Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐ Yasaklı

@ahmet-34 ozelden yazınız

• Bugün için Days to 7 May rakamını açıklıyorum #32 hadi hayırlısı arkadaşlar 😉 Şafak sıkıştırıyormu Arkadaşlar 😁

• @calibraturbo 2010 mu hocam epey olmuş, moralim bozuldu çıksa da gitsek artık.

• @mutlukurt0534 bulaşıkçı ol karnın doyar hiç olmasa canada da bir you tuberda görmüştüm

• 31 gün
    6 Nisan 2019 - 7 Mayıs 2019
    Askere gitmeden şafak sayıyorum 😶

• @ahmet-34 Bulgaristan vatandaşlığı için sordunuz anladığım kadarı ile. Bulgaristan doğumluyum ben ve ailemle 1989 a kadar orda yaşıyorduk. 1989 da Türkiye ye gelen kişilerin vatandaşlık hakları saklı kaldığı zorunlu göç olduğu için 2004 yılında daha üniversite öğrencisi ile ailem ile gidip işlemleri halletmiştik. Açıkçası detayları hatırlamıyorum. Fakat orda doğum belgesi ikamet adresi gibi detaylar gerekli. Ben çocuklarımı da Bulgaristan vatandaşı yaptım ve bunun için hizmet veren kişilerden destek aldım. Eğer sorunuz green card başvurusu ile ilgili ise formu doldururken Bulgar vatandaşlığı kimliğim ve paşalarımdaki bilgileri girerek doldurdum.

• @calibraturbo 😊 hayal diyelim benimki. Bulgaristan vatandaşlığım olsa da eşimin yok. Dolayısı ile şimdilik yararlanamıyorum. Ancak green card olursa belki herkes gibi ben de hayallerime yaklaşırım.

• @crazycells DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@alina DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@ayvalik10 doğduğum ülke Bulgaristan ve sadece o ülke üzerinden formu doldurdum. 6 ay kalmak konusu ise 8 yaşıma kadar orda yaşadım sadece. Şu durumda Olur da şanslılardan biri olursam Bulgaristandan sabıka kaydı almam gerekecek, doğru anladım dimi 🙂

evet.

Ben bunu bilmiyordum. Demek doğduğun ülkeden de sabıka kaydı alman gerekiyor orda hiç yaşamamış olsan da dogru mu anladim sayın @crazycells

• @reader en az 1 sene yaşamış olman gerekiyor diye biliyorum .

• @reader hatta 16 yaşından sonra 1 sene yaşamış olman gerekiyor ABD hariç .

• Arkadaşlar az kaldı sıkın disinizi. Bol sanslar herkeze 🙂#31#

• ⭐⭐ Yasaklı

kolay gelsın alına hanım. Dedıklerınızle bız ugrastık, dogum kagıtları TR giriş belgelerı, isim ve dogum tarıhının bg ye gore degıstırılmesı, mahkemelerde ugrastı ninem.Avukat suan belgelerın DROVA MI DROVO MU Oyle bıyerde oldugunu soyledı fakat 5 ay oldu haber yok. 2016 dan berı ugrasıyoruz. O alsada bana vurmaz nedeolsa yarı bulgarım ve torunuyum.Akıl ogretmek gıbı olmasında ben olsam Almanyaya gıderdım bg kimligim olsa. Kocanızı da aldurısınız 3-4 ay suruyor.Abd green carda bel baglamam.. Safak 30

• Bende şuraya sıraya gireyim bari

• ⭐⭐⭐⭐

ya benim bir sorum var bugün farkına vardığımız ailecek başvurduk ama babam 68 yaşında ve muhtar emeklisi ilkokul terk bu en az lise mezunu ve iş tecrübesi şartında muhtarlıkta geçerli bir meslek mi ? 15 yıl yaptı?

• @rhonster DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

ya benim bir sorum var bugün farkına vardığımız ailecek başvurduk ama babam 68 yaşında ve muhtar emeklisi ilkokul terk bu en az lise mezunu ve iş tecrübesi şartında muhtarlıkta geçerli bir meslek mi ? 15 yıl yaptı?

Muhtarlık geçerli mi bilmiyorum, bununla ilgili bir link vardı ona bakmak lazım ama geçerli meslekle birlikte şu koşulu sağlamalı, son 5 yıl içinde 2 yıl bu uzmanlık gerektiren mesleği icra ettiğini kanıtlayabilmeli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@reader DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@alina DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@ayvalik10 doğduğum ülke Bulgaristan ve sadece o ülke üzerinden formu doldurdum. 6 ay kalmak konusu ise 8 yaşıma kadar orda yaşadım sadece. Şu durumda Olur da şanslılardan biri olursam Bulgaristandan sabıka kaydı almam gerekecek, doğru anladım dimi 🙂

evet.

Ben bunu bilmiyordum. Demek doğduğun ülkeden de sabıka kaydı alman gerekiyor orda hiç yaşamamış olsan da dogru mu anladim sayın @crazycells

Evet; dogdugunuz ulkeden, 16 yasindan sonra 1 yildan uzun sure kaldiginiz ulkelerden, su anda bulundugunuz ulkede 6 aydan fazla yasiyorsaniz o ulkeden ve bir de cok kisa sureligine kalmis olsaniz dahi bir suca karismis oldugunuz ulkelerden...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rhonster DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Evet, emekli olmasi yetmiyor, meslegin uygunlugunun yanisira babaniz son 5 yilin en az 2 yili da bu meslegi icra ediyor olmali:

https://yesilkartforum.com/basvuru-sartlari/

• ⭐⭐⭐⭐

@crazycells peki annem kazanırsa eş durumdan uygunsuzluk olur mu bu durumda da mı bu şartlar aranıyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rhonster DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells peki annem kazanırsa eş durumdan uygunsuzluk olur mu bu durumda da mı bu şartlar aranıyor?

Hayir, bu sartlar sadece secilen kisi icin gecerli. Diger aile uyelerinin teker teker bu sartlari saglamasina gerek yok.

• ⭐⭐ Yasaklı

30 gün sonra BABA MRB

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |