Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

bu da benden..

• @sinem DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

ülkemize göçen "göçmenler" ile aniden oluşan şartlar dolayısıyla gelmek zorunda kalan "mülteciler" arasında insan kalitesini veya niyetlerini ölen bir cihaz keşfedildi de ben mi duymadım? Aksaray gibi göçün yogun hissedildigi bir yerde adım başı özbek afgan suriyeli ile karşılaşıyoruz bunlardan bazıları birikimleriyle gelebilmiş dükkan açmışlar ticaret yapıyorlarken bazıları bir igne alamadan kaçmak zorunda kalmış zamanında dr ögretmen hakim tüccar iken şimdilerde konu komşunun taşınırken elden çıkardıgı iki çekyat bir halı ile zemin ya da bodrum katlarını bile 500-600 tl isteyen zalim ev sahipleri(bu evsahipleri türk bu arada) ile cebelleşen insanlar haline gelmişler devletin yardımları ise kısıtlı bir süre idare ediyor çogu bombalar altında can veren abi abla ve akrabasının bir anda ortada kalan çocuklarını da sahiplenerek kaçırmışlar Türkiye'ye .. Nereden biliyorsun derseniz Sivil Toplum Gönüllüsüyüm bir buçuk yıldan fazladır bu gözler neler gördü ve bu kulaklar neler duydu. Biraz zahmet buyurup bir STK da yarım gün gönüllü çalışın hatta haftada 1 çalışın yerinde görün ondan sonra konuşun. Öyle "arap sevici", "pis suriyeliler", "ekonomimiz mahvoldu ", " Hep hükümetin suçu"... Bunlar inanın çok havada kalıyor ve sırıtıyor...Altını çizerek söylüyorum: Durumu iyi olanlar olmayanlara yardım etmedigi sürece bu dünya hiç bir şekilde düzelmeyecek. Abd kanada ingiltere avusturalya nereye giderseniz gidin.... Düzelmeyecek.

1- Burada "arap sevici", "pis suriyeliler" ifadelerini tek kullanan siz oldunuz şu ana kadar. Onun dışında kimsenin böyle sıfatlar kullandığını görmedim.

2- Popülist cümleler, hamasi nutuklar kulağa güzel geliyor ama insani yardım başka şey, ülkenin sınırlarını kontrolsüzce açıp milyonlarca insanın tek bir denetim olmaksızın sınırlardan girişine izin vermek başka şey. Bizim hükümeti suçlamayalım da Yeni Zelanda kabinesini mi suçlayalım.

3- Duvara konuşuyormuş gibi hissediyorum ama sıkılmadan tekrar belirteyim. Öyle savaştan kaçan 50-100 bin zor durumdaki insandan bahsetmiyoruz; Düzce Kastamonu Uşak Niğde Kırklareli Bitlis Rize Amasya Siirt Bolu Nevşehir Kars Kırıkkale Hakkari Bingöl Burdur Yalova Karaman Karabük Kırşehir Erzincan Bilecik Sinop Çankırı Bartın Iğdır Artvin Gümüşhane Kilis Ardahan Tunceli ve Bayburt'un tüm ilçe ve köyleriyle birlikte toplam nüfusu kadar insanın sorgusuz sualsiz ülkeye alınmasından bahsediyoruz!

4- Madem amaç yardım etmek ve savaştan kaçanları top saldırılarından, öldürülmekten kurtarmaktı, orada savaş hala devam ediyor şimdi niye kapattık kapıları? Niye bir 5 milyon kişi daha almıyoruz? Var mı bunun cevabı? Ya da madem bir limit vardı ve bir yerden sonra daha fazlasını kabul edemiyorduk bu limit 6-7 milyon mu olmalıydı

• Yasaklı

@daydreamer DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@sinem DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

ülkemize göçen "göçmenler" ile aniden oluşan şartlar dolayısıyla gelmek zorunda kalan "mülteciler" arasında insan kalitesini veya niyetlerini ölen bir cihaz keşfedildi de ben mi duymadım? Aksaray gibi göçün yogun hissedildigi bir yerde adım başı özbek afgan suriyeli ile karşılaşıyoruz bunlardan bazıları birikimleriyle gelebilmiş dükkan açmışlar ticaret yapıyorlarken bazıları bir igne alamadan kaçmak zorunda kalmış zamanında dr ögretmen hakim tüccar iken şimdilerde konu komşunun taşınırken elden çıkardıgı iki çekyat bir halı ile zemin ya da bodrum katlarını bile 500-600 tl isteyen zalim ev sahipleri(bu evsahipleri türk bu arada) ile cebelleşen insanlar haline gelmişler devletin yardımları ise kısıtlı bir süre idare ediyor çogu bombalar altında can veren abi abla ve akrabasının bir anda ortada kalan çocuklarını da sahiplenerek kaçırmışlar Türkiye'ye .. Nereden biliyorsun derseniz Sivil Toplum Gönüllüsüyüm bir buçuk yıldan fazladır bu gözler neler gördü ve bu kulaklar neler duydu. Biraz zahmet buyurup bir STK da yarım gün gönüllü çalışın hatta haftada 1 çalışın yerinde görün ondan sonra konuşun. Öyle "arap sevici", "pis suriyeliler", "ekonomimiz mahvoldu ", " Hep hükümetin suçu"... Bunlar inanın çok havada kalıyor ve sırıtıyor...Altını çizerek söylüyorum: Durumu iyi olanlar olmayanlara yardım etmedigi sürece bu dünya hiç bir şekilde düzelmeyecek. Abd kanada ingiltere avusturalya nereye giderseniz gidin.... Düzelmeyecek.

1- Burada "arap sevici", "pis suriyeliler" ifadelerini tek kullanan siz oldunuz şu ana kadar. Onun dışında kimsenin böyle sıfatlar kullandığını görmedim.

2- Popülist cümleler, hamasi nutuklar kulağa güzel geliyor ama insani yardım başka şey, ülkenin sınırlarını kontrolsüzce açıp milyonlarca insanın kontrolsüz girişine izin vermek başka şey. Bizim hükümeti suçlamayalım da Yeni Zelanda kabinesini mi suçlayalım.

3- Duvara konuşuyormuş gibi hissediyorum ama sıkılmadan tekrar belirteyim. Öyle savaştan kaçan 50-100 bin zor durumdaki insandan bahsetmiyoruz; Düzce Kastamonu Uşak Niğde Kırklareli Bitlis Rize Amasya Siirt Bolu Nevşehir Kars Kırıkkale Hakkari Bingöl Burdur Yalova Karaman Karabük Kırşehir Erzincan Bilecik Sinop Çankırı Bartın Iğdır Artvin Gümüşhane Kilis Ardahan Tunceli ve Bayburt'un tüm ilçe ve köyleriyle birlikte toplam nüfusu kadar insanın sorgusuz sualsiz ülkeye alınmasından bahsediyoruz!

4- Madem amaç yardım etmek ve savaştan kaçanlara yardım etmekti orada savaş hala devam ediyor şimdi niye kapattık kapıları? Niye bir 5 milyon kişi daha almıyoruz? Var mı bunun cevabı? Ya da madem bir limit vardı ve bir yerden sonra daha fazlasını kabul edemiyorduk bu limit 6-7 milyon mu olmalıydı

1- ahmet-34 nickli arkadaşımız aynen o ifadeleri kullanmıştır. Bakabilirsiniz. (Silmediyse) 2- Bizim hükümetimizi suçlamadan önce durup bir düşünür müsünüz? Burada Aniden gelişen ve henüz bitmemiş bir acil durumdan(savaştan) bahsediyoruz. Sizce askerimiz neden azez münbiç ve cerablusta? Neden bu insanlar hala evlerine dönemeyecek durumdalar? Sizce abd ve koalisyon ülkeleri neden Türkiye nin Suriyenin bir kısmında konuşlanmasına hayır diyemiyorlar?.. Konu hükümetimizi suçlayarak çözülüp geçiştirilecek basit bir konu degil. Hiç olmadı... 3- Sorgusuz sualsiz alındıklarını kim söyledi? Bu devlet sizin düşündügünüz kadar aciz pısırık ve beceriksiz bir devlet degil. Devlet hükümetiyle ve diger tüm organlarıyla işi yürütüyor. Gelen her suriyelinin(veya afgan özbek vb) mutlaka yabancı kimlik no su belgesi ve geçmişte ve halihazırdaki durumu aşıları, saglık drumları ve geçmişleri, vs hepsi kayıt altında. Ben stk da çalıştıgım için her gün bu belgelerle de haşır neşir oluyorum. Dolayısıyla SORGUSUZ SUALSİZ kavramı kesinlikle yalnış. Belirtmiş olayım.. 4-Kapıları kapatmadık. Sadece suriyede bir cep oluşturduk.. "güvenli bölge"... Gelenler veya dönmek isteyenleri oraya yerleştiriyoruz ve bu süreç devam ediyor. Tam olarak gelen suriyeli misafirlerin yarısına yakını geriye güvenli bölgeye yerleşti. Bir yarısı halen ülkemizde. Dönmeyi hepsi istiyor. İstisnasız. Sabır lazım... ve İnsaf.. Ve bir de...Biraz olsun devletinize güvenmeye ne dersiniz?

• "Gelen her suriyelinin(veya afgan özbek vb) mutlaka yabancı kimlik no su belgesi ve geçmişte ve halihazırdaki durumu aşıları, saglık drumları ve geçmişleri, vs hepsi kayıt altında"
    🙂 tamam sıkıntı yok o zaman

• Yasaklı

@daydreamer nasıl bir sıkıntıdan bahsediyorsunuz ben anlamıyorum açıklar mısınız?

• Yukarda uzuun uzun açıkladım. Daha fazla açıklayacağım birşey yok.

• Ciddi ciddi 2 hafta kaldı değil mi ya? Zaman ne çabuk geçiyor...

• Arkadaşlar yıllar önce okuduğum ve bana çok şeyler kattığını düşündüğüm bir hikayeyi paylaşmak isterim. Affınıza sığınarak paylaşıyorum.
    Üç papaz bir şehirden diğerine göç etmekteymişler. Karşılarına bir nehir çıkmış, ve kıyıda çırılçıplak genç bir kadın. Kadın şöyle demiş "Karşıya geçmek istiyorum ama korkumdan geçemiyorum elbiselerimi geçmek için uğraşırken kaybettim. Ne olur yardım edin." Papazlardan biri kadını kucaklamış ve nehirden geçmeye başlamış. Öbür iki papaz şaşkın bakışlarıyla karşıya geçmelerini izlemişler. Kadın karşıya geçince teşekkür etmiş ve farklı bir istikamette yoluna devam etmiş (bu arada papaz kadının üstünü örtecek bir battaniye kıyafet vs. vermş tabii). Papazlar yollarına devam ederken diğer iki papaz başlamış söylenmeye, "Vay efendim nasıl yaparsın günaha girdin sen artık kirlendin, kucağına almasaaydın bari, bir battaniyeye sarıp götürseydik, böyle yapılırmı vs." papaz diğer ikisine dönüp şunları söylemiş " Ben o kadını 5 km önce bıraktım, siz hala taşıyorsunuz ona ne demeli?" demiş.
    Söylemek istediğim lütfen kızmayın ama Amerikaya göç etmek istiyoruz ona odaklanalım. Yoksa yapılan yanlışları konuşacaksak, o kadar çok varki inanın bana, bırakın başlığı, ayrı bir forum açmak bile yetmez. Çıkarsa gitmek istemiyormuyuz, evet o halde oraya gidince ne yapacağımıza odaklanalım. Çünkü şöyle bir gerçek var senin benim söylememle ülkemizde bir değişiklik olmayacak siyasi liderler halkı dinlemiyor kendi çıkarları için öncelikleri var. Bizde kendi çıkarlarımıza odaklanalım ülkede insan kalmayınca elbet anlayacaklar kendi başlarına bir halt olmayacağını.
    Şimdi eeeee, ben Tampayı düşünüyorum (ehliyetim iptal olmuş gecikmiş cezadan dolayı onu çözene kadar Florida tercihim olacak) Tampanın nerelerini tavsiye edersiniz?

• ⭐⭐

@sinem madem bu kadar ülkemizi seviyorsunuz ve göçmenlere yardım etmek istiyorsunuz neden ülkeden göç etme planımız var Amerika'dan yardım edemezsiniz ama buradayken edebilirsiniz çok sevgili bizi birleştiren kendi halkına çok iyi davranan asla ayırıştırmayan ''hükümetimiz'' gibi bir hükümet yok Amerika'da 🙂 ve gerçekten ağır gerçeklerden uzaklaşmızsınız hepsi vergi vermiyor doktorda ilk onları alıyorlar pek çok ayrıcalıkları var.. ve çoğunluğu dönmek istiyor asla vatandaşlık bile almayıp aynen bu şekilde yaşamak istiyorlar ancak bir sıkıntı var o çok sevgili ''hükümetimiz'' seçimlerde kaybederse bu Suriyeli sevdasından kaybedecek Erdoğan'ı en çok o yerden eleştiriyorlar kendi tabanı toplumda tahammül kalmadı size tavsiyem biraz tutarlı olup Amerika'ya gitmekten vazgeçin bence.

• ........

• Yasaklı

@lordbolton DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@sinem madem bu kadar ülkemizi seviyorsunuz ve göçmenlere yardım etmek istiyorsunuz neden ülkeden göç etme planımız var Amerika'dan yardım edemezsiniz ama buradayken edebilirsiniz çok sevgili bizi birleştiren kendi halkına çok iyi davranan asla ayırıştırmayan ''hükümetimiz'' gibi bir hükümet yok Amerika'da 🙂 ve gerçekten ağır gerçeklerden uzaklaşmızsınız hepsi vergi vermiyor doktorda ilk onları alıyorlar pek çok ayrıcalıkları var.. ve çoğunluğu dönmek istiyor asla vatandaşlık bile almayıp aynen bu şekilde yaşamak istiyorlar ancak bir sıkıntı var o çok sevgili ''hükümetimiz'' seçimlerde kaybederse bu Suriyeli sevdasından kaybedecek Erdoğan'ı en çok o yerden eleştiriyorlar kendi tabanı toplumda tahammül kalmadı size tavsiyem biraz tutarlı olup Amerika'ya gitmekten vazgeçin bence.

bilakis amerikadan daha kolay ve daha fazla yardım edebilecegimi biliyorum. Gitme sebeplerimi daha önce yazmıştım tekrar edeyim 1.cisi egitim sistemi abd nin daha iyi rahat ve özgür. 2. cisi ekonomik olarak daha güçlü olmak orada daha kolay. Bu gücü ülkem için kullanmak niyetindeyim. 3. cüsü de Abd de insanlara ulaşmak çok daha kolay ve masrafsız. Tavsiyelerinize teşekkürler. 🙂

• Yasaklı

@daydreamer DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Yukarda uzuun uzun açıkladım. Daha fazla açıklayacağım birşey yok.

ben gene de anlamadım kalın kafalıyım herhalde sagolun. 🙂 yeter ki sizler insafsız merhametsiz sagduyusuz ve de kıtgörüşlü olmayın.:)

• ⭐⭐

@sinem gerçekten nasıl bir bilgi yapısına sahipsiniz çözemedim orada insanlara ulaşmanız. Sizin bir şey yapabileceğiniz anlamına gelmez? Siz mi açacaksınız kapıları Trump artık Ortadoğu'dan mülteci almıyor gelen mülteci sayısının sadece yüzde 15 müslüman dünyada aşırı sağ yükseliyor zaten yani Amerika'da Avrupa'da birşey yapamazsınız öyle konuşur durursunuz maalesef. Bence tutarlı olup burada kalıp yardım etmeye devam edin size ihtiyaçları var dünyayı ancak siz kurtarabilirsiniz evet doğru herkesin bir arada yaşayıp çilek topladığı bir dünya kuracaksınız eminim buna 🙂

• @gokcell LA çok pahalı yaw. Tampadan sonra belki. 😆

• ........

• Yasaklı

@lordbolton DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@sinem gerçekten nasıl bir bilgi yapısına sahipsiniz çözemedim orada insanlara ulaşmanız. Sizin bir şey yapabileceğiniz anlamına gelmez? Siz mi açacaksınız kapıları Trump artık Ortadoğu'dan mülteci almıyor gelen mülteci sayısının sadece yüzde 15 müslüman dünyada aşırı sağ yükseliyor zaten yani Amerika'da Avrupa'da birşey yapamazsınız öyle konuşur durursunuz maalesef. Bence tutarlı olup burada kalıp yardım etmeye devam edin size ihtiyaçları var dünyayı ancak siz kurtarabilirsiniz evet doğru herkesin bir arada yaşayıp çilek topladığı bir dünya kuracaksınız eminim buna 🙂

dalgacı yapınız çok tatlı ama hayat o kadar tatlı degil maalesef sevgili @LordBolton ... Ben tek başıma bir şey yapamam. Ama yapabilecek kapasitedeki bir çok insan bir araya gelerek çok daha fazlasını yapabilir(kamuoyu oluşturmak) Ve bunun maddi masrafını da karşılayabilmek lazım. Bu da bireysel bazda bizlerin güçlü birer maddi duruma ve onu taşıyabilecek manevi hale sahip olmamız gerektigi anlamına geliyor. Hep kaçırdıgımz bir nokta var: Siyasiler bizi yönetiyor tamam ama bizim kamuoyu oluşturmamızdan ödleri kopuyor. Bilincli ve bastırıp istedigini alan insanlardan fena halde rahatsızlar eh biraz onları rahatsız etmek lazım ki hadlerini bilsinler fazla tiran kesilmesinler başımıza degli mi? Dünyada aşırı sag yükseliyorsa indirmek lazım efendim. Zira ne zaman aşırı sag yükselse DÜNYA SAVAŞI çıkıyor. Şahsen bir dünya savaşının içinde olmak hiç hazzetmeyecegim bir durum. Bunu önlemek için bireysel olarak ne yapabilirsem yapmak isterim. Önleyemezsem de en az zararla kurtulmaya bakarım Dünyayı ben degil biz kurtaracagız buna sizleri de davet ediyorum ama aman kurtaralım derken dünya savaşına sürüklemeyelim ateşe su taşıyalım körük olmayalım. Çilek yeterli mi bilmiyorum ama güzel bir yer bu dünya neden çirkinleştirelim ki?Aklımızdan zorumuz yoksa tabii. 🙂 Selamlar.

• ........

• Yasaklı

@gokcell 😃 teşekkürler içime su serpildi. 😛

• @gokcell DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@ahmet-34 Evet www.trulia.com sitesine girip Amerikada bir ev almaya kalkistigin zaman soyle guzelce bir suc haritasini gosteriyor. Aman Allahim o nedir oyle en elite yerlerde bile eftrafta yuzlerce hirsizlik,saldiri,kapkac gozukmekte. Olmadi adamlar birde oturmus soyle bir site yapmis www.criminalwatchdog.com/neighbourhood-watch Buraya baktiginda da cinsel istismarda hukum yemis insanlarin adreslerini gosteriyorlar ki oraya yakin oturmaktan sakinin diye. Yani kafa kesen tecevuz eden ya da baska suclardan dolayi neler yapilmis neler Amerikada, Turkiyeyi elestirirken Amerikanin gerceklerini bilmemekte garip gaciyor simdi.

Aynı haritayı Türkiye’de yapsalar adım atacak yer kalmaz gercekten, orda en azından görebiliyorsun, şahsen çapraz dairemde veya bir üst katımda oturan kişinin geçmişte sapıkmı hırsızmı ne olduğunu bilmemek daha ürkütücü , özellikle büyük şehirlerde

• ........

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

122

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.3k

| | | |