Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells tesekkurler. Support form daki gosterilen miktar hayli yeterli, onunla alakali son 3 Yilin IRS Transcript leri , son ay maas bodrolarini ve banka hesap dokumlerini yolluyorum. Kalacak yer ve masraflarinda karsilanacagini support form un sonunda belirtim. Bunlarin haricinde acikcasi aklima pek birsey de gelmiyor. Insallah bu belgeleri yeterli gorup onay verirler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rmzn bana da yeterli gibi geliyor. Bir de buldugunuz saglik sigortasiyla ilgili bilgileri tasidiniz mi tamamdir. Her seyin ayrintili dusunuldugune emin olurlar. Bol sanslar!

• @crazycells Onunla alakali da, Florida Blue tarafindan proposed edilen ve cocugun isminin de oldugu saglik policesinin, neleri ihtiva ettigini gosteren detayli bilgileri ile birlikte, broker ile yazismalari da gonderiyorum.
    Dun yine neler olabilir seklinde bakinirken, sunlari da gordum, malum ben kazanin abisi oldugumdan ve ona support belgesi gonderiyorum ve kardes oldugumuzu kanitlayacak bir dokumanin olmasi gerektigi yaziyordu, bizde kendi aile fertlerimizin oldugu ve bizi kardes olarak kanitlayan vukuatli dogum belgesini goturme karari aldik. Bunun yaninda assets olarak gosterilen, hali hazirda kaldigimiz evin hem city nin property appraisal officinin websitesinden, evin benim uzerine oldugu bir belge ile, hem de Zillow dan ayni evin miktarini gosteren ikinci bir belge eklemeyi dusunuyorum. City de gosterilen miktar Zillow a nazaran dusuk, o yuzden. Birde son olarak vatandas oldugumuza dair passaportun fotokopisini gonderyeim mi diye dusunuyorum, onu da istiyorlar gibiydi. Siz nedersiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rmzn Engelli Bireyler icin Gocmen Vize Sureci içinde söyledi:

@crazycells Onunla alakali da, Florida Blue tarafindan proposed edilen ve cocugun isminin de oldugu saglik policesinin, neleri ihtiva ettigini gosteren detayli bilgileri ile birlikte, broker ile yazismalari da gonderiyorum.
    Dun yine neler olabilir seklinde bakinirken, sunlari da gordum, malum ben kazanin abisi oldugumdan ve ona support belgesi gonderiyorum ve kardes oldugumuzu kanitlayacak bir dokumanin olmasi gerektigi yaziyordu, bizde kendi aile fertlerimizin oldugu ve bizi kardes olarak kanitlayan vukuatli dogum belgesini goturme karari aldik. Bunun yaninda assets olarak gosterilen, hali hazirda kaldigimiz evin hem city nin property appraisal officinin websitesinden, evin benim uzerine oldugu bir belge ile, hem de Zillow dan ayni evin miktarini gosteren ikinci bir belge eklemeyi dusunuyorum. City de gosterilen miktar Zillow a nazaran dusuk, o yuzden. Birde son olarak vatandas oldugumuza dair passaportun fotokopisini gonderyeim mi diye dusunuyorum, onu da istiyorlar gibiydi. Siz nedersiniz?

Pasaportun fotokopisini gonderin kesinlikle, vukuatli nufus kayit ornegi cok elzem degil, cunku siz aile sponsorlu green card almadiginiz icin bu iliskiyi gostermeseniz de olur ama tabii ki bir aile uyesinin oldugunu vurgulamak istiyoruz derseniz goturebilirsiniz (genelde beyan yeterli oluyor bu kategoride), assets icinse kesinlikle eklemenizi tavsiye ederim. Su konuyu bir gozden gecirin isterseniz, bu tur ayrintilari daha net gorebilirsiniz, ben bunlari zaten biliyorsunuz diye ayri ayri vurgulamadim. Sponsor olabilmek icin ABD vatandasi veya GC sahibi oldugunuzu belgelerle gostermeniz lazim.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/255/sponsorluk-islemleri-ve-yapilmasi-gerekenler-i-134-ve-i-864

Normalde bu kategoride I-134 istiyorlar ama siz aile uyesi oldugunuz icin I-864 gondermeniz daha guzel olur; fakat illaki sart degil.

• @crazycells mesaj anlasilmistir. linki de actim. detayli bir sekilde bakip incelerim. I 864 formunu da doldurup gondereyim, mulakat tarihleri aciklandiktan sonra. Yardimlariniz icin tesekkurler.

• @crazycells I-864 formunu doldurdum. yanilmiyorsam bu iletinin Ilk sayfasinda, doldurulan bu formun originalini gondermek ile alakali birseyler yaziyordu. Formun ciktisini alip imzalayip, taratip e mail olarak atsam ve kardesimde gelen o imzali formu cikartip o sekilde diger ek belgelerle birlikte mulakat zamaninda yaninda goturse, bir sorun olur mu? Illaki islak imzali original form mu isteniyor, mulakatta? Tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells I-864 formunu doldurdum. yanilmiyorsam bu iletinin Ilk sayfasinda, doldurulan bu formun originalini gondermek ile alakali birseyler yaziyordu. Formun ciktisini alip imzalayip, taratip e mail olarak atsam ve kardesimde gelen o imzali formu cikartip o sekilde diger ek belgelerle birlikte mulakat zamaninda yaninda goturse, bir sorun olur mu? Illaki islak imzali original form mu isteniyor, mulakatta? Tesekkurler.

Bir sorun olmaz, o sekilde tarayip gonderebilirsiniz. Eger e-imzaniz varsa bilgisayarda onu da forma bir sekilde ekleyip pdf'i oyle olusturabilirsiniz...

• @crazycells tesekkurler. Ciktisini aldim, cunku bazi yerleri auto fill yapmiyor form, anlamadim, benim bilgisayardan mi yoksa formun mu ozelligi boyle, onlari doldurmak icin cikardim formu. Part 5 ve Part 6 da bazi yerler doldurulamiyor.
    Birde simdi farkettim, ben I-864 formunu doldurdum fakat I-864A diye farkli bir form daha var, sizce hangisi daha dogru bir formdur, bizim bu durum icin?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells tesekkurler. Ciktisini aldim, cunku bazi yerleri auto fill yapmiyor form, anlamadim, benim bilgisayardan mi yoksa formun mu ozelligi boyle, onlari doldurmak icin cikardim formu. Part 5 ve Part 6 da bazi yerler doldurulamiyor.
    Birde simdi farkettim, ben I-864 formunu doldurdum fakat I-864A diye farkli bir form daha var, sizce hangisi daha dogru bir formdur, bizim bu durum icin?

Evet, formlarin bilgisayarda dolmayan kisimlarini elde doldurabilirsiniz bir sorun olmaz.

I-864 uygundur.

• @crazycells Tesekkurler.

• Merhabalar 32 yaşında bedensel engelliyim yani tekerlekli sandalye kullanıyorum şuan yani türkiyede kamuda bilgi işlem personeli olarak çalışıyorum yazılım donanım VS gibi evliyim. 3 çocuğum var eşim engelli değil %72 raporum mevcut Greencard almama engelmidir acaba engelli olmam hayatımı kendim idam ettiriyorum zaten yıllardır da çalışıyorum ehliyetim VS herşeyimi mevcut bu sorun teşkil edermi acaba

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kaankocer, içinde söyledi: Engelli Bireyler icin Gocmen Vize Sureci

Merhabalar 32 yaşında bedensel engelliyim yani tekerlekli sandalye kullanıyorum şuan yani türkiyede kamuda bilgi işlem personeli olarak çalışıyorum yazılım donanım VS gibi evliyim. 3 çocuğum var eşim engelli değil %72 raporum mevcut Greencard almama engelmidir acaba engelli olmam hayatımı kendim idam ettiriyorum zaten yıllardır da çalışıyorum ehliyetim VS herşeyimi mevcut bu sorun teşkil edermi acaba

Eger kamuya yuk olacak durumunuz yoksa sorun yasamamaniz lazim. Engelli olmak direkt olarak bir red sebebi degil.

• @crazycells ben kendi hayatımı kendim idam ettiriyorum zaten şöyle örnek vereyim eşime bile yük değilim diyebilirim işime bile kendim gider gelirim ehliyetim VS mevcut o net den baktığımda şuan çalıştığım birim yani bilgi işlem bölümü bilgisayar yazılım donanım bölümünün puanı 7 ve 8

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells ben kendi hayatımı kendim idam ettiriyorum zaten şöyle örnek vereyim eşime bile yük değilim diyebilirim işime bile kendim gider gelirim ehliyetim VS mevcut o net den baktığımda şuan çalıştığım birim yani bilgi işlem bölümü bilgisayar yazılım donanım bölümünün puanı 7 ve 8

kendi basiniza hareket edebilmeniz tabii ki cok buyuk bir avantaj, ama bunun yaninda belli bir maddi birikim de gostermeniz iyi olur.

Siz sanirim cekilis sartlariyla ilgili soru soruyorsunuz? Bu sorunuzu -ilk iletiyi inceledikten sonra- surada sorabilirsiniz, cunku bu baslikla alakali degil direkt olarak...

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2587/green-card-çekilişi-başvuru-şartları

• @crazycells maddi imkanlar derken çıktıktan sonra mülakatta 20 bin 30 bin dolar civarı birşeyler söylüyorlar ondan ı bahsediyorsunuz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells maddi imkanlar derken çıktıktan sonra mülakatta 20 bin 30 bin dolar civarı birşeyler söylüyorlar ondan ı bahsediyorsunuz

evet.

• @crazycells evet 30 35 bin dolar gösterecek durumdayım beni tek korkutan engelli olmam mesleğim çok güveniyorum çok bilgi kirliliği var İnternette engelliler gidemez almazlad VS vs gibi böyle bir pozitif ayrımcılık olacağını sanmıyorum

• Kolay gelsin ben 8 senedir psikolojik tedavi görüyorum % 40 engelliyim ama fiziksel değil kendi işimi kendim görebiliyorum ve ilkokul mezunuyum bana çize cıkarmı acaba yardımcı olursanız sevenirim

• ⭐⭐⭐⭐

@Tc-Hüseyin lise mezunu olmanız lazım ya da abd de geçerli bir meslekte son 5 yılın 2 yılını bu meslekte geçirmiş olmanız gerek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tc-Hüseyin, içinde söyledi: Engelli Bireyler icin Gocmen Vize Sureci

Kolay gelsin ben 8 senedir psikolojik tedavi görüyorum % 40 engelliyim ama fiziksel değil kendi işimi kendim görebiliyorum ve ilkokul mezunuyum bana çize cıkarmı acaba yardımcı olursanız sevenirim

Eger cekilisten Green Card almak istiyorsaniz sayin @Rhonster 'in dedigi gibi cekilis sartlarini saglamaniz lazim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

123

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.2k

| | | |