Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bir arkadas Orlando civarlarina tasinmak istiyor. Iyi okul bolgelerinde ev fiyatlari hakkinda bilgisi olanlar var mi? Kiralamak icin degil, satin almak icin olacak. $500-600k ust limit ve single family house istiyor.

• ..........

• @Ömer-Şerif-BAYAZIT merhaba, yeni gordum mesajinizi ancak donus yapabiliyorum o yuzden. Evi kiralayacaginiz yada yasamak istediginiz bolge secimini isinize gore yapmanizi tavsiye ederim oncelikle. Nufus olarak az gorunse de Orlando genis bir alana yayilmis bi sehir. Ilk baslarda gozlem yapip kolay yer degistirme imkani saglayacagindan Airbnb size yer degistirme konusunda esneklik kazandirir, ancak daha maliyetli olacaktir. Kalinacak yer olarak ben de fazla hakim degilim genel olarak, ancak mutlaka tasinilmadan once iki kere dusunulecek yerler vardir. Bu yerleri en dogru olarak yakinlardaki okul puanlarini kontrol ederek ogrenebilirsiniz. Zillow, bizdeki sahibinden gibi yalniz sadece satilik/kiralik emlak uzerine bir app, orda okul puanlarindan hoa (aidat) bedellerine, gecmis yillarda ki fiyat inis/cikislarina kadar bir cok detayi bulabilirsiniz.
    Esinizin kapali olmasi konusunda bir sikinti yasayacaginizi dusunmuyorum acikcasi, ama biz bu ve benzeri konularda biraz duygusal dusunen bi toplumuz, bazi durumlari yada davranislari yanlis yorumlayabiliyoruz. Ancak boyle durumlarda kendime bambaska bi kultur, duzen ve normlari olan bi yere geldimi hatirlatip, uyum saglamaya calisiyorum.

• ..........

• DV2023 talihlisiyim, vizem ile beraber yüksek ihtimal gelecek ay Orlando'ya geleceğim. Hem şehir hem de eyalet açısından tavsiyelerinize açığım. Tecrübelerinizi bekliyorum. Orlando bölgesinde SSN ve Greencard gelme süresi, ehliyet ile ilgili işlemler ve araba satın alma ile ilgili işlemler konusunda Orlando'da yaşayan kişiler tecrübelerinizi aktarabilirseniz çok sevinirim.

Benzer Başlıklar

• 675
  • 1
  • 8
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |