Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Beyaz Saray'dan yapılan yazılı açıklamada, yeni düzenlemenin, ABD'li vergi mükelleflerini ve yardıma muhtaç olanlar için ayrılan sosyal güvenlik yardımlarını korumak amacıyla getirileceği belirtildi.

Yeni düzenlemeye göre yardıma muhtaç göçmenlere hem devlet desteği kesilecek hem de oturum izni verilmeyecek.

Açıklamada, "Bu adım, ABD'ye gelmek isteyen göçmenlerin kendi ayakları üzerinde durmasını ve devletin sağladığı sosyal güvenlik desteğine dayanmamasını sağlayacak." ifadeleri kullanıldı.

Gelir seviyesi düşük göçmenlerin artık ABD devletinden sağlık sigortası, gıda veya barınma yardımı gibi destekler almasının engelleneceği belirtilen açıklamada, ABD devletinden hala yardım alan oturum hakkı sahiplerinin vatandaşlık işlemlerinin yapılmayacağı ve ülkeden gönderilebileceği kaydedildi.

Açıklamada, Başkan Donald Trump'un göçmenlerin devlet desteğine bağlı olmalarını önlemek istediği vurgulanarak, "Göçmenlik ve Vatandaşlık Yasası, ABD'ye gelmek isteyen herkesin bu kurala uyması gerektiğini ortaya koyuyor. Bu yasa kapsamındaki hukuki gereklilik uzun zamandır uygulanmadığından Amerikalı vergi mükelleflerine büyük yük biniyordu." denildi.

Ayrıca düzenlemenin, çarşamba günü imzalanacağı ve 60 gün içerisinde yürürlüğe gireceği aktarıldı.

GÖÇMENLİK KURUMLARINDAN TEPKİ

Öte yandan sivil toplum kuruluşları ve göçmen dernekleri, söz konusu düzenlemeye tepki gösterdi.

Dernekler, düzenlemenin, yardıma ihtiyacı olan göçmenlere büyük zorluklar yaşatacağı uyarısında bulundu.

Ulusal Göçmenlik Hukuk Merkezi yöneticisi Marielena Hincapiee, yazılı açıklamasında, "Bu düzenleme, özellikle hayati önem taşıyan sağlık hizmetleri ve gıda yardımı alan göçmenlerin üzerinde büyük etki yapacak. ABD, bunun getireceği zarardan yıllarca kurtulamaz." değerlendirmesinde bulundu. (AA)

• Başvurular her yıl ekimin ilk haftası ile kasımın ilk haftası arasında yapılır.
    Sonuçlar ise mayıs ayında açıklanır.

• Bu sene bende ilk kez başvurucam. Hesabımızda ne kadar para olması gerekiyor?

• @vermaynen bence yerinde bir karar keşke bizim ülkemizde de uygulansa da üzerimizdeki ekstra vergiler kalksa

• ⭐⭐⭐⭐

@Soner94 size gideceğiniz eyalete göre değişecek olup en az 3 ay temel ihtiyaçlarınızı karşılayacak kadar olması gerekiyor. @nilfersev nerde o günler anca biz gittikten sonra gelir gelirse de 😃

• Bayramınızı en içten dileklerim ile kutlarım arkadaşlar, bu sene herkesin şansı bol olsun, gerçekten gitmek isteyenlere çıksın, çaktırmayın pasaport işi çok iyi oldu çook.

• @Rhonster ortalama yanımızda 10 veya 15 bin yeterli olurmu

• ⭐⭐⭐⭐

@Soner94 herkesin tavsiyesi ne kadar çok götürebiliyorsanız o kadar çok götürün herkesten bu cevabi alacaksınız buna eminim giderken elinde 20 bin doları olup hala bankadan 30 bin tl kredi çekip onuda dolara çevirenleri biliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muratkirna, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@victory dv 2021 başvuru tarihleri ne zaman bilginiz var mı acaba

forumu takip edin, henuz resmi tarihler aciklanmadi.

• Hadi Bakalım 😃

• @Rhonster aynısını bende yapmayı düşünüyorum çıktığı zaman ek olarak bende çekerim büyük ihtimal

• ⭐⭐

Arkadaşlar şu yeni Trump green card ile ilgili bazı şeyler geçirmiş eğitim durumu İngilizce bilgisi tarzı bu çekilişi etkileyecek mi? Bilen biri var mı bunu

• ⭐⭐⭐⭐

@LordBolton en son konuşulanı diyorsanız o devletten gıda ve barınak yardımı alanların greencardlarının iptali için konuşulan bir yasa

• @LordBolton telaş yapmaya gerek yok eylül ayını bekleyip görelim. Ama olursa da güzel olur. Boş yere başvurular azalır

• ⭐⭐

@Rhonster eğitim İngilizce şartı ve maddi durum ile ilgili birşeyler gelmiş gördüğüm

• ⭐⭐⭐⭐

@nilfersev başvuru şartlarında liyakat lafını gündeme getirdi ama onun hakkında hiç bir ilerleme yok şimdilik öyle bekliyor yani henüz gündemde değil

• ⭐⭐

@Rhonster evet o doğrudan çekiliş ile ilgili bir yasa idi ama kongreden onay çıkmazdı da şuan bir yasa imzalamış dediğiniz gibi yardım alanlar evet ama fazlası da var.. diyor yazı da şu yazılmış Artık oturum başvurularında kişilerin sadece sosyal yardım alıp almadığına değil eğitim, gelir durumu ve sağlık gibi kriterlere de bakılacak. Kararın birçok düşük gelirli göçmen aile için olumsuz sonuçlar doğurması bekleniyor. Ama bu çekiliş ile ilgili bir durum değildir kanımca

• Umarım bu sene gerçekten isteyen insanlara çıkar. Pasaport konusu bu durumu biraz daha etkileyecek diye düşünüyorum. Geçen sene olmadı ama bu sene benim senem 😌 herkese iyi şanslar

• Pasaport konusunda açıklama nereden geldi? pasaport konusu gerçekten çok doğru yerinde bir karar bence. Bu yılki başvuru da pasaport bilgilerini vereceğimiz kesinleşti mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmetaydin, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Pasaport konusunda açıklama nereden geldi? pasaport konusu gerçekten çok doğru yerinde bir karar bence. Bu yılki başvuru da pasaport bilgilerini vereceğimiz kesinleşti mi?

Evet, resmi gazeteye gore bu uygulama su an icin gecerli:

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |