Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• gc basvuru doneminde abd de olacagiz adres bilgileri girerken suan bulundugun yer olarak abd deki adres bilgilerimi mi doldurmam gerekiyor yoksa tr deki mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vermaynen, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

gc basvuru doneminde abd de olacagiz adres bilgileri girerken suan bulundugun yer olarak abd deki adres bilgilerimi mi doldurmam gerekiyor yoksa tr deki mi ?

posta adresiniz hangisi ise onu kullanmalisiniz.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

gc basvuru doneminde abd de olacagiz adres bilgileri girerken suan bulundugun yer olarak abd deki adres bilgilerimi mi doldurmam gerekiyor yoksa tr deki mi ?

aciklandiginda gc sonucu nerde olacagim kesin degil ama ? iki taraftada olabilirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

aciklandiginda gc sonucu nerde olacagim kesin degil ama ? iki taraftada olabilirim.

sonucun aciklanmasiyla pek alakasi yok aslinda bu durumun. "Size gelen postalar hangi adrese geliyor?", bu soruya cevabiniz ne ise, onu yazabilirsiniz. Cok ayrinti dusunmenize gerek yok.

• @birumut mesela amerikaya,türkiyeden iş başvurusu yaparakda gidebilirsin eğer iyi bir işin varsa yazılımcı,yada özel yemek yapan aşçı gibi yada 3d artist felan gibi mesleklerle o şirkete başvurabilir ve h1b vizesi alabilirsin daha sonra şirket sana sponsor olup sana greencard çıkartabilir.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

sonucun aciklanmasiyla pek alakasi yok aslinda bu durumun. "Size gelen postalar hangi adrese geliyor?", bu soruya cevabiniz ne ise, onu yazabilirsiniz. Cok ayrinti dusunmenize gerek yok.

tskler crazycells,

• Herkese iyi şanslar. Biz de yerimizi aldık bakalım 🙂

• 15.oct.19 da uygulamaya konulacak. Trump efendi DHS aracılığıyla demiş ki para yardımı almayacak devletten. İleriki yıllarda vatandaşlık için başvurana kıstaslarım var diyor;
    1- Mali durum
    2- İngilizce
    3- Eğitim Durumu (Üniversite olunduğu zaman kabul)

Resmi gazete de yayınlandı Ekim-15' e kadar itiraz gelmez ise yasalaşacak. Şahsi düşüncem hangi kongre ya da alt meclis buna itiraz etsin. Yasa; tanımlamalar ve madde sıralamalarını ve atıfları düşersek 199 sayfa gibi bir şey yapıyor. Ha bu arada; önceden aldım ben GC (örn: 2016) beni etkilemez demeyin şu anda 2013 talihlilerini saymazsak 2014 talihlileri bile bu sene vatandaşlık hakkım var başvuracağım derse bile ama yardım da almışsa bu süre zarfında (en az 1 yıl yardım almışsa) maalesef vatandaşlık yok yardım almışsın diyecekler. Okul için yardımlardan tutun da işsizlik ve bebek için mama yardımı bile alsan göçmen olarak babalar maalesef diyor.

Böyle bir yasa geleceği belliydi çünkü; Bulgaristan'a kimse vatandaşlık için başvurmuyordu. Etrafımızda hemen hemen 6 kişiden 1'i Bulgaristan göçmeni. Ne zaman ki Ab üyesi oldu Bulgaristan (2007) vatandaşlıkta patlama yaşandı Türkiye tarafından ve Bulgar hükümeti her sene bir yasa çıkarıyor Türkiye'den almamak için. Şimdi ülkemiz için Avrupa vatandaşlığı artık verilmemekte hep yeni yasalar çıkmakta. Bizim ülke için değil tüm dünya ülkeleri için böyle.

Üzücü ama pasaport gibi bu yasa da bir eleme kıstası olur başvurularda, eğer okuyan ya da bilen olursa.

• Bu sene, bu pasaport konusu gerçekten hayata geçirilirse, biraz daha umutlu olacağız sanırım çekilişten. Daha başvurular bile başlamamış olsa da şimdiden gerçekten isteyen, başarmak için emek, zaman ve para harcamaya hazır olan herkese bol şanslar...

• diyorki eger onaylanirsa ekimde bu sene green card kazananlar vatandaslik almak icin mali yardim almamis ingilizcesi olan ve univ mezunu olma sarti yerine getirirse vatandaslik alabilecek. Burda ingilizce seviyesi ne istenicek ve univ mezunu abd de mi olma kosulu yoksa kisi kendi ulkesinde univ mezunu olmasi yeterli mi? Madem bu kadar sey istiyorlar green card seciminde univ mezunu sarti ve ingilizce sarti koyarsin bunlara sahip olanlari secersin bu kadar basit. Neden onune geleni alip sonra su sarta bu sarta sahip olsun diye ugrasiyorsun ki anlamis degilim kolay yol dururken zor yolu seciyor sacmalik.

• @vermaynen her yeşil kartı olan vatandaş olamasın diye düşünüyor olabilirler bence..

• ⭐⭐⭐⭐

benim görüşüm bu yasalaşır lakin biraz değişikliğe uğrar mesela üniversite mezunu olma şartı belli bir kesimin hakkını kısıtlıyor buna karşı çıkan gruplar olacaktır.

• @VolkanU, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@vermaynen her yeşil kartı olan vatandaş olamasın diye düşünüyor olabilirler bence..

Evet suan yesil kart almis ama daha vatandaslik suresini doldurup vatandas olmayan kisiler icin de dusunuluyorsa ozaman bisey diyemem tabi. Ne dusunduklerini bilemiyoruz malesef.

• @vermaynen bundan sonrası için de düşünüyor olabilirler.
    Yeşil karta bir ön eleme sistemi getirmeyelim ama vatandaşlığa getirelim.

İş gücü gelsin ama oy veremesin.

Mantıksız veya saçma değil bence..

• @VolkanU, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@vermaynen bundan sonrası için de düşünüyor olabilirler.
    Yeşil karta bir ön eleme sistemi getirmeyelim ama vatandaşlığa getirelim.

İş gücü gelsin ama oy veremesin.

Mantıksız veya saçma değil bence..

Olabilir bakalim zamanla gorecegiz artik.

• Herkese merhaba, merak ettigim bir konu var. İki farkli ulkede farkli isim ve soyisimlerle kimligi ve vatandasligi olanlarin iki ulkedeki kimlikleriyle iki ayri basvuruda bulunmasi mumkun mu?

• Puan sistemi gelme durumu var mıdır acaba (kanadanın sistemi gibi) dv2021 deki bütün iletileri okudum net bi' bilgi yok sanırım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cihan-Karadas birinin public charge olup olmayacagini belirlerken zaten egitim seviyesi, dil bilip bilmemesi veya yaptiginiz meslek degerlendiriliyordu. Bu, yeni bir uygulama degil, normalde yasalarda var olan bilgiler...

bunlari yeni bir uygulama gibi gostermek ya da bu kurallari "sistem sil bastan degisiyor" gibi basliklarla yayimlamak tam bir aymazlik. Bu sekilde kalitesiz yayin yapan kisileri takip etmemenizi tavsiye ederim, zira size yarar saglamaz, tam aksine zarar verir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sorroo, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Herkese merhaba, merak ettigim bir konu var. İki farkli ulkede farkli isim ve soyisimlerle kimligi ve vatandasligi olanlarin iki ulkedeki kimlikleriyle iki ayri basvuruda bulunmasi mumkun mu?

Eger secilirseniz bu bilgileri vereceginiz icin ne yaptiginiz ortaya cikar ve dosyaniz iptal edilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@omer-the-young, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Puan sistemi gelme durumu var mıdır acaba (kanadanın sistemi gibi) dv2021 deki bütün iletileri okudum net bi' bilgi yok sanırım

hayir, su an icin oyle bir durum yok.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

68

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |