DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@olcay54 Evet. Yıllık 2000₺. Bence makul alınan hizmet için. Cambly veya Open English fiyatlarıyla kıyaslayınca :)) Bu program tam olarak onlara ön hazırlık programı. Yani ben o bakış açısı ile ilerliyorum.

• @simurg9492 Makul mantıklı karar vermişsiniz.

• @hasnotben yazık bizim ülkemize, bir kore, bir almanya olabilirdik.

• @Murat-4, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@hasnotben yazık bizim ülkemize, bir kore, bir almanya olabilirdik.

Yanliş. Türkiye hiçbir zaman Almanya Kore gibi olamiyacak. Olamiyacak idi. Sadece akıllı bir yönetim ile ekonomik olarak daha iyi olunabilir idi.

• ⭐⭐

Selamlar günaydınlar bir günü daha eskittik hava aşırı sıcak ama merkezi sistemi yakıyorlar sinir oluyorum bizim kapıcı zaten hazirana kadar yakmazsa içinde kalıyor

• @newbie97 Apartmanlarda yaşamaktan gerçekten nefret ediyorum. Aidatı, yakıtı, sesi, toplantısı otoparkı derdi tasası bitmek bilmiyor. Sanki sovyetlerde komün hayatındayız. O nedenle Amerika'da müstakil yaşam için gün sayıyorum 🤞 🇺🇸

• @gtx295 haklısın

• @newbie97, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Selamlar günaydınlar bir günü daha eskittik hava aşırı sıcak ama merkezi sistemi yakıyorlar sinir oluyorum bizim kapıcı zaten hazirana kadar yakmazsa içinde kalıyor

Günaydin. Bizim diğer ev de öyle merkezi sistem cidden çok sıkıntılı üstüne birde evde olmasan dahi mecburi para ödüyosun.

• ⭐⭐

Bu memlekette eğitim sistemi düzeltilmediği sürece hiç bir ilerleme göremeyeceğiz. Çok basit şeyleri bile kavramakta güçlük çekiyoruz milletçe. OECD araştırlamarı da açıkça gösteriyor zaten. İyi şeyler olabilmesi için öncesinde biraz sıkıntı çekilmesine bile gelemiyor insanımız. Siyasetçileri de bu ilkel mantıkla seçtikleri için hiç bir siyasetçi yatırım v.s. yapmadan popülist söylemlerle ve popülist inşaatlarla işini yapıp gidiyor. Bu döngü kırılmadan bir şeyler beklemek zor bence.

• @Riethian, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Bu memlekette eğitim sistemi düzeltilmediği sürece hiç bir ilerleme göremeyeceğiz. Çok basit şeyleri bile kavramakta güçlük çekiyoruz milletçe. OECD araştırlamarı da açıkça gösteriyor zaten. İyi şeyler olabilmesi için öncesinde biraz sıkıntı çekilmesine bile gelemiyor insanımız. Siyasetçileri de bu ilkel mantıkla seçtikleri için hiç bir siyasetçi yatırım v.s. yapmadan popülist söylemlerle ve popülist inşaatlarla işini yapıp gidiyor. Bu döngü kırılmadan bir şeyler beklemek zor bence.

En ufak kurala bile uymuyor insanlar. Ya o kadar bozuk şeyler var ki bunlar düzelmeden insanlar nasil refaha kavuşacak ki?. Bizim milleti alip Almanya ya koysan emin olun 20 yil sonra orasi da batar 😂
    Yahu vergisini vereni "enayi" gözü ile bakiyorlar bu ülkede...

• ⭐⭐

@gtx295 İşte her şeyin özü eğitim bence. Oy kullanırken de bence iki tane tek haneli rakam toplamını doğru bilmek şartı getirilse hiç fena olmaz 🙂 Bazı şeyler için sadece vatandaş olmak yetmemeli.

• ⭐⭐

@gtx295 Hocam bizim kapıcı biraz kıl o konuda. Yaşlılar nasıl olsa 3-4 ay ödüyoruz bırakın yaksınlar kafasında ama geçen sene 12 ayın 9 unda yakıt parası ödedik farkında değiller. Özellikle bu sene kış geç geldi kapıcı beyefendi kaloriferi yakamadı içinde kaldı tutturdu -2. katı boyatıcam tahmini şu kadar tutar her daire şu kadar para versin diye acısını öyle çıkarttı o ayın.

Hayır zaten gün içerisinde hava 26 27 dereceleri görüyor akşam olunca 15 16 larda seyrediyor ne gerek var yakmaya anlamıyorum ben sinirlendim kaloriferleri kapattım bugün bir uyandım ter içinde yine o kadar sıcak ama inatla yakıyorlar ve kimse de bir şey demiyor anlamıyorum. Binanın yalıtımı zaten çok iyi hiç yakılmasa bile yeterince sıcak oluyor

• Sayaç 40 a düştükten sonra sanki hiç ilerlemiyor 🙂
    Günaydınlar Günaydınlar YKF Ailesi

@gtx295 İşte her şeyin özü eğitim bence. Oy kullanırken de bence iki tane tek haneli rakam toplamını doğru bilmek şartı getirilse hiç fena olmaz 🙂 Bazı şeyler için sadece vatandaş olmak yetmemeli.

Tek başina eğitim yetmez. Bence en önemlisi kurallarin sıkı olmasi sıkı kurallar ile insanlar emin olun şuanki yaptiklari şeylerin çogunu birakir. Tabi gene olur ama şuanki gibi olmaz.
    Ülkede denetleme yok. Bak ben x bir firmadayken devletin 1 kere bile denetlediğini görmedim. Denetlese zaten direk kapatirdi 😂
    Denetleme mekanizmasi vergisini vermeyeni affetmiyeceksin kurallara uymayana vereceksin cezayi. Adam 1 kere okkali ceza yediğinde bak bakiyim otoyolda kafasini kaldirip sövebiliyor mu? 🙂 Yere çöp atiyor mu? koşa koşa çöp kutusuna atar :)))

• ⭐⭐

@korki Ben en çok müstakil ev için heyecanlanıyorum valla. Zaten halkımızın apartman kültürü yok özellikle yaşı yüksek olanlar hep köyde büyümüş bir anda apartmana gelince alışamıyorlar işte yaşayamıyorlar bu kadar basit

• ⭐⭐

@gtx295 İşte eğitim hepsini kapsıyor hocam. Eğitim iyi olursa adalet iyi olur, çalma çırpma azalır, üretim iyi olur, ne yiyip içtiğimizin denetlendiğini biliriz v.s. v.s. bunlar hep bir zincir. Sonrasında herkes normal şeridinde giderken kimse emniyet şeridinden yardırıp gidemez. Hem ceza yer hem diğer sürücülerden tepki alır. Hepsinin özü gerçek eğitim bence.

• @newbie97, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@gtx295 Hocam bizim kapıcı biraz kıl o konuda. Yaşlılar nasıl olsa 3-4 ay ödüyoruz bırakın yaksınlar kafasında ama geçen sene 12 ayın 9 unda yakıt parası ödedik farkında değiller. Özellikle bu sene kış geç geldi kapıcı beyefendi kaloriferi yakamadı içinde kaldı tutturdu -2. katı boyatıcam tahmini şu kadar tutar her daire şu kadar para versin diye acısını öyle çıkarttı o ayın.

Hayır zaten gün içerisinde hava 26 27 dereceleri görüyor akşam olunca 15 16 larda seyrediyor ne gerek var yakmaya anlamıyorum ben sinirlendim kaloriferleri kapattım bugün bir uyandım ter içinde yine o kadar sıcak ama inatla yakıyorlar ve kimse de bir şey demiyor anlamıyorum. Binanın yalıtımı zaten çok iyi hiç yakılmasa bile yeterince sıcak oluyor

Bizim evdede öyle evin içinde kimse yok ama mecburi parasini ödüyoruz 😃 Çok sicak cidden iyi değil birde yaşlilarda şu sicak sevdalilari anlam veremiyorum. Babannem mesela kalin yorgan ile yatiyor abi imkani yok ben sadece ayaklarimi kapatiyorum. Ter içinde kaldigi halde hala durum bu malesef. Ben sicakta yapamiyorum...

Kıymetini bilemedik 😢

alt metni

• ⭐⭐

@gtx295 Hastalık halini seviyorlar muhtemelen hocam çünkü sizi hasta eden soğuk değil virüslerdir... Bakın rusya da el kadar bebeyi alıyorlar buzlu suya atıyorlar hasta oluyor mu hayır ama bizim memleketin çocukları aman çocuk var kombiyi 55 e getirelim üşümesin hasta olur diyorlar bu sefer bizim çocuklar hasta oluyor 🙂 Demekki bu işte bir terslik var... Hala soğuğun hasta ettiğini düşünüyorlar işte oysaki hiç yakılmasa gene hasta olmayacaklar. Ancak soğuk esintide kalınıp zatürre felan olunabilir onun için de epey uğraşmaları lazım yaşlıların

• @doguStone Katılıyorum size. Bazı arkadaşlar için çok hızlı ilerliyormuş ama benim için saniyeler dakika, dakikalar saat olmuş gibi.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

268

41.4k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.3k

| | | |