Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ozgem ev adresi sorusunu ben göremedim. Çalıştığınız işyerlerinin adreslerini ve kendi ikamet ettiğiniz adresleri istiyorlar, anladığım kadarıyla

• @aristoi bence mantıklı, 2018 in excelli nerede hocam

• @mat öncelikle hayırlı olsun 😊
    Evet dediğiniz gibi kazanmış olmak herkesin mülakat alacağı anlamına gelmiyor. Mülakatlar case number ve ds260 formunu doldurma zamanına göre belirleniyor. Numarası büyük olup mülakata çağırılmayanlar maalesef olmuş.
    Ds260 için son tarih yok ama ne kadar erken doldurursanız mülakat için şansınız artar.
    Misal biz geciksin diye kasım ayında doldurmuştuk. Numarası bizden 2-3 bin sonra olanlar vizesini aldı. Bizse hala mülakat için randevu bekliyoruz.

• @zecch

DV2016 tablosu: http://bit.ly/1JRqgEd
    DV2017 tablosu: http://bit.ly/2538r1F
    DV2018 tablosu: http://bit.ly/2oUsb7r
    DV2019 tablosu: http://bit.ly/2L0H2pM

2020 linkini kopyalayamadım.

• Selamlar herkese hayırlısı olsun
    benim merak ettiğim bu kazananlar hangi gün çekiliş formunu doldurdu ben 4.10.2019 da doldurmuştum 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aristoi DV2020 Sonuç Odası içinde söyledi:

@crazycells hocam bu kadar soruya nasıl yetişiyorsunuz, helal olsun valla, emeğinize sağlık.

Elimden eldiğince forumdaki konuları okumaya çalışıyorum ama 2018 senesinde yaşanan durumun mantıklı açıklamasını bulamadım , listenin sadece %65' i current olmuş görünüyor, diğer senelerde böyle bir durum olmamış anladığım kadarıyla.

2020'de sanırım farklı bir yıl olacak, case numaraları oldukça yüksek, tekrar 2018 gibi bir sene yaşar mıyız sizce?

Kendimce şöyle bir mantık kurdum, 2018 hariç son yıllarda herkes current olmuş, 2018' de ise excel tablosu üzerinden yorumlayarak listenin %65' inin current olduğunu görüyorum, buradan mantık kurarak 2020 için en kötü böyle bir senaryo yaşanırsa aynı oran üzerinden mantık kurmak saçma mı olur?

Yuzde uzerinden hesap yapamazsiniz maalesef. En onemli olan sayilar, vize kotasi, bu vizeler icin secilen kisi sayisi ve bu secilenlerin kacinin vize almaya calisacagi. 2018'de -hala nedenini bilmedigimiz bir sekilde- secilen cok fazla kisi vardi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ganglion DV2020 Sonuç Odası içinde söyledi:

Selamlar herkese hayırlısı olsun
    benim merak ettiğim bu kazananlar hangi gün çekiliş formunu doldurdu ben 4.10.2019 da doldurmuştum 🙂

Surada: http://bit.ly/2V0zMOz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aristoi Bu da DV2020, ilk iletiyi de duzenliyorum tekrardan... http://bit.ly/2V0zMOz

• @crazycells teşekkürler hocam,

Türkiye için yanlış hatırlamıyorsam 2000 kişilik kontenjan ayrılıyor, Örneğin Türkiye deki talihli sayısı CS 40.000 altında 1500 kişi var ise ve mülakat görüşmeleri de 40000' lerde sonlandırılırsa aradaki 500 kişilik kontenjan nasıl yapılıyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aristoi DV2020 Sonuç Odası içinde söyledi:

@crazycells teşekkürler hocam,

Türkiye için yanlış hatırlamıyorsam 2000 kişilik kontenjan ayrılıyor, Örneğin Türkiye deki talihli sayısı CS 40.000 altında 1500 kişi var ise ve mülakat görüşmeleri de 40000' lerde sonlandırılırsa aradaki 500 kişilik kontenjan nasıl yapılıyor?

oyle bir kontenjan yok. Bir ulke vizelerin 3500'den fazlasini alamaz, fakat bunun disinda Turkiye icin -ya da baska bir ulke icin- bir sinirlandirma yok. Ulkelerin ne kadar vize alacagina, o yil o ulkeden secilen kisi sayisi ve toplam secilen sayisi etki ediyor.

• @crazycells çok t.ederim fakat yanlış anladınız galiba ds260 formu değil ilk green card başvurusu hangi tarihte yaptılar onu sormuştum 3 ekim , 6 kasım 2018 tarihleri arasındaydı hani
    Ben 4 ekimde başvuruyu yapmıştım da

• @ganglion @crazycells ben de bunu çok merak ediyorum. Sanki kazananlar son gün veya birkaç gün kala başvuru yapmışlar gibi düşünüyorum. DV2021 için planım fotoğrafçıdan fotoyu çektirip son gün başvuru yapmak.

• arkadaşlar yine bir komplo teorisiyle karşı karşıyasınız sanırım. Ben ortasında başvurdum çıktı ama case number en yükseğim. Benden önce başvuranlar sonra başvuranlar mutlaka vardır.

• @ganglion DV2020 Sonuç Odası içinde söyledi:

Selamlar herkese hayırlısı olsun

4.10.2019 daha gelmedi 🙂 2018 yılında (geçen yıl) başvuru yaptıysanız dv2020 başvurusu yapmışsınız ve onun çekiliş sonuçları açıklandı kontrol edebiliyorsunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ganglion DV2020 Sonuç Odası içinde söyledi:

@crazycells çok t.ederim fakat yanlış anladınız galiba ds260 formu değil ilk green card başvurusu hangi tarihte yaptılar onu sormuştum 3 ekim , 6 kasım 2018 tarihleri arasındaydı hani
    Ben 4 ekimde başvuruyu yapmıştım da

ha o anlamda sordunuz. Merak etmeyin bunun secilmeye etkisi yok. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@islek DV2020 Sonuç Odası içinde söyledi:

@ganglion @crazycells ben de bunu çok merak ediyorum. Sanki kazananlar son gün veya birkaç gün kala başvuru yapmışlar gibi düşünüyorum. DV2021 için planım fotoğrafçıdan fotoyu çektirip son gün başvuru yapmak.

son gunlerde kazanan sayisinin daha fazla olmasinin nedeni pek cok kisinin son ana kadar erteleyip son gunlerde basvuru yapmasi 🙂

Eger iki kati kadar insan son gun basvuru yapmissa, tabii ki iki kati kadar insanin son gun basvuru yapanlar arasindan secilmesi hic sasirilacak bir olay degil 🙂 bu durum kesinlikle son gun basvuru yapmak sansi arttiriyor diye dusunulmemeli. 🙂

• @crazycells biz 6 ekimde basvurduk kardesimi de zor ikna ettik sondan 2 veya 3 gun once ben yptim hatta basvurusunu. Sonuç 3muzede cikmadi 😃

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nilfersev DV2020 Sonuç Odası içinde söyledi:

@crazycells biz 6 ekimde basvurduk kardesimi de zor ikna ettik sondan 2 veya 3 gun once ben yptim hatta basvurusunu. Sonuç 3muzede cikmadi 😃

🙂

• @omertug DV2020 Sonuç Odası içinde söyledi:

arkadaşlar yine bir komplo teorisiyle karşı karşıyasınız sanırım. Ben ortasında başvurdum çıktı ama case number en yükseğim. Benden önce başvuranlar sonra başvuranlar mutlaka vardır.

Ben hep diyorum zaten son günlere doğru başvurun diye. Genelde torbadan en üsttekileri seçiyorlar 😃

• Şehir efsanelerine inanmayın.İlk gün son gün,yok Amerika dan başvurursanız kesin kazanırsınız bu tarz hurafelere inanmayın.
    Yiyecek ekmeğiniz varsa buna kimse mani olamaz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

70

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |