Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

TR den geçen sene toplamda 10 dosya red aldı. Kaçı bu foruma üye bilemiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cancakicitr DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@grkmtpc merhabalar, bence kesinlikle mail atıp aramalısınız. Kasım ayında gönderdiğinizi söylüyorsunuz ve hala onay maili almamışsınız. Belgelerinizin onlara ulaşmamış olma ihtimali çok fazla. 15k olup Ocak ayında belgelerini atan birisi current olduğu için onay mailini sormak adına KCC'yi aradı ve KCC, belgelerin kendisine ulaşmadığını ve tekrar atmasını söyledi. Tekrar attıktan sadece 2 gün sonrada onay maili geldi. Şuan sizin yapmanız gereken acil bir şekilde KCC ile iletişime geçmek ki Nisan zor olsada Mayısa mülakat alabilmek için.

belgelerin onceden gonderilme islemi Kasim ayinda basladi ve ilk haftalarda emaillere otomatik bildirim gelmiyordu. Daha sonra surekli belgelerin ulasip ulasmadigini soran emailler alinca, gereksiz emailleri kesmek icin boyle bir sistem getirdiler.

• @crazycells cidden başvuru sırasında verdiğimiz mail adresini değiştiremez miyiz? ben hotmail uzantılı olan mı yoksa gmail olan mı verdim hatırlamıyorum ve gmail uzantılı olan adresime son zamanlarda bazı mailler gelmiyor, randevu veya evrak mailini de bu şekilde kaçırmamak için ne yapabilirim sizce?

• Yasaklı

@baha iki mail adresinizi kontrol edebilirsiniz bu bir ikincisi gmail adresinizi başka bir adrese yönlendirebiliyorsunuz oraya atılan mailler de yönlendirdiğiniz adrese düşüyor. Buradan gelen maillerin Hotmail ya da Gmaile dusmeme ihtimali olmaz en fazla gereksiz kutusuna düser onu da takip.edin. zor bir işlem değil hayatını değiştirmek isteyen biri için

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@baha DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells cidden başvuru sırasında verdiğimiz mail adresini değiştiremez miyiz? ben hotmail uzantılı olan mı yoksa gmail olan mı verdim hatırlamıyorum ve gmail uzantılı olan adresime son zamanlarda bazı mailler gelmiyor, randevu veya evrak mailini de bu şekilde kaçırmamak için ne yapabilirim sizce?

hayir, degistiremezsiniz. DS260 formunda guncel email adresinizi kullanabilirsiniz ama iletisimi KCC hala basvuru sirasinda verdiginiz emaile gore yapiyor. Boyle bir guncelleme yapan ve sonra farkli bir deneyim yasayan arkadas varsa belirtsin lutfen, ama konsolosluk bile siz ayrica belirtmediginiz surece sizinle ilk verdiginiz adres uzerinden iletisime geciyor.

Atilan emaillerin gelmemesi ilginc ve olmamasi gereken bir durum, bu sorunu -neden kaynaklaniyorsa- duzeltmenizi tavsiye ederim.

• Yasaklı

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐ Yasaklı

kim kimi kime ne vesileyle nasıl ihbar edebilirki

• Yasaklı

@calibraturbo asılsız ihbarın gerekçesi olmaz ki.... Zaten aslı astarı yoksa vize yine veriliyor diye biliyorum

• Yasaklı

@grslarc geçmiş olsun siz zaten AP sürecinde değil miydiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@grslarc
    gecmis olsun, merak etmeyin her ihbari degerlendiriyorlar ama asilsiz ihbarlar olumsuz bir sonuca neden olmuyor. Ismi nerden ogrendiniz acaba? Konsolos mu bilgilendirdi?

• Verilen vize sayılarını gördünüz mü ? şaka mı bu ?
    Ocak ayında sadece EU ya 295 vize verilmiş ?
    Gecen sene ilk 4 ay toplamı 5649 vize verilmiş..
    Bu sene ilk 4 ay toplamı 3452 vize verilmiş..
    2197 vize gerideyiz gecen seneye göre.
    Gecen sene tüm Dünya da ilk 4 ayda 12452 vize verilmiş
    Bu sene tüm Dünya da ilk 4 ayda 8152 vize verilmiş
    4300 vize gerideyiz gecen seneye göre.
    Bu ay ki vize bülteninde neden böyle bir sıçrama yaptıklarını anlamış olduk. Süreç gerçekten çok ilginç bir yere doğru evriliyor..
    Bunun olası sonuçları neler olabilir.. ?? 50 bin vize verilmeyebilinir mi bu sene ? Bu sene gereçtende tahmin edilemez bir yıl... hiç bir şekilde tahmin yürütülemiyor.
    yaşayıp görücez artık neler olucağını.

• @crazycells anladım başka çarem yoksa o teknik sorunu gidermeye çalışacağim artık teşekkür ederim.

• @mhepekiz dediklerinizi araştırıp yapmaya çalışacağım teşekkürler.

• @nevergiveup Geçen yıl sonu iyi bitmeyen dv sürecinden sonra bu yıl temkinli ve ağır aksak işleyen süreç son iki aydaki bultenlerle hız kazandı.Ama hala evrak maili alamama, current olunan aydan bir sonraki ayda görüşmeye çağrılma gibi problemler var.Bunlara rağmen dv19 sürecinin current ile biteceğini düşünüyorum.Paylasmis olduğunuz verilerde bunu gösteriyor.Ap ye kalanlar ve ret alanlarla ilgili verilerde önemli tabi.Bu yıl daha fazla idari işleme kalanların olduğunu birkaç yerde okumuştum.

• @cenkay Verilerin böyle olması güzel tabi ama verilen vize sayıları çok çok ilginç bu sürecin sonunu kimse tahmin edemez bu verilerle bekleyip görücez.. Geçen sene afrika bölgesini son aylarda current yapıp sonraki ay bunu kaldırıp bir numara yazdılar ve böylece bitti.. Yani eu için current yazsa bile sonraki ay bunu kaldırabilirler bunu gecen sene gördük.. Elimize vizesi basılmış pasaportları alamdan hiç bir şeyin garantisi yok.. Elimizden geldiği kadar akışına bırakmak en güzeli. Sabırla beklemeye devam.

• Arkadaşlar merhaba, diplomanın fotokopisini noter onaylımı götürmemiz geriyor? Yoksa sadece normal fotokopi götürebilirmiyiz ?

• Yasaklı

@cosmopolis orjinalini de götüreceğiniz için noter onayı gerekmiyor diye biliyorum

• @cosmopolis gerek yok.. Ayrıca Ankara'dan gelen evrak mailin de de benden diploma fotokopisi istenmedi sadece diploma isteniyor

• Merhabalar.
    Ben kcc nin evrak mailini 5 ocakta cevapladim ama halen mulakat tarihiyle ilgili bir mail almadim sizce mail atmali miyim yoksa biraz daha beklemeli miyim?

• ⭐⭐

@Cosmopolis alaniliyorsanız e devlettende diplomanızı alın. Fotokopiler için onaya gerek yok.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

34

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.9k

| | | |