Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ikizbabasi evet hocam 2019 için bahsediyorum yani tüm numaralar çağıralacak değil mi?

• @einsteinwashere evet tüm numaralar mülakat tarih alıp görüşmeye katılacak

• @omertug hocam bankada gösterdiğimiz paramıza bakmıyorlar yani öyle mi?

• @ikizbabasi daha yeni kayıt oldumda kusura bakmayın heyecandan araştırma yapamadım benimde case number 44 binlerde 🙂

• @einsteinwashere ona bakıyorlar ama neden bakıyorlar? siz gittiniz oraya bir kaç ay iş bulamayabilirsiniz kaç kişi gidiyorsunuz barınma, yemek gibi temel ihtiyaçları bu işsizlik sürecinde karşılayabilecekmisiniz yoksa ülkeye yükmü olacaksınız? para tamamen aslında yine sizin için bir kıstas oluyor.

• Merhaba, greencard eşime çıktı ama formu doldururken ilk benimkini sonra onunkini doldurduk bu bir sorun teşkil eder mi? Bir kaç sayfa önce greencard çıkanın ilk doldurulmasını okudum ama biz çoktan göndermiş olduk,umarım hatalı olmamıştır 😞

• @crazycells, @ayvalik10 selamlar, Allah sizlere sabır versin, her sorumuza cevap veriyorsunuz. Benim biraz komik ve enteresan bir sorum olacak, 2024 yılına kadar geçerli bir pasaportum var, fakat ben pasaport çıkarttığımda Hayat bilgisi dizisindeki Amirim karakteri gibi keldim 🙂 şuan baya baya saçlı biri oldum saç ektirdim:) en son belgrad'dan dönerken gümrük polisi yarım saat tuttu beni, baktı inceledi resmi. Bu durum bize sorun teşkil edermi? yenilemem gerekir mi? süreleri bitmiş bir çok avrupa ülkesine ait vizelerim de basılı pasaportumda. yardımlarınız için teşekkürler.

• @dilara1424 bence kcc'ye mail atarak durumu sorun çünkü principal applicant kısmında eşiniz olması gerek ama galiba principal applicant olarak kendiniz oldunuz şuan.

• @cancakicitr formda zaten talihli PRINCIPAL APPLICANT şeklinde gözüküyor. İlk gönderimle alakası olmaması lazım. @dilara1424 bende o şekilde yaptım bir sorun olacağını düşünmüyorum.

• @DeathZombie çok teşekkür ederim, acaba bu konuyla ilgili daha net bir şey var mı? Ben de ili arada bi derede kaldım,sürekli mail atmakta istemiyorum :((

• @dilara1424 hepsinin formu ayrı yazılıp gönderildiğinden sorun teşkil etmeyecektir. Bizde de eşime çıktı. ben önce benim formu sonra kızımınkini en sonda eşimin formu gönderdim. Eğer öyle bir şey olsa zaten sistem buna izin vermez idi. talihliden başlar diğer aile üyelerine doğru sırayla açılırdı. siz diyene kadar benim aklıma bile gelmedi açıkçası. Tabi @crazycells son notayı koyacaktır 😃

• Merhabalar. Bir sorum olacaktı. DS-260 göçmenlik vize başvuru formunu hangi tarihler arasında doldurmamız gerekiyor, bilgisi olan var mı?
    Case number 2020EU00029XXX umudum az ama olsun

• @mcivan Öncelikle hayırlı olsun.Case numaranız hiç te yüksek değil.Formu hemen doldurun eğer önünüzde herhangi bir engel yoksa.Örneğin yakın zamanda bir evlilik olacaktır.O zaman bekleyin evlendikten sonra doldurursunuz.Onun dışında forumu en kısa sürede doldurun

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dilara1424, içinde söyledi: DV2020 bekleme odası

Merhaba, greencard eşime çıktı ama formu doldururken ilk benimkini sonra onunkini doldurduk bu bir sorun teşkil eder mi? Bir kaç sayfa önce greencard çıkanın ilk doldurulmasını okudum ama biz çoktan göndermiş olduk,umarım hatalı olmamıştır 😞

sorun degil, doldurma sirasi farketmez.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gezgin34, içinde söyledi: DV2020 bekleme odası

@crazycells, @ayvalik10 selamlar, Allah sizlere sabır versin, her sorumuza cevap veriyorsunuz. Benim biraz komik ve enteresan bir sorum olacak, 2024 yılına kadar geçerli bir pasaportum var, fakat ben pasaport çıkarttığımda Hayat bilgisi dizisindeki Amirim karakteri gibi keldim 🙂 şuan baya baya saçlı biri oldum saç ektirdim:) en son belgrad'dan dönerken gümrük polisi yarım saat tuttu beni, baktı inceledi resmi. Bu durum bize sorun teşkil edermi? yenilemem gerekir mi? süreleri bitmiş bir çok avrupa ülkesine ait vizelerim de basılı pasaportumda. yardımlarınız için teşekkürler.

Evet, eger pasaportunuzdaki fotografla aranizda fark varsa, pasaportunuzu yenilemenizi tavsiye ederim. Yoksa giris-cikislarda surekli buna benzer problemler yasama ihtimaliniz yuksek.

• @crazycells çok teşekkür ederim

• Değerli arkadaşlar forum gerçekten çok faydalı ve bu ilk mesajım. Her mesajı okumaya çalışıyorum. Daha önce bahsedilmiş olabilecek ancak ufak farklarla bir kaç sorum var:

1-Bankada hiç para gösteremeyebilirim ancak 12.000 dolara tekabül edebilecek bir arabam var. Bunun ruhsatını ve sigorta değerini gösteren bir döküman işimi görür mü?

2-Sarı bir zarftan bahsediliyor TC adresimize gönderilecek. Ancak ben bu zarfın ilk başvuruda belirttiğim değil başka bir adrese gelmesini istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

3-Anadil seviyesinde İngilizce ve ileri düzeyde İspanyolca biliyorum. Bunlar konsolosluk görüşmesinde benim Amerika'ya adaptasyonum açısından pozitif puan kazandıracak faktörler midir görüşme açısından?

4-Son olarak DS-260 formunu gönderdim ve onay sayfasını yazdırdım. Case numaram 77xx. Ancak gelen mail yok henüz. Yapmam gereken bir şey var mı şu anda?

Desteğiniz ve cevaplarınız için şimdiden teşekkür eder, sorularımın başkalarına da faydalı olmasını dilerim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Readytogo88, içinde söyledi: DV2020 bekleme odası

Değerli arkadaşlar forum gerçekten çok faydalı ve bu ilk mesajım. Her mesajı okumaya çalışıyorum. Daha önce bahsedilmiş olabilecek ancak ufak farklarla bir kaç sorum var:

1-Bankada hiç para gösteremeyebilirim ancak 12.000 dolara tekabül edebilecek bir arabam var. Bunun ruhsatını ve sigorta değerini gösteren bir döküman işimi görür mü?

2-Sarı bir zarftan bahsediliyor TC adresimize gönderilecek. Ancak ben bu zarfın ilk başvuruda belirttiğim değil başka bir adrese gelmesini istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

3-Anadil seviyesinde İngilizce ve ileri düzeyde İspanyolca biliyorum. Bunlar konsolosluk görüşmesinde benim Amerika'ya adaptasyonum açısından pozitif puan kazandıracak faktörler midir görüşme açısından?

4-Son olarak DS-260 formunu gönderdim ve onay sayfasını yazdırdım. Case numaram 77xx. Ancak gelen mail yok henüz. Yapmam gereken bir şey var mı şu anda?

Desteğiniz ve cevaplarınız için şimdiden teşekkür eder, sorularımın başkalarına da faydalı olmasını dilerim.

1. Gorur ama yine de az da olsa bankada para gostermenizi tavsiye ederim.

2. Sectiginiz PTT subesine gonderiliyor.

3. Hic ingilizce bilmeden de rahat bir sekilde vizeyi alabilirsiniz.

4. Yok, sadece beklemelisiniz.

• @crazycells hızlı cevabınız için çok çok teşekkür ederim.

• 2018 ağustos ayında ekim ayının bülteni açıklanmış. Son bir ay kaldı diyebiliriz artık ekim ayında hangi numaraların current olacak. 2020 yılı ne kadar farklı olacak ilk bültende anlarız gibi. Umarım 2017 yılı gibi ilk aydan 8000 ler current olur. Yüksek numaralar için moral olur.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |