Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese Merhaba,

Ben ve eşim yaklaşık 1 yıl önce Türkiye'de evlendik. Eşim hem Türk hem ABD vatandaşı ama ikimizde burada yaşıyoruz. Bu ay içeresinde benim için green card sürecini başlatmak istoyoruz.

Forumları geziyorum, okuyorum ancak konuya şuan çok hakim olamadığım için kafama yatmayan şeyler var. Sizlerden ricam lütfen bizi aydınlatır mısınız ?

• Evraklarımız hazırlıyoruz USCIS'e göndereceğiz ancak check etmek için buradan başvuran arkadaşlar ilk aşamada neler gönderdi ? Mustlar ve opsiyoneller olarak soruyorum ?

• Eşimin abisi Miami'de yaşıyor ilk etapta oraya gitmeyi düşünüyoruz. Kendisi bize sponsor olacak. Bu doğrultuda hangi USCIS ofisine göndermemiz gerekmekte ?

• Evlendikten sonra biz hiç Konsoloslukla irtibata geçmedik. Evlendiğimizi ABD yetkilelerine bu GC süreci dışında belli etmemiz gerekiyor mu ?

• Bu durumda bu süreç yaklaşık olarak ne kadar zaman alır ?

Herkese Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Sayin @y-emre , mumkunse bu sorularinizi su konuya tasir misiniz? Sorularinizi bu konuda cevaplayayim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/297/ir1-cr1-mulakat-ayrintilari

Butun IR1 / CR1 ile bilgiler ayni sayfada yer alsinlar ki bilgiye daha sonra ulasmak isteyenler icin kolay olsun.

• Tamamdır hemen yapıyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |