Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@proff01 hocam turist vizesi denedim alamadım. 4 yıllık işyeri yıllık 600 bin tl ciro son 3 ayda 60 bin tl banka hareketi ev tapusu vs sunduk. Karı koca gidip gelecek şekilde ve 12 yaşında kizimizi 15 gunlugune burada bırakacak şekilde tatile çıkacağımızı beyan ettik. Evraklara bile bakmadan RED verdiler. Yüzlerce kişi RED aldı aynı gün gözümüzün önünde. Biraz ugrastirarak da olsa öğrencilerin hemen hepsine vize verdiklerini gördüm.

• @proff01 lütfen araştıralım bir şeyler çıkabilir belki. Bende araştırmaya devam edeceğim.

• @ibrahimasar benim anlatmak istediğimde buydu arkadaşlara İbrahim Bey. İsterseniz konuyu dil okulu bölümüne taşıyalım hem daha alakalı bir başlık altında tartışmış oluruz ne dersiniz?

• @ibrahimasar bende master olayını araştırıyorum. Olabilirse en az 4 yıl garanti gibi. Neden olmasın

• Artık işimi sadece şansa lotoya bırakmak istemiyorum

• @ibrahimasar Senin iş daha da karışık eş ve çocuk durumu da var sende! Turist vizelerinin bir çoğu olumsuz sonuçlanıyor farkındayım ama eş çocuk para size neden red çıkmış onu anlamadım.Sıkıntılı bir süreçte mi gittiniz acaba malum başımızda sığır sürüsü var sürekli abd ye b*k atan!! Neyse bunları geride bırakalım . Şimdi siz diyorsunuz ki bu iş f1 ile uygun peki tek kişi için tam bir maliyet raporu çıkardınız mı ?

• ⭐⭐⭐⭐

@olcayist DV2021 Bekleme Odası içinde söyledi:

@ibrahimasar emeğine sağlık her olasılığı düşünmüş arastirmissin🙂 ama anlamadığım 25 30 kişiye ne gerek var🤔

Işin inceliği burada yatıyor. Nihayet sen takıldın ve sordun 25-30 kişi neden diye. Diğer yorumlarda kısaca değindiğim kooperatif oluşumunu kuracağız. Aslında bizim Türk tipi akıl için pek mümkün olmayan birşey bu. O yüzden de gidemiyoruz. Örneğin ben ticaret yapıyorum. 5-6 bin dolar hesapta gösterilecek olan para en az 3 aylık hesap dökümü ile isteniyor. Ben 35 binlirami 3 ay biritirerek de olsa banka hesabimda bekletemem. Sürekli lazım o para bana. Kiminin bu kadar birikim yapacak imkanı da yok. Kimi de aynı benim gibi bekletmeye tahammülü yok. Fakat sabit giderler için 1000 dolari ayırıp harcadım gözüyle bakabilir ve geri dönüşünü beklemeyebilirim. Bu durumdaki 30 kişi bir araya gelirsek 1000 er dolardan 30 bin dolarimiz olur. Aramızda çekiliş yapıp sıralama yapariz. o sıraya göre her seferinde 5 - 6 kişi gidecek şekilde o kişilerin hesaplarına 5-6 bin usd yi yatırıp geçecek olan 3 aylık sürede farklı 2-3 okula 30 kişinin kayıtlarını yaptiririz. Kayıt tarihlerini aramızda belirlediğimiz gitme sırasına göre yaparız. Gidecek kişi vizesini alınca bankadan parasını çekip bir sonraki gideceklerden birinin hesabına aktarır. Gidecek olanın bilet masrafı vs de koperatif bünyesindeki ortak paradan sağlanır. Giden oraya henüz varmadan is ve konaklama yeri için yapılabilecek ayarlama yapılır. Kurs ve konaklama ücretini cebine koyup giden kişi en hızlı şekilde ise girip para kazanmaya başlar ve geride kalıp gelecek olanlara maddi ve lojistik destek sağlar. Kooperatife belli bir miktar para gönderir. Varişlarinda arkasindan gelecek olanlari karşılar, is olanaklarını hizlandirir vesaire detaylar anlaşacak kişi sayısı olustugunda netlestirilir. Yani birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için çalışırız. Yoksa burada boooyle kedi gibi bekleriz.

• ⭐⭐⭐⭐

@proff01 sıkıntılı süreç her zaman var. O ara amerikan in suriyeden çekilme konusunda kavga ediyorlardı. Hangi gün her hangi bir sebeple kavga etmiyorlar ki?

• merhaba arkadaşlar , herkese 2021 çekilişinde bol şans, keşke sayısal loto gibi her hafta çekilse

• @ibrahimasar DV2021 Bekleme Odası içinde söyledi:

@olcayist DV2021 Bekleme Odası içinde söyledi:

@ibrahimasar emeğine sağlık her olasılığı düşünmüş arastirmissin🙂 ama anlamadığım 25 30 kişiye ne gerek var🤔

Işin inceliği burada yatıyor. Nihayet sen takıldın ve sordun 25-30 kişi neden diye. Diğer yorumlarda kısaca değindiğim kooperatif oluşumunu kuracağız. Aslında bizim Türk tipi akıl için pek mümkün olmayan birşey bu. O yüzden de gidemiyoruz. Örneğin ben ticaret yapıyorum. 5-6 bin dolar hesapta gösterilecek olan para en az 3 aylık hesap dökümü ile isteniyor. Ben 35 binlirami 3 ay biritirerek de olsa banka hesabimda bekletemem. Sürekli lazım o para bana. Kiminin bu kadar birikim yapacak imkanı da yok. Kimi de aynı benim gibi bekletmeye tahammülü yok. Fakat sabit giderler için 1000 dolari ayırıp harcadım gözüyle bakabilir ve geri dönüşünü beklemeyebilirim. Bu durumdaki 30 kişi bir araya gelirsek 1000 er dolardan 30 bin dolarimiz olur. Aramızda çekiliş yapıp sıralama yapariz. o sıraya göre her seferinde 5 - 6 kişi gidecek şekilde o kişilerin hesaplarına 5-6 bin usd yi yatırıp geçecek olan 3 aylık sürede farklı 2-3 okula 30 kişinin kayıtlarını yaptiririz. Kayıt tarihlerini aramızda belirlediğimiz gitme sırasına göre yaparız. Gidecek kişi vizesini alınca bankadan parasını çekip bir sonraki gideceklerden birinin hesabına aktarır. Gidecek olanın bilet masrafı vs de koperatif bünyesindeki ortak paradan sağlanır. Giden oraya henüz varmadan is ve konaklama yeri için yapılabilecek ayarlama yapılır. Kurs ve konaklama ücretini cebine koyup giden kişi en hızlı şekilde ise girip para kazanmaya başlar ve geride kalıp gelecek olanlara maddi ve lojistik destek sağlar. Kooperatife belli bir miktar para gönderir. Varişlarinda arkasindan gelecek olanlari karşılar, is olanaklarını hizlandirir vesaire detaylar anlaşacak kişi sayısı olustugunda netlestirilir. Yani birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için çalışırız. Yoksa burada boooyle kedi gibi bekleriz.

Yaşasın kendi piramitli saadet çiftliğimizi oluşturuyoruzzzz 😅🤣👍🏻😁🇺🇸🗽erken çıkmak isteyen olursa ondan da kesinti yaparız, diğer üyelere bölüştürürüz 🤭

Şaka bi yana benimde baştan beridir schindler list olayım bu. Lakin amerika bi çakozlarsa(yasal olmayan tabiki bir şey yok) federaller peşimizi, bırakmaz. Turuncu tulumlarla ziyarete bekleriz sonra 🤣🤣😅

Aklıma şu shne geldi. Tünelden geçen kel mahmuta yakalanır. Kel mahmut sus işareti yapıp içeri çeker....

Anaaaa kel Trump emmi ...

• ⭐⭐⭐⭐

@topraxxx Yasal olmayan hiç bir şey yok. İlk iki aylık dil okulu döneminde zaten hemen iş bulunup çalışılamaz. Bu bizim fikrimiz sadece. 2 yıllık diploma programındaki çalışmayı okul ile yapıyorsun. Haftada 20 saat part time. O da yasal. Geri kalan zamanda da ek bir takım işler yapıp gelir elde etmek göze batılmadığı sürece tüm öğrenciler tarafından yapılıyor ve usa da bunu biliyor ve göz yumuyor. Çünkü en tabandaki işler. Bu işler belgesiz kaçak göçmen çalıştırma riskine girmeyen kişilerin işleri. GC liler ve yasallar da bu işleri yapmaz. Ücreti düşük, iş saatleri uzun ve iş yorucu olabiliyor. Ancak yasal olarak orada bulunan ama ssn den başka tutunacak dalı olmayan öğrenciler yapar o işleri. Öyle de oluyor zaten.

• @ibrahimasar çok güzel fikirler sunmuşsun güzel abim ama bu ülkede adam akrabasına güvenmiyor. Buradaki kişilere hiç güvenmez. Fikir güzel ama katılacak insan sayısını az görüyorum ben.

• @ibrahimasar bende diyorumki böyle yapacağımıza şirket kuralım işçi götürelim bu işyerine. Hem herkesin işi olur hemde komin bir topluluk yapmış oluruz. 😂 Bu kooperatif patlayabilir. Adam amerikaya gittikten sonra parayı hesabından vermezse nasıl alcaz? Güven önemli ama güvenilecek kişi nerede. Lakin şirket kuruluşu kişilerin çalışanlarında ortak olduğu bir müessese düşünülebilir. Benim düşüncemde bu.

• ⭐⭐⭐⭐

@topraxxx Şirket ve E2 vize konusunu anlattım. Buna gücümüz yetmez. Güven konusunu aşamazsak burada böyle kıvranırız. Bir grup kurdum. Biliyorsun. Burada birbirimizi tanıyıp güvenebileceğimiz direnç noktalarını ortaya dökeceğiz. En sonunda ben bu işin içinde kalırım diyenler birlikte hareket edebilir. Birbirine destek olup amerikaya kümelenen çinlilerden hintlilerden filipino lardan çok daha başarılı bir iş çıkartabileceğimize inanıyorum.

• ⭐⭐⭐⭐

@mutlukurt0534 Evet. Zaten maksadım da bu. Katılacak kişi az ve temiz olmalı ki sıkıntı çıkmasın. Yoksa 1000 kişi gelirim der 🙂

• Herkese hayatında başarılar dilerim. ekimde görüşmek üzere...

• @topraxxx DV2021 Bekleme Odası içinde söyledi:

@ibrahimasar bende diyorumki böyle yapacağımıza şirket kuralım işçi götürelim bu işyerine. Hem herkesin işi olur hemde komin bir topluluk yapmış oluruz. 😂 Bu kooperatif patlayabilir. Adam amerikaya gittikten sonra parayı hesabından vermezse nasıl alcaz? Güven önemli ama güvenilecek kişi nerede. Lakin şirket kuruluşu kişilerin çalışanlarında ortak olduğu bir müessese düşünülebilir. Benim düşüncemde bu.

Fikirlerini zevkle takip ediyorum ve bir sinerji oluşuyor gibi ha @topraxxx 😉

• Her tür fikir ve öneriye açığım arkadaşlar, ütopik olmamak şartıyla her türlüsüne varım 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@topraxxx Kurulu şirkete buradan herhangi birini personel olarak alıyorum diye istetemiyorsun. Çok adam götürmek için H2B kullanacaksın mesela, dev bir kapasiten olacak. Mevsimlik istihdam sağlayan büyük bir şirket olacaksın. 7 aylık bir iş olacak bu mesela, o adamlara kuzeyde 5 aylık ilave bir işe daha yönlendirebilirsin ancak. + iş için usa da ilan vereceksin ve adam bulamamış olacaksın. Türkiyeden birini almak için türkiye bölgesine bakan istihdam ofisiyle çalışacaksın ve onlar da türkiyedeki acentelerinden adam alacaklar. Branş örneğin turizm otel olsun, bu alanda mesleki eğitim almış ve daha önce bu işi en az 2 yıl yapmış, ingilizce yeterliliği olan kişilerden türkiyedeki acenteler 3500 usd para alıyor, hal bu ki bu yasal değil, adamın uçak parasına kadar oradaki şirket ödüyor ama türkiyede acente dedin mi dur ve düşün. Bir iş yapıyormuş gibi binlerce dolarını sövüşlerler. Bu kısımı geçtiysek H1 vizesi var. Daha ufak işletmeler için, örneğin traditional turkish kebab yapıyorsun. Adana mutfağına hakim ocakçı, akdeniz mutfağına hakim aşçı hadi bir iki tane de başka branşta usta için talep açtın. Aynı şartlarla usa da ilan verip eleman bulamamış olacaksın. Bu ustaların iş tecrübelerini belgeleyip şirketine bakan avukatına bu adamların getirilmesi için 3 er bin usd ödeyeceksin. Bildiğin mahkeme kararı çıkarır gibi işlem yapıyorlar. Hepi topu 4 kişiyi aldın. Öncesinde orada şirket olmak ve gerçekten iş yapmak için gereken süre ve maliyetten E2 vize sürecinde bahsetmiştim zaten. Detayları araştırmadan önce bana da kolay geliyordu bunlara benzer yöntemler.

• ⭐⭐⭐⭐

@nicomedian4135 taş bana di mi 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

30

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |