerini bir bakıma "sıfırlayarak" geliyor. Burada geçerli olmuyor. Birikim, kendini yetiştirme, uyum sağlama, tek başına ayakta durma, kültür şoku vs... Güçlü olmak, azim ve sabır gerekiyor. Belirli bir yaştan sonra kurulu düzeni bırakıp aile sorumluluğuyla, hele kariyeri sıfırlayarak bunları çok uzak bir ülkede başarmak kolay iş değil. Ancak imkansız da değil. Yapabilenleri kutluyorum. Bu forumda dayanışma içinde oluyoruz ve bu zorlukları bir nebze hafifletiyoruz. Bu yola giren herkese başarılar ve bol şans diliyorum.

• kendi başıma 9 eşiminde 3. başvurusu bize çıkmıyor çıkacağına dairde umutlarımı kaybettim açıkcası.

• 2.başvurumda kazandım, yaş 29'da.

• İLK BAŞVURUMDA ŞANSLI OLDUM - (37 )

• 2008 yılında 2009 yılı GC için başvurmuştum. ilk başvurumdu. 35 imde tığ gibi delikanlıydım 🙂 O yıla kadar GC nin gerçek olduğunu düşünmüyordum ta ki KCC den büyük zarf gelene kadar..

• ⭐⭐

@hasbelkader ben şu an 35 sanıyordum ne yalan söyleyim 🙂 tecrübe konuşuyor artık usa ile ilgili soruları bol bol sorarım (inş ilk yılımda çıkar) yıllardır başvurmak isteyip yapamayan biri olarak

• @haymatlos_ tabi ki sorabilirsin. Bilgim ölçüsünde cevaplamaktan keyif duyarım sorularını. Bilgi paylaştıkça çoğalır. Bu arada bana GC 2009 yılında çıktı ancak 2013 yılında buraya kalıcı olarak yerleşebildim. Geçtiğimiz Eylül ayında altıncı yılı tamamladım.

• ⭐⭐

@hasbelkader vatandaşlığa da da başvurdunuz yani 🙂

• Evet geçen sene o işi de hallettim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |