Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• sayın @crazycells yazmış olduğunuz halde kaçırdıysam kusura bakmayın 🙂 siz ne düşünüyorsunuz bu sene ki verilen vize sayısı veya current olur-olmaz hakkında teşekkürler..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizbilmez DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

sayın @crazycells yazmış olduğunuz halde kaçırdıysam kusura bakmayın 🙂 siz ne düşünüyorsunuz bu sene ki verilen vize sayısı veya current olur-olmaz hakkında teşekkürler..

evet, ben de tum numaralarin aktif olma ihtimalini oldukca yuksek goruyorum.

• @crazycells Biz yüksek numaralı adaylar ise bu düşünceleri gördükçe çok mutlu oluyoruz 🙂 Enerjiye inanan biriyim

• ⭐⭐

bütün numaralar derken kaça kadar numara var ki?

• ⭐⭐

Avrupa için maximum Case Number 31000 ; AF 50000; AS 15000.
    Bu sene bitiş Case Numaraları hep tamsayı. EU için 31000 de kesmişler. 31001 yok.

• arkadaşlar , 2019 excel listesine giriş yapmamış, güncellememiş arkadaşlar var ise birkaç dakika ayırarak bilgilerini girmeleri ya da güncelemelerini rica edebilir miyim?

• @arnblt DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Avrupa için maximum Case Number 31000 ; AF 50000; AS 15000.
    Bu sene bitiş Case Numaraları hep tamsayı. EU için 31000 de kesmişler. 31001 yok.

O zaman numarası yüksek olan arkadaşlar boş yere endişe ediyorlar bence. Ağustosa kadar kalan altı üstü 4000 civarı bir dosya. Her türlü sıra gelecektir

• O zaman bu sene ds 260 formunu doldurduktan sonra kcc nin evrak istemesi bayağı faydalı olmuş görünüyor piyangoyu kazanıp gitme niyetinde olmayanlardan kimse etkilenmeyecek bu sene

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lordbolton DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

bütün numaralar derken kaça kadar numara var ki?

ben Avrupa'daki numaralari kastetmistim, sayin @arnblt 'in dedigi gibi maksimum 31.000.

Diger bolgelerin gidisatini takip etmiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@murat34 DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

O zaman bu sene ds 260 formunu doldurduktan sonra kcc nin evrak istemesi bayağı faydalı olmuş görünüyor piyangoyu kazanıp gitme niyetinde olmayanlardan kimse etkilenmeyecek bu sene

Evet, kesinlikle. Belgeleri hazir olana oncelik verilmesi iyi oldu. Forumdaki arkadaslar bu uygulamadan olumlu yonde etkilendi.

• @murat34 DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

O zaman bu sene ds 260 formunu doldurduktan sonra kcc nin evrak istemesi bayağı faydalı olmuş görünüyor piyangoyu kazanıp gitme niyetinde olmayanlardan kimse etkilenmeyecek bu sene

Aslında "piyangoyu kazanıp gitme niyetinde olmayanlar" sadece çekilişte kazanıp sıra gelmediği için vize alamayanlara zarar vermiyorlardı.

En ufak bir gitme ihtimali bile olmadığı halde sırf dalgasına çekilişe başvuranlar, asıl zararı gitmeyi çok istediği halde çekilişte kazanma ihtimaline engel olduğu başvuru sahiplerine veriyorlar... Onlar yüzünden, kazansa ailecek göç edip yeni bir hayat kurmayı gerçekten ciddi olarak planlayan pek çok kişi bu şansı hiç bulamıyor.

• @daydreamer bence bu iki yorumda çok doğru ve isabetli birer yorum.Bir taraftan kazanmayı umanlar diğer taraftan kazanıpta sıra bekleyenler.Youtube veya bu forumdaki yazılan yorumlara '' gitmesemde başvurucam size inat başvurucam (kötü yorumlara cevap olarak )'' yaklaşımı bir çok yorum görüyorum bu ancak şu şekilde açınlanabilir ben mutlu değilsem kimse mutlu olmasın.Keşke bilinçli bir toplum olabilsek sadece bu konuda değil ülke genelinde tüm diğer sorunlarımızıda çok kısa sürede en aza indirebiliriz. Eğitim eğitim eğitim çocuklarımıza evler arabalar bırakacağımıza onlara en iyi eğitimi miras olarak bırakmalıyız. Zaten iyi eğitimli bilgili insanlar evlerini arabalarını diğer tüm ihtiyaclarını kendileri kazanabiliyor.

• merhaba,değişti denilen sistemle ilgili forumda ilgili başlığı bulamadım bilgilendirme yapabilir veya link varsa verebilir misiniz?teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizbilmez neyin yeni sistemi açıklayabilir misin.

• @ayvalik10 ben de tam olarak bilmiyorum sadece yorumlardan okuduğum için yazdım.Süreçle ilgili mi anlamadım yorumlarda yazmış bazı kullanıcılar ordan aklıma takıldı ne değişti diye : )

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizbilmez ds260 formunu doldurduktan sonra eğer numaran current olduktan sonra KCC evrakları mail atman için mail geliyor sen de mail ile evrakları gönderiyorsun daha sonra randevu tarihi için de mail geliyor. İşte toplam bu süreç ilk defa bu sene oluyor mailleşme olayı ondan yeni sistem diyorlar. Current olduktan sonra ds260 formunu ne kadar erken gönderdiysen randevu tarihin de o kadar erken geliyor

• Benden evrak maili istenmisti gònderdikten sonra 18 martta onay maili aldım.19××× mayısta onay maili geç aldım diye haziran randevusu beklerken bugunlerde şimdi tekrardan onay maili geldi bu nedir anlayamadım

• @necla343434 DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Benden evrak maili istenmisti gònderdikten sonra 18 martta onay maili aldım.19××× mayısta onay maili geç aldım diye haziran randevusu beklerken bugunlerde şimdi tekrardan onay maili geldi bu nedir anlayamadım

Aynı durum benim içinde geçerli 10 martta istenilen evrakları göndermiştim 12 martta evraklar tamam maili gelmişti az önce aynı mail tekrar geldi. Bende randevu maili diye heycanlanmıştım yine hüsran:)

• @crazycells bizim durumlar yine karıştı. 7 Mart tarihinde "records indicate" ile başlayan maili almıştık ve Haziran'a randevu gelecek diye bekliyorduk.
    Ancak aynı "records indicate" maili az önce yine gelince KCC'yi aradık ve "sizin süreç yeni tamamlanmış, temmuza randevu alacaksınız" dediler.

Sorun şuki temmuzda bedelli askerlikte olacağım. Randevuya gitmeyerek sonrasında konsolosluktan erteleme isteyeceğiz gibi görünüyor ama Eylül'e kadar bu işlemler tamamlanır mı sizce?

• @ayvalik10 zamanınızı ayırdığınız için teşekkür ederim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

124

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.8k

| | | |