Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese merhaba
    Amerikaya greenkart ile nisan 2018 de geldim.Bende buralardan okuyarak arastirarak ogrenmistim cogu seyi.Floridaya gelmek isteyen arkadaslara yardimci olmak isterim.Herkese iyi sanslar

• Kısmet olurda kazanırsak seneye başınızı çok ağrıtırız

• merhaba @denizci bizde florida Jacksonville yerleşicez sanırım bu yaz.20 yaşındayım malum benim için önemli olan üniversite daha çok.Okulları hakkında bilmem gereken şeyleri söyleyebilir misin ve suç oranı hakkında teşekkürler.

• ⭐⭐

orda ki yaşam maaliyetleri nekadar
    ne kadar ev kirası ödüyorsunuz araabanız varmı ailecekmi gittiniz

• @nilfersev Bekleriz 🙂

• @denizbilmez Jacksonvillede tanidiginiz birileri varmi ? benimde bu yaz turkiyeden kazanan bir arkadasim geliyor.Jacksonville North florida da bir sehir.Is orani fazla gece hayati sakin Downtown newyork gibi kopruyu guneye dogru gectigin zaman sakin mahalleleri olan guzel bir sehir. @yapay-zeka Okul FSCJ ve UNF var burada.UNF guzel bir universite.Biraz daha guneyde st.agustine sehri var.St.agustine sehri hem ogrenci sehri hemde tarihi bir sehir.Antalyanin kale ici gibi bir yer 🙂 Universite konusunda biraz arastirma yapmanizi oneririm.Cok fazla bilgim yok ancak universite egitiminin baya masrafli oldugunu duymustum.Ogrenci kredisi alip okumak mumkun ancak daha sonra uzun yillar bunu odemek gerek diye biliyorum.Ben geldigimde yuksek lisans yapmak icin FSCJ ile konusmustum.Yillik 60 bin dolar uzeri bir egitim ucretinden bahsetmislerdi.Bende vazgectim.Zaten okul vs yoruldugum icin cok da kurcalamadim.

• @yapay-zeka Soyle soyleyeyim ben turkiyede gemi kaptaniydim.Cokda guzel bir sirkette calisiyordum.Dunyayin yarisini gezdim desem yalan olmaz.Buraya gelmeden once kimsem yoktu.Amerikada ne bir tanidik nede bir arkadas.Jacksonville sehrine kendi arastirmalarim sonucunda karar verdim.Florida gibi guzel bir eyalette.Kuzey floridada olmasi sebebiyle guney florida kadar sicak degil ama yine cok sicak 🙂 Costofliving tarzi web siteleri var.O tarz sitelerde karsilastirma yaparsaniz Jacksonville sehrini amerika genelinde yasanabilir en uygun en ucuz sehirler siralamasinda 10 sehirden 7nci olarak gosteriyor.Bende amerikaya tek basima gelecegim icin baslangic ve hayatta kalma mucadelesinde iyi bir sehir olduguna kadar verdim ve geldim.Burada ailem yok.Burada bir kac turkle tanistim zaman icinde.Suanda guzel bir sirkette HVAC technician olarak calisiyorum.Ev kirasi ilk geldigimde 1+1 olan aparman daireleri kirasi ortama 1000 dolar iken ben 880 e bir yer bulmustum.Gayette guzeldi.Ancak elektrik su vsvsvs derken ayda odemem 1200 e kadar cikiyordu.Suanda sadece kira 600 odedigim bir eve ciktim.Arabami ilk geldigim hafta almistim.Audi 2008 model.4 bin dolara almistim.Hem temiz hemde baya uyguna bulmustum.Ancak o arabayi nasil buldugumu bir ben birde allah bilir :).Benim araba 6 silindirli.Ben ayda 150 dolar yakit parasi oderken 4 silindirli aaba alanlar bir depoyla bir ay geziyor 🙂 Tavsiyem 4 silindirli alin.3.2 Pismanliktir 🙂 Bu sehirde arabaniz yoksa markete bile cikamazsiniz.Araba sart ! Gecen sene 1 nisanda geldim.Bir kac gun sonra 1 yil olacak.

• @denizci bilgiler için teşekkür ederim.Amcam ve teyzem orda yaşıyor.Greencard aldıktan sonra üniversitelere o fiyatı öedemeye devam ediyor muyuz kendi vatandaş öğrencilerinin yararlandığı imkanlardan?

• @denizbilmez O konuda pek bilgim yok.Size tavsiyem hangi eyalette hangi sehirde yasayacaksaniz ona gore bir universiteye karar vermeniz ve o universite hakkinda bilgi toplamanizdir. Web sitesine gidin bakin.Neler istiyorlar ne bolumler var kabul sartlari nelerdir vs vs.Karar verdiginiz universitenin web sitesinden ihtiyaciniz olan herturlu bilgiye ulasacaginiza inaniyorum

• ⭐⭐⭐⭐

@denizci merhaba bende ailemle kazandığımızda Jacksonville e gelmeyi planlıyoruz henüz net değil tabi. Benim sorularım şunlar zahmet olmazsa detaylı cevaplarsan sevinirim.

1. Geldiğin 2 ay toplam ne kadar harcama yaptın ? Ne kadarı mecburiydi ?
    2. İş imkanları nasıl ben hemşireyim ama gelir gelmez mesleğime başlayamıyorum o yüzden ne iş bulursam onda çalışmayı planlıyorum annem aşçı sertifikalı zaten şuanda halk eğitimde hocalık yapıyor kız kardeşimde garson zannımca yeme içmenin yüksek olduğu yerlerde sıkıntı olmayacağı ama gene de sormadan edemiyor insan.

• @rhonster
    Merhaba.Ilk soruya cevap veremeyecegim.Cunku benim para harcama anlayisim hep biraz farkli olmustur 🙂 Denizde guzel para kazanmistim ve geldigimde kendime yeni bir hayat kuruyordum hicbir masraftan kacinmadim herseyin en guzelini almaya calistim.Ikinci soruya gelecek olursak burda hayata sifirdna baslaniyor.Bundan once yaptiginiz isi burda yapmak pek mumkun olmuyor.Yapanlar vardir belki bilemem ancak ben daha yapabileni gormedim.Dediginiz gibi ne is olursa yaparak baslaniyor sonrasinda kendine yeni bir yol ciziyorsunuz.En onemlisi ingilizce.Ingilizceniz ne kadar iyiyse size o kadar iyi is imkani sagliyor.Bana bunlari soylediklerinde kabul etmek istemedim.Ancak sonra bende bunu kabul ettim.O sebeble burasi bana gore her bakimdan yeni bir hayat.Umarim hersey gonlunuzce olur

• ⭐⭐⭐⭐

@denizci teşekkürler dediğiniz gibi herşey oraya geldikten sonra belli olacak.

• Merhaba arkadaşlar. Bu sene Jacksonville'ye gideceğiz ailecek nasip olursa. Var mı orada kimse hala? veya bu sene gitmek isteyen?

• ⭐⭐

Merhaba arkadaslar biletimizi aldık 8 mart itibariyle jacksonville 'de yaşayacağız ins. Gelmek isteyenlere gidince elimden geldiğince yardımcı olmak isterim. Tüm süreçleri paylaşmaya özen göstereceğim. 2. Girişimizi greencardlarımız elimizde olmadığından direkt ucus olarak almak zorunda kaldık. Simdi lik hoşçakalın

• Bende çıkarsa jacksonville'e gitmeyi planlıyorum bakalım orada yaşayanlara başarılar 🙂

• Guncel
    Varmi gelen giden gorusemedigimiz ?

• ⭐⭐⭐⭐

• @Rhonster Ben Jacksonville diye konu açmıştım teee geçen senelerden ama muhabbet Florida konusunda dönmüş 🙂 kaçırmışız 🙂

• ⭐⭐

@denizci merhaba biz geleli 4 ay oldu , gecenlerde @nahya123 lerle tanistik ,cok guzel bir aile. Siz neresindesiniz jax 'de ?

• ⭐⭐

Jax e yerlesicekler icin ufak bilgiler vermek istiyorum ki ileride yerlesmek isteyen kisilere yardimci olsun.

Havasi inanilmaz guzel asla floridanin diger eyaletlerde gibi asiri nemli ve sicak degil. Bodrum Havasina benzetiyorum. Kiralar her butceye gore bulabilirsiniz. Bence is imkani gayet iyi. Sehir merkezi ve cevresi eski yapilar evler varken , st John's neighborhood u en favori semtim oldu. Inanilmaz guzel . African -American populasyonu fazla ama neighborhoodlara gore degisiyor. Kumsali cok guzel ve denizi temiz.
    Bazi adresler eklemek istiyorum.

Cocuklarinizi Okul'a yazdirmak icin Health exam ve Immunization record asi takibi yapmak icin https://agapefamilyhealth.org/ adresinden randevu alip gidebilirsiniz,

Ev tuttugumuz zaman elektirik aboneligi icin https://www.jea.com/,

Araba registration, driver licence islemleri ,eyelet ID sine ihtiyac duyarsaniz https://www.coj.net/departments/tax-collector,

Medicaid gibi islemler icin https://www.myflfamilies.com/,

Cocuklu aileler icin en guzel playgroundlardan biri ,
    http://www.jacksonvillebeach.org/government/departments/parks-recreation/community-parks/south-beach-park-and-sunshine-playground

Bankacilik islemleri icin bu sehirde olan ve cok avantajlari olan , aylik kullanim ucreti olamayan https://vystarcu.org/,

Sehir otobus hatti icin

Turk urunleri bulacaginiz iki market var , 1. Bakkal digeri Abna bazaar.

Simdilik bu kadar 😊

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |