Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar, vize görüşmemden bir gün sonra bana gelen mail aşağıda. Amerikadaki arkadaşım iş teklif mektubunu hazırlamak için avukatıyla görüşecek akabinde hemen yollayacak, fakat pasaport olayını anlayamadım. Randevu için kayıt oluşturduğum pasaportun süresi 14 kasım 2018 idi, yenilettim ve randevuya onu da götürdüm. Yeni pasaportumun bitiş tarihi 14 kasım 2019. Ayrıca konsolosluğun sık sorulan sorular bölümünde hemen ikinci konu başlığı olarak 221 (g) maddesi nedeniyle şu açıklama yapılmış:

Eğer başvurunuz Amerikan Göçmenlik ve Vatandaşlık Yasası’nın 221(g) maddesi altında eksik evrak nedeni ile red olduysa, eksik evrakınızı tamamlamanız için oniki ay süreniz olacaktır. Eğer eksik evrakınızı oniki ay içinde tamamlamazsanız dosyanız kapanma sürecine girebilir ya da yeniden başvuru ücreti ödemeniz gerekebilir.

GELEN MAIL:
    Processing Pending
    Your visa case has been refused under Section 221(g) of the U.S. Immigration and Nationality Act.

Further administrative processing of your application is required before a decision can be made regarding your eligibility for a visa. Please note that our office has no control over your administrative processing, therefore we cannot estimate how long it may take.

As soon as this processing is completed, the Embassy will send you an email providing further instructions. We will also post updates to the Status Check website listed below. There is no other means to check the status of your case. If you were asked provide any documents via electronic submission, you may do so using the Contact Form below.

Please note that derivative applicants cannot be issued a visa before their principal applicants' administrative processing is complete.

Details for each applicant
    Applicant 1: Ilyaz YILDIRIM
    Status: Processing Pending
    Documents and/or Actions Required:

Passport, Valid for six months beyond the intended date of entry into the United States.
    Job offer letter (Original), Provide a current job offer letter from your petitioner, job offer letter.
    Sincerely,

Immigrant Visa Unit
    U.S. Embassy Ankara

ATTENTION DIVERSITY VISA APPLICANTS:
    UNDER NO CIRCUMSTANCES CAN A VISA BE ISSUED OR AN ADJUSTMENT OF STATUS OCCUR IN YOUR CASE AFTER SEPTEMBER 30, 2018.

VERY IMPORTANT: BECAUSE OF THE LIMITED NUMBER OF VISAS THAT MAY BE ISSUED UNDER THIS PROGRAM, VISAS MAY CEASE TO BE AVAILABLE EVEN BEFORE THIS DATE. THIS IS ESPECIALLY TRUE THE CLOSER TO SEPTEMBER 30 AN APPLICATION OR RE-APPLICATION IS MADE.

Link: https://tr.usembassy.gov/tr/visas-tr/immigrant-visas-tr/sikca-sorulan-sorular/sss-gorusmeden-sonra/

• ⭐⭐

@ilyasboren bu konu dün mülakat deneyimleri başlığı altında görüşüldü. Oradan takip etmeyi sürdürebilirsiniz. Bu eksik evrakın 1 yıl içinde tamamlanması sizin için geçerli değil. Zaten altında Attention kısmında September 30 şeklinde yazmışlar.
    Siz herhalde maddi kaynak gösteriminde bir sıkıntı çekiyorsunuz.
    Pasaport sizde ise zaten onuda istemişler. Gönderince 1.nci şartı sağlamış oluyorsunuz.

• @arnblt Verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederim.

• Pasaportunuz haricinde Orjinal iş teklifi mektubu sizden istiyor. Maddi durum ile sıkıntı nedeniyle veya sponsor firma / İş başvurusu kabul olmuş bir firmanın ojinal mektubu istenmekte.

• @redsat2000 Teşekkür ederim. Sağolun.

• Ya benim 221 g maddesi geregince red edilmistir diyor ne yapmam gerekiyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayhanaktas Konsolosluk görüşmesi sonrası gelen mail 221 (g) maddesi nedir. içinde söyledi:

Ya benim 221 g maddesi geregince red edilmistir diyor ne yapmam gerekiyor

Idari islem konusu surada:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1567/fy2019-administrative-process-ap-durumu-i̇dari-i̇şlem

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |