Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Geçen sene son üç ay bekleme odası yanıyordu 🙂

• @gözde tahmin edebiliyorum..bende ilk başvuran biri olarak kazanamadıkça heyecanımı kaybedeceğimi biliyorum ama pes etmek yok bu ve buna benzer yollarda 🙂

• Başkası bir şey kaybetmeden sizin kazanmanız mümkün değil.
    Maalesef burada birileri Mayısta sevinç çığlıkları atarken bazıları hüzün rüzgarlarına kapılacak. Bunları düşünmüyoruz belki ama bence herkes her şeye hazırlıklı olsun benim umudum gerçekten gitmek isteyen bütün forum arkadaşlarıma çıkması yönünde

• Hiç bilmediğimiz ve birçoğumuzun hiç gitmediği bir yere; herşeyi geride bırakarak gitmek ortak hayalimiz... ne kadar ilginç, çıkar inşallah.

• @yayayekokocombo sağolsun arkadaşlarımız o uzakları yakın ediyorlar bize verdikleri bilgilerle 🙂 tabi kendimiz tecrübe ettiğimizde nasıl duygular yaşayacağız muamma..

• ⭐⭐ Yasaklı

bugun kafamı saga sola duvarlara vurdum.Gözleri şaşi yapınca daha rahat oluyorum öyle yaptım. bir iki- uc haftadır evden de cıkmıyorum. Green card cikip gitmeyen babam tarafından aşagılanmalara maruz bırakılıyorum işsiz güczuz diye ezilerek. İki dil var uni mezunuyum bomboş bir hayatım var 10 year challenge yapıyorum birsürü şeyim varmıs şimdi sıfıra düşmüşüm. 20 year challenge yapıyorum taa o zamandan hem musluman hem laik ulke olunamayacagını bir cıkar yol olmadıgını. Sorunun para olmadıgını gunluklerime yazmısım Bugun kahır dolu bir gündü. Muslum babadan kahır mektubunu dinliyorum.Yasım 30 oldu. Kucuklugume gencliigime dair herşeyin her köşenin bucagın sokagın sokaktaki arabaların vs vs hoyratlaşarak degişmesi. Hoyratların elinde yitip gitmesi . artık bıktım. Piskologun verdigi ilacları da istemiyorum. Pisikologun benden daha zeki akıllı olması lazımki bana derman olsun. Lanet olsun safak 103

• @calibraturbo merhaba üzülerek ve endişe ile okudum yazdıklarınızı. Madem bu kadar istiyorsunuz, üniversite mezunu ve iki dil biliyorsunuz greenkart dışında bir gidiş yolu bulamaz mısınız. Yurtdışındaki üniversitelere yüksek lisans için başvursanız. Belli ki vasıfsız değilsiniz. Neden kendinizi bu kadar değersiz görüyorsunuz. Tabi ki oranın şartları çok iyi fakat takıntı yapıp mutsuz olacak kadar bunu ileri taşımayın lütfen. Hayatın neler getireceği belli olmaz. Zihninizi olumsuz duygularla köreltmeyin. Önümüze çıkabilecek fırsatları görebilmek için berrak birer zihin gerekli hepimize. Lütfen kendinize haksızlık etmeyin...

• @Calibraturbo herşeyi oluruna bırak ve sabret dostum. Eminim herkesin hayatında inişler çıkışlar olmuştur. Türkiyede hayatı zigzag grafiği çizmeyen yoktur. Ben sana benikilerden bahsedeyim birkaç defa açlık yaşadım, biri daha 11-12 yaşlarındaydım zor günlerdi (libyadaydım ülke kıtlık içerisindeydi, 86 Amerika saldırısı ve ambargo) ama geçti diğeri üniversitede oldu hemde Amerikada F-1 vizesiyle iş bulmayı bırak haftada 12-13 saat gibi komik bir limitin vardı (şimdi nasıl bilemem) artık yemeklerle doyurdum karnımı. Bir sonrası (tabi bu arada çok kez düştüm ama bunlar kadar zor değildi) evli ve çocuklu bir adamdım 30 yaşlarında eve ekmek götürecek param yoktu ve bu aylarca sürdü iş bulamadım, günü birlik işlerle komşuların yolladığı yemeklerle yaşadık. Çok şükür sıkıntılı olsak da şimdi karnımız tok en azından. Asla yılma başarı düştüklerinden bir fazla ayağa kalkmanla tarif edilir. Sen ayağa kalkacaksın bundan eminim, aldırma çık dışarı dolaş kafanı dağıt, kendine gel ve seçici olma belki hayatın sana farklı bir alanda süprizi olacak. Boksörler yere düştükleri için değil kalkamadıkları için kaybederler. Kalk ayağa, hayatın gözünün içine bak ve bir round daha de. Türkçeye çevirdiğimde bi halta benzemiyo o yüzden ingilizcesini yazacağım "I can" is more important than "IQ". Sen bir raund daha dövüş, bir de üstüne GC çıkacak o zaman tadından yenmeyecek. Sen bi kalk silkelen hadi!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@calibraturbo 1. linki seyret ikinci linkteki haberi de okursun ondan sonra hala böyle aynı düşünce de isen unganlara sağlıklı bir birey olarak gitmek istiyorsan psikologa gidip görün

• Kartı kazandıktan sonra ne kadar süre sonra vatandaşlık hakkına sahip oluyoruz ❓

• ⭐⭐⭐⭐⭐

6 aydan fazla amerika dışında kalmadığın zaman 5 yıl olması gerekiyor

• sayın @ahmet-34
    sayın @ayvalik10 dediği gibi

Aynı zamanda
    Linkteki konuları takip ederseniz daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz..
    Vatandaşlık Süreci ve İşlemleri
    https://yesilkartforum.com/forum/category/93/vatandaşlık-süreci-ve-i̇şlemleri

• @calibraturbo ilâhi kardeşim hem güldüm hem ağladım vallahi yazdıklarına, senin gibi kaç kişi var bir bilsen... En azından bizim gibi evli ve çocuklu değilsin kendini her türlü geçindirirsin neden babanı bu kadar takıyorsun ki yaw he de geç sonuçta onlar anne babamız her zaman konuşurlar ama iyi niyetlerinden bunu unutmayın. Yediğinize ictiğinize dikkat edin psikolojiniz için, umutsuzluğa kapılmayın az kaldı inşallah her gidecek olana çıkar...

• @calibraturbo kardeşim bu yaşadıkların yılların birikimi elbette ve anlık depresyon yaşıyosun..bu patlamalar dönem dönem olacak fakat güzel insanların hayatları bir şekilde yoluna girecek ve tebessümle hatırlayacağız bu olumsuz günleri..o yüzden pozitif olmaya çalışalım ve güzellikleri çağıralım kapımıza..umudunu kaybetme

• greencard kazananlara randomly has been selected kazanamayanlara not selected mı dıyecek sımdı arkadaslar..yoksa kazanamayanlar anlayamayacak mı? yanı gırışin gercek dogru yapılmısmı dıye..

• 0_1548285823056_DV_Entry_Was_Not_Selected-web-DV2017.gif

https://cdn-images-1.medium.com/max/1600/1*ju_1zGmUkjCNNtxqiQNvEQ.jpeg

Seçilmediniz diyen bir ekran çıkıyor kazanamayanlar için sanırım.

• @honesthope not selected yazıyor

• @honesthope 2 durum için de yazdığınız gibi have been randomly selected/has not been selected gibi her başvuru sahibinin sonuç durumunu belirten yazı çıkacak. Yani başvurunuzun geçerli olduğunu ve sonucunu o şekilde öğrenmiş olacağız.

• Arkadaşlar merhaba. Bütün ümidimizle bekleme halindeyiz halen. Fakat geçen ay başımıza gelen bir olay oldu. Belediye kafasına göre sokak isimlerini değiştirmiş . Bizim kandilli sokak olmuş orkide sokak bütün sokaklar çiçek isimleri ile değiştirilmiş yeni taranabilir adres levhaları asmışlar fakat sokakların bazılarının isimleri değişmiş bizim evin kapı numarası da değişmiş ve biz sokağın başındaki çöp konteynırına gidince gördüm tesadüfen sokak adını. Şimdi e devletten baktım eski adresim var güncelle diyince adres değişti kapı numarası da değişmiş 6 numara olmuş 14 numara. Bizim bu değişiklik başvuru evrakındaki adres ile uymuyor suan bu evrak bilgilerinin doğruluğunu etkiler mi bizim belgeleri sakata sokarmı cevap verirseniz teşekkür ederim

• @nazo eve belge gelmiyor o yüzden sorun olmaz .

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |