Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!

• Burada uzun zamandır bulunuyorum forum kurulduğundan bu yana. Eskidende UsaForum vardı uzun zamandır oradaydım sadece şuan gördüğüm çok arkdaş kendini çok bağalamış bu işe.

Lütfen şansınız ne kadar olduğunu bilin ve ona göre kendinizi bulunduğunuz yeri bilin. Hayal kurmayın demıyorum ama çokta bağlanmayın.

Çıkmazsa bile bence bir Turist vizesi almaya imkanı olanlarda kuçuk bir seyehat yapmasını tavsiye ederim .

Teşekkür Ederim başarılar dilerim.

• ⭐⭐ Yasaklı

keepin it real bekliyoruz

• ⭐⭐⭐⭐

calm down bro @Labrador 😃

• @labrador DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Ya abi kafayı yememek imkansız gerçekten ! Evrim Tayanç'ın son videosuna baktım heralde 1-2 saat falan önce atmış Youtube a,delirdim ya...Sadece onunda değil Youtube'da çoğu GC konulu videoların altına başvuranlar yorum yapıyor,biri demiş ki 'ben başvurdum ama çıksa da gitmeyeceğim,üniversite bitince belki düşünürüm.' diğeri demiş ki 'benim 15 bin dolarım yok,başvurdum ama çıksa da gidemem.' diğer ultra zeki arkadaşın biri demiş ki 'bana çıktı GC,ailem desteklemiyor,dilim yok,maddi durumum da yok,bırakın Amerika'yı hayatım da 2 mahalle öteye anca gidebildim,şehir dışına bile çıkmadım.Napabilirim,yardım edin.'....gibi gibi ! Ya ben Nasıl delir miyim ??? İşin Kahreden yanı,Hem boş yere kalabalık yapıyorlar,hem önümü kapatıyorlar ha bide yetmemiş gibi onlar seçiliyor ama GİTMİYORLAR ! Ya bu işin mantığı ne o zaman ? Ayyyy delirmeden 1 hafta daha sakinliğimi korumam gerek...

ABD, alacağından fazla kişiye GC süreç hakkı veriyor ve gidemeyenlerin yerine, fazlalığı değerlendiriyor diye biliyorum. Yani yedeklere kalıyor hak.
    Hatta DV2017'de mi 18'de miydi, Eylül ayı gibi ek seçim yapmışlardı.. Tekrar kontrol etmiştik aynı no ile.

• Simdi bunu okuyunca sen kafayi mi yedin diyeceksiniz.
    Bende sizler gibi 7 mayistaki sonucu bekliyorum.
    6 sene Amerikada yasadim.2 cocugumuz orada dogdu ikiside ABD vatandasi.
    Herseyimiz vardi ev araba is vs orada, ama ben tutturdum donelim Turkiyeye diye esime.O da ok dedi donduk.
    Donduk te ne oldu ? 10 yildir TR deyiz ve buyuk pismanlik icindeyiz.Simdi tekrar gitmek icin Green kard bekliyoruz.
    Hadi hayirlisi 8 gun kaldi zaten. Gorecez ne olacak.

• @san-antonio sen kafayı m yedin?! 😂😂🍺🙋🏼

• @san-antonio memleket ozlemi iyidir de temelli donmeseydin daha iyiydi o kadar alismisken geri dönülür mü zaten ülkede sanki pamuk ipliğinde yasıyoruz

• ⭐⭐

Valla çıkmazsa bu sefer o kadar üzülmem diyordum ama... Resmen kendime yalan söylüyorum. Gene çıkmazsa resmen yıkılacağım. O kadar hayal kurduktan sonra hayallerin bir anda yalan olup bir sene daha ertelenmesi kolayca hazmedilecek bir şey değil. Umarım öylesine başvurmuştum diyenlere değil de bu forumda gün sayan bizlere çıkar inşallah.

Amerika vatandaşı olanlar da kıymetini bilsinler o vatandaşlıklarının diyecek bir şey yok...

• #7# gün dediğin nedir ki? Sayılı gün çabuk geçermiş... Bu da geçer. Neler neler geçti. 🤗👍😎😁🗽🗽🗽🌋🎉🎶🎵

Ya abi kafayı yememek imkansız gerçekten ! Evrim Tayanç'ın son videosuna baktım heralde 1-2 saat falan önce atmış Youtube a,delirdim ya...Sadece onunda değil Youtube'da çoğu GC konulu videoların altına başvuranlar yorum yapıyor,biri demiş ki 'ben başvurdum ama çıksa da gitmeyeceğim,üniversite bitince belki düşünürüm.' diğeri demiş ki 'benim 15 bin dolarım yok,başvurdum ama çıksa da gidemem.' diğer ultra zeki arkadaşın biri demiş ki 'bana çıktı GC,ailem desteklemiyor,dilim yok,maddi durumum da yok,bırakın Amerika'yı hayatım da 2 mahalle öteye anca gidebildim,şehir dışına bile çıkmadım.Napabilirim,yardım edin.'....gibi gibi ! Ya ben Nasıl delir miyim ??? İşin Kahreden yanı,Hem boş yere kalabalık yapıyorlar,hem önümü kapatıyorlar ha bide yetmemiş gibi onlar seçiliyor ama GİTMİYORLAR ! Ya bu işin mantığı ne o zaman ? Ayyyy delirmeden 1 hafta daha sakinliğimi korumam gerek...

@Labrador bizim insanımızda anlayış, düşünce namına duygular namevcut malesef. İnsanımız o denli bencil ki, kazandığında gidemeyecek olduğundan dolayı, sırf başkalarının da gitmesine mani olmak için başvuranlar olduğunu dahi düşünüyorum. Bizim insanımız işte böyle, benim yoksa onun da olmasın zihniyeti. Zihniyetini sevdiklerim. İşte bu nedenledir ki başvurular ücretli olmalı.
    Madem gitmeyeceksin ne b.k yemeye başvuruyorsun ve benim hakkımı çalıyorsun? Biz burada çıkacak mı, çıkmayacak mı diye hop oturup hop kalkarken şu bencillerin yaptığı saygısızlığa bak. Çıldırmamak, dellenmemek, darlanmamak elde değil. grrrrrrrrrrrrrr😠
    Neden forum üyelerinin şansının bu denli düşük olduğunu anlıyorum sanırım. Burada gerçekten gidecek olan insanlar var ve biz azınlığız, gitmeyecek olanlar haliyle merak edip araştırmıyorlar bile ve bizim kazanma oranımızı dip yapıyorlar. Cidden anlayamıyorum bu tür insanları.
    Sövmemek için kendim bu denli kastığımı hatırlamıyorum!

• Atanamayan öğretmenler gibiyiz yeminle

• @labrador Dünyanın adaleti yok! O kesin. Inşallah çıkacak #7# kaldi

• Bu ileti silindi!

• 2.5 aydır Florida’dayım. Daha Türkiye’ye dönmeme 2 ay var. Haftaya hususi pilot lisansım için kontrol uçuşu yapacağım. Şans dilerseniz sevinirim 🙂

Bu sene çekiliş sonucunu ABD’de öğrenmek kısmet oldu inş şeytanın bacağını kırarız.

Bulunduğum yer genelde emekli zengin beyaz Amerikalıların yaşadığı bir bölge, GC çıkarsa kesinlikle daha metropol şehirlerden birine taşınırım. Güney pek biz Türklere göre değil, sosyal hayat çok kısıtlı ve bütün aktiviteler indoor.

Neyse az kaldı bakalım göreceğiz haftaya sonucu.

• Bu ileti silindi!

• @labrador Çok teşekkür ederim.

Bizim ve Avrupalılar için green card çok büyük bir nimet gerçekten ama şöyle bir şey var ki mesela Florida Dominikli, Kübalı, Porto Rikolu, Meksikalı çapulcularla dolu. Yani resmen ellerini kollarını sallaya sallaya gelip yaşıyorlar burada. Günde 5 kez çingene gibi gezen tipleri görüp "Şu aileyi alacağınıza Türkiye'den eğitimli, İngilizce bilen, canını dişine takarak çalışacak 5 kişiyi alırdınız" diyorum. Hispaniklerin çoğu İngilizce bilmiyor kabile gibi yaşıyıp gidiyorlar. Neyse resmen ırkçılık yaptım ya, ama Trump haklı inşallah değiştirir şu göçmenlik mevzusun.u, güney sınırlarını kapayıp, yetkinliğe göre oturum verir.

• Bu ileti silindi!

@c172 Florida'da suç oranı fazladır diğer bölgelere göre heralde...Eski Erkek arkadaşım İtalyan-Amerikalıydı ve Stuart'ta southeast jefferson street'de yaşamış yıllar önce.Pek hayırlı biri değildi zaten sjsshshssh anlarsın işte Ot,uyuşturucu ve silah Ganglarından..Orada Martin County Sheriff's hapisanesinde kaldı.Senin dediklerini anlayabiliyorum ve aynı şekilde sistemin tamamını değil ama en azından bazı partlarının değişmesi gerektiğini düşünüyorum ya da eklemeler yapılmalı...
    Not : Heryer Mülteci Kampına dönmüş bea 😂😂😂

Stuart'a 2 kez uçtum ama hiç gezmedim. Suç oranı tabi değişiyor bölgeden bölgeye göre, neyse ki polisten neredeyse herkes çok korkuyor o yüzden hiç sıkıntı yaşamadım. En kötü "I'm calling 911" diyince toz oluyor millet. Ama Miami mesela tam bir rezillik hatta rezilliğin dünyadaki başkenti bence. Uzun lafın kısası, çıksın da yaşayacak güzel bir yer buluruz.

• @c172 DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@labrador Çok teşekkür ederim.

Bizim ve Avrupalılar için green card çok büyük bir nimet gerçekten ama şöyle bir şey var ki mesela Florida Dominikli, Kübalı, Porto Rikolu, Meksikalı çapulcularla dolu. Yani resmen ellerini kollarını sallaya sallaya gelip yaşıyorlar burada. Günde 5 kez çingene gibi gezen tipleri görüp "Şu aileyi alacağınıza Türkiye'den eğitimli, İngilizce bilen, canını dişine takarak çalışacak 5 kişiyi alırdınız" diyorum. Hispaniklerin çoğu İngilizce bilmiyor kabile gibi yaşıyıp gidiyorlar. Neyse resmen ırkçılık yaptım ya, ama Trump haklı inşallah değiştirir şu göçmenlik evzusun.u, güney sınırlarını kapayıp, yetkinliğe göre oturum verir.

Yani evet, gerçekten de bayağı bir ırkçılık yapmış olmuşsunuz yazdıklarınızla, nerdeyse saymadığınız millet kalmamış 😞

Bir de Trump hakikaten dediğiniz gibi göçmenlik yasalarında değişiklik yapabilecek imkanı bulsa, Amerika'ya girmelerine engel olmak için çeşit çeşit yasaklar koyacağı ilk millet biz Türk'ler oluruz kesin.

Allah'tan orda gerçek bir demokrasi ile düzgün bir başkanlık sistemi var da her aklına eseni yapamıyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |